На Львівщині провели виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин

14 лютого

20180213 144230 1518603665 613x459.75 3 0

13 лютого у Львові провели виїзне  засідання Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин. На ньому розглянули питання законодавства в сфері сільськогосподарської кооперації. «Специфіка Львівщини у тому, що сьогодні ми творимо кооперативи не зверху вниз як в інших областях, а справді у нас дрібні підприємства об’єднуються і демонструють потужне виробництво у тваринництві та інших галузях», - наголосив голова Львівської ОДА Олег Синютка. Під час засідання директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Наталія Хмиз наголосила на важливості перегляду законопроекту «Про сільськогосподарську кооперацію». «Львівщина на першому місці по кількості сільського населення, це майже мільйон людей і з них 280 тисяч -  це господарства, які продукують сільськогосподарську продукцію. Сьогодні є важливі два фактори – перше стимулювати і організовувати людей, друге  дати їм правову площину. З 62 кооперативів функціонує лише 30, які дійсно дієві. В цьому році фінансова підтримка для сільськогосподарських виробників з обласного бюджету передбачена в розмірі 19,6 мільйонів гривень, якою в тому числі можуть скористатись і сільськогосподарські кооперативи. Відтак, доцільним було б переглянути проект Закону України «Про сільськогосподарську кооперацію»,  що поданий до Верховної Ради України у 2017 році та зареєстрований за №6527», - зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Наталія Хмиз. За результатами засідання Комітет ВРУ прийняв рішення найближчим часом переглянути законопроект «Про сільськогосподарську кооперацію» та врахувати зауваження і пропозиції кооперативів Львівщини.