Внесено зміни до виборчого законодавства

3 грудня

 1638462051 613x321 3 0 nw

З 1 грудня змінено порядок надсилання до Центральної виборчої комісії (ЦВК) подань щодо внесення змін до переліку постійних виборчих комісій, утворених ЦВК на постійній основі.

Зміни стосуються Порядку утворення виборчих дільниць на постійній основі, їх тимчасового закриття, ліквідації та внесення змін до відомостей про утворені виборчі дільниці, затвердженого постановою ЦВК від 25 червня 2020 року № 116. Відтак рішення щодо утворення нових виборчих дільниць на постійній основі, зміни меж виборчих дільниць, утворених на постійній основі, адреси приміщення для голосування, місцезнаходження (адреси приміщення) дільничних виборчих комісій, інших відомостей щодо таких дільниць, їх тимчасового закриття (для спеціальної виборчої дільниці) та ліквідації приймається ЦВК за поданнями відповідно районних державних адміністрацій, виконавчих комітетів міських рад (для міст обласного значення).

“Зазначені подання повинні бути сформовані відділами ведення ДРВ з використанням програмних засобів автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи "Державний реєстр виборців". Суб’єкти внесення подань забезпечують надання відділам ведення ДРВ передбачених цим Порядком відомостей, а також документів (копій документів), необхідних для формування подань”, - повідомила начальниця відділу адміністрування Державного реєстру виборців (ДРВ) апарату Львівської ОДАЗоряна Павлів.

Також посадовиця наголосила, що з 1 грудня 2021 року подання до ЦВК про внесення змін до переліку постійних виборчих дільниць вноситься в електронному вигляді  з підписанням документів електронним цифровим підписом.

Додамо, що з липня 2020 року кожен виборець може надіслати своє звернення з використанням мережі «Інтернет». від березня 2021 року діє можливість надсилання суб’єктами подання відомостей періодичного поновлення в електронному вигляді з електронним цифровим підписом. А від березня 2021 року діє можливість надсилання суб’єктами подання відомостей періодичного поновлення в електронному вигляді з електронним цифровим підписом. Також кожен виборець за посиланням може ознайомитися із переліком виборчих дільниць громади та переглянути їх межі на електронній карті.