Сьогодні на Стрийщині відзначили 110-у річницю славного сина конюхівської землі та великого воїна українського народу генерала-хорунжого УПА Олекси Гасина «Лицаря»

16 липня

Сьогодні, 16 липня, у селі Конюхів на Стрийщині відзначили 110-у річницю генерала-хорунжого УПА Олекси Гасина «Лицаря». Дійство розпочалося у місцевому храмі св..Івана Золотоустого, де за участю родини славного земляка, керівників обласної та районної влади, депутатів, представників національно-патріотичних сил Львівщини та численної громадськості Стрийщини священики о.Зеновій Федькович (УГКЦ) та о.Іван Піцик (УАПЦ) відправили молебень за Україну, її Героїв та панахиду. DSCN0867

Опісля святочна громада рушила до отчого дому славного «Лицаря», що став музеєм-садибою. За сприяння голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки його було реконструйовано за кошти обласного, районного бюджетів та об'єднаної територіальної громади, оновлено експозиції із залученням істориків і краєзнавців.

До урочистої церемонії відкриття музею запросили голову Львівської ОДА Олега Синютку, народного депутата України Андрія Кота, голову Стрийської райдержадміністрації Василя Зубрицького, голову Стрийської районної ради Романа Козака та голову Грабовецької ОТГ Богдана Барабаша. Після церемонії освячення присутні мали можливість оглянути оновлений музей та ознайомитися з його експонатами.

DSCN0888 3DSCN0902

Дальше під супровід оркестру Львівської Національної академії сухопутних військ імені П.Сагайдачного всі рушили до пам’ятника легендарного генерала – хорунжого УПА, де представники влади та громадськості поклали квіти шани та відбулося громадське віче.

DSCN0941DSCN0911 4

Перед присутніми виступив голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка. У своєму виступі він зазначив, що Галичина має велику історію національно-визвольної боротьби. Історичні місця потрібно відновлювати, а на прикладі славних постатей виховувати молоде покоління. Завдячуючи таким особистостям, як Степан Бандера, Роман Шухевич, Олекса Гасин та іншим, ми міцно та впевнено стоїмо на своїй землі. Незадовго той час, коли й на Великій Україні буде звучати повстанське гасло «Слава Україні! Героям слава!»,- запевнив очільник області.

IMG 9151

До слова також запросили депутатів Верховної Ради України Андрія Кота та Ярослава Кендзьора, голову Львівської обласної організації політв’язнів та репресованих Петра Франка, голову Стрийської районної організації Конгресу Українських Націоналістів Миколу Магаса. Директор музею-садиби О.Гасина, колишня вчителька місцевої школи Наталія Пеленичка висловила слова подяки керівникам обласної та районної влади за відновлення музею. Внук Олекси Гасина Богдан Камінський подякував конюхівчанам, що свято бережуть пам'ять про його легендарного дідуся.

IMG 9177

Святкове дійство супроводжувалося патріотичними піснями у виконанні Муніципального чоловічого хору «Каменяр» Стрийського району та Народного хору «Дударик» Народного дому села Конюхів. А на завершення був неперевершений виступ оркестру Львівської Національної академії сухопутних військ імені П.Сагайдачного.DSCN0922 4DSCN0957 4