На Львівщині встановлять пам’ятники та інформаційні таблиці учасникам визвольної боротьби

13 лютого

DSC 6012 1518448404 613x408.41125 3 0

У кожному районі області планують встановити уніфіковані пам’ятні знаки загиблим воїнам УПА, Січовим Стрільцям та воякам УГА. Окрім того, в межах відзначення 100-річчя утворення ЗУНР, мають намір відновити кладовища, здійснити реставрацію хрестів на могилах та спорудити меморіали. Про це йшлося вчора, 12 лютого, на організаційній нараді у Львівській ОДА. «Сторіччя Зухідноукраїнської народної республіки – це пам’ятна дата для нашої нації. Нам випала велика честь бути сучасниками цього ювілею, тож мусимо гідно підготуватись і достойно відмітити цю епохальну подію», - зауважив під час наради голова Львівської ОДА Олег Синютка. Виготовлення проектно-кошторисної документації та громадські слухання щодо розроблення єдиного ескізу пам’ятних знаків та хрестів має завершитись наприкінці березня. Поза тим, в межах дискусії порушили питання спорудження пам’ятника Героям ЗУНР та УГА на вулиці Листопадового Чину у Львові, впорядкування території на колишньому летовищі авіації УГА у Буському районі та урочистої передачі віднайдених в архівах імен воїнів УСС та УГА до місцевих музеїв відповідно до проекту «Відновлені імена Героїв».