Герої не вмирають!

Лише сильним дано право на безсмертя

У час, коли Україна виборює свою волю й незалежність, свою цілісність і єдність, мешканці Стрийщини не стоять осторонь. З перших днів проведення антитерористичної операції наші мужні земляки відстоюють свободу власної держави. Вони гідно несуть службу у лавах Збройних Сил України, у добровольчих формуваннях. Нам є ким пишатися. Та, на жаль, і є за ким сумувати. Шестеро наших земляків не повернулися з поля бою неоголошеної війни на сході України.

Ця сторінка — краплина у морі всенародної шани і пам’яті.

Ми бережемо спогади про кожного з Героїв. І низько схиляємось перед величчю їх подвигу.

Вічна їм слава! Герої не вмирають!

Лі Артур Климентович

leebig

Лі Артур Климентович (17.06.1984-16.08.2014). Звання: сержант; посада: сержант  роти МЗ. Народився в селі Ходовичі Стрийського району. 1991-1999 рр. – навчання в Ходовицькій ЗОШ І-ІІ ст. У 2002 році Артура призвали на військову службу до ЗСУ, де служив десантником у м. Яворові. Під час проходження служби двічі побував в «гарячих точках» Іраку. У 2013 році юнак вступив на військову службу за контрактом. З самого початку військових дій на сході його направили в зону АТО у складі 80 ОАМБр. Загинув під час виходу з оточення в секторі «Д» (м. Красне Луганської обл.) Указом Президента України № 144/2015 від 14 березня 2015 року «За особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України», нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно) Нагороджений нагрудним знаком «За оборону Луганського аеропорту» (посмертно).

Штинда Микола Миронович

Микола Штинда

Штинда Микола Миронович (05.12.1978-20.08.2014). Звання: старший сержант; посада: заступник командира БМП – навідник оператор. Народився в селі Долішнє Стрийського району. Освіта: Львівський технікум радіоелектроніки. Службу проходив у складі 24 ОМБр. Загинув під час виконання бойового завдання, внаслідок артилерійського обстрілу бойової позиції підрозділу поблизу смт. Георгіївка Луганської області. Указом Президента України № 144/2015 від 14 березня 2015 року «За особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України», нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Грицан Андрій Володимирович

Андрій Грицан

Грицан Андрій Володимирович (06.09.1991-20.01.2015). Звання: солдат; посада: помічник кулеметника. Народився в селі Великі Дідушичі Стрийського району. Навчався у Великодідушицькій СЗОШ та Стрийському ВХПУ №16. Андрій захоплювався комп’ютерними технологіями. Строкову службу проходив у 169-му учбовому центрі Сухопутних військ Збройних сил України «Десна». Працював на ТзОВ «Леоні» (м. Стрий), звідки призваний по мобілізації у 80 ОАМБр. В січні 2015 року 9-а рота, в якій служив Андрій, вирушила на захист донецького аеропорту. 28 березня 2015 року тіло бійця прибуло до Дніпропетровського моргу, а 2 липня 2015 року його було ідентифіковано по ДНК. 08.07.2015р. Грицана Андрія поховано на рідній землі в с. Великі Дідушичі на почесному місці біля могили бійців УПА. Указом Президента України №553/2015 від 22 вересня 2015 року «За мужність, самовідданість і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі», нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно). Нагороджений нагрудним знаком «За оборону Донецького аеропорту» (посмертно).

Бурдяк Юрій Васильович

Юрій Бурдяк

Бурдяк Юрій Васильович (06.05.1991-19.10.2014)Звання: молодший сержант; посада: командир БМП. Народився в селі Завадів Стрийського району. Після закінчення Завадівської СЗОШ І-ІІ ст. вступив у ВПУ №8 м. Стрия, здобув спеціальність  оператора комп’ютерного набору. Потім - робота на ТзОВ» ЛЕОНІ», служба в ЗСУ. Повернення на попереднє місце роботи. Мобілізований для участі в АТО. Проходив службу у складі24 ОМБр. Загинув при виконанні бойового завдання поблизу с. Сміле Слов’яно-сербського р-ну Луганського обл. Указом Президента України №838/2014 від 31.10.2014 «За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно)

Брус Тарас Романович

Тарас Брус

Брус Тарас Романович (24.05.1987-29.08.2014). Звання: рядовий міліції.Народився в селі Баня Лисовицька Стрийського району. Закінчив Львівську комерційну академію. Був успішним приватним підприємцем. З першого дня Майдану – активний учасник Революції Гідності. Підтримував активістів Майдану, задля цього навіть продав свій бізнес.  Згодом волонтер на Сході, а відтак, став бійцем добровольчого батальйону «Дніпро-1». Забезпечував порядок й охороняв блокпости у Дніпропетровській області та на Донеччині. 29 серпня його батальйон потрапив до «Іловайського котла». Загинув в Іловайську під час прориву добровольчих батальйонів з оточення. Указом Президента України № 873/2014 від 14 листопада 2014 р. «За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі», нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.

Яворський Тарас Степанович

Тарас Яворський

Яворський Тарас Степанович (26.07.1974-04.01.2016). Звання: сержант; посада: командир відділення. Народився в селі Верчани Стрийського району. Закінчив Олексицьку СЗОШ. Працював водієм в ПП «Олісма». Мобілізований в червні 2014 р. В зоні АТО перебував з 09.07.2014р. по 11.06.2015р. Брав участь в боях в Луганській та Донецькій обл. Служив у 24 ОМБр. Після повернення із зони бойових дій погіршився стан його здоровя. За його життя до останнього боролися медики військового госпіталю у Винниках і Стрийської центральної районної лікарні, проте врятувати життя не вдалося.