Комітет ВРУ перегляне законопроект “Про сільськогосподарську кооперацію”

14 лютого

99538 image 1518546823 613x345.50909090909 3 0

Таке рішення прийняли 13 лютого під час виїзного засідання засідання Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин. “Специфіка Львівщини у тому, що сьогодні ми творимо кооперативи не зверху вниз, як в інших областях. У нас дрібні господарства  об’єднуються і демонструють потужне виробництво у галузі тваринництва, ягідництва та інших”, – зазначив Олег Синютка. Під час засідання директор департаменту агропромислослового розвитку Львівської ОДА Наталія Хмиз наголосила на важливості перегляду законопроекту  “Про сільськогосподарську кооперацію”, який би базувався  на основних принципах кооперації.

“Львівщина є на першому місці за кількістю сільського населення, це майже мільйон людей, з них 280 тисяч - це господарства, які продукують сільськогосподарську продукцію. Сьогодні є важливі два фактори: перше - стимулювати і організовувати людей, друге - дати їм правову основу. З 62 зареєстрованих кооперативів функціонує лише 30, які дійсно дієві. У цьому році фінансова підтримка галузі  агропромислового комплексу  становить близько 20 мільйонів гривень, у тому числі - підтримка кооперацій. Було б дієво на такому ж засіданні переглянути законопроект “Про сільськогосподарську кооперацію” і напрацювати певні рішення”, - зазначила директор департаменту агропромислослового розвитку Львівської ОДА Наталія Хмиз.

Відтак, Комітет ВРУ прийняв рішення найближчим часом переглянути законопроект про сільськогосподарську кооперацію.