В РДА відбулося засідання робочої групи з питань дотримання законодавства у сфері оплати праці

11 січня

Сьогодні, 11 січня, під головуванням першого заступника голови Стрийської райдержадміністрації Любомира Кащука відбулося засідання робочої групи з легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення за участю головного державного інспектора ГУ Держпраці у Львівській області Бориса Веліахмедова, представників ГУ ДФС у Львівській області, Стрийського об’єднаного управління ПФУ Львівської області,  Стрийського МЦЗ та структурних підрозділів райдержадміністрації. У засіданні робочої групи взяли участь також представники департаменту економічної політики Львіської облдержадміністрації, а саме начальник відділу промислової політики Степан Куйбіда та головний спеціаліст Роман Білоган. На засіданні заслухано 15 керівників та бухгалтерів підприємств, установ, суб’єктів підприємницької діяльності, які за інформацією Стрийського об’єднаного управління ПФУ Львівської області за жовтень 2017 року та за інформацією ГУ ДФС  за листопад 2017 року виплатили заробітну плату найманим працівникам у розмірі менше встановленого мінімуму – 3200 грн.

Проаналізувавши підсумки роботи за 2017 рік Любомир Кащук відмітив, що кількість платників по Стрийському району, у яких середня заробітна плата менша законодавчо встановленого мінімуму станом на 1 грудня становить 11суб’єктів господарювання, що на 87 % менше в порівнянні з початком 2017 року (станом на 01.01.2017 року-84 суб’єкти господарювання), а також повідомив, що відповідно до Закону України від 7 грудня 2017 року “Про Державний бюджет України на 2018 рік” визначено, що мінімальна заробітна плата з 1 січня 2018 року становить 3723 грн, у погодинному розмірі – 22,41 гривні.DSCN4476

Головний державний інспектор ГУ Держпраці у Львівській області Борис Веліахмедов провів з роботодавцями роз’яснювальну роботу щодо дотримання законодавства у сфері зайнятості та оплати праці, наголосив на посиленні відповідальності роботодавців за допущення працівників до роботи без оформлення трудових відносин, дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці, міжпосадових та міжкваліфікаційних співвідношень, проведенні індексації заробітної плати та надав відповідні рекомендації.