1 травня стартує ІІ Всеукраїнський фестиваль класичної гітари GuitarVik

24 квітня

DSC 0090 1524559512 613x407.645 3 0

З 1 по 6 травня відбудеться ІІ Всеукраїнський фестиваль класичної гітари GuitarVik. «Цей Фестиваль – унікальний. На нього завітає багато талановитої молоді. Фестиваль присвячений видатному гітарному педагогу, кандидату мистецтвознавства, доценту ЛНМА ім. М. Лисенка – Вікторії Сидоренко. Саме вона давала поштовх молодим музикантам на розвиток гітарного мистецтва», - зазначила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало.

Відтак, GuitarVik об’єднає найкращих гітаристів України. Це молоді, але уже знані музиканти, лауреати численних конкурсів серед яких: Іван Федоришин, Юрій Присяжний, Артем Поздняков, Азарій Чадай-Фесик, Денис Рибальченко, Еммануїл-Іоанн Юзюк, Анастасія Шнирьова, Станіслав Синиця, Андрій Голосняк, Володимир Парацій, а також справжні «зірки» гітарного виконавського мистецтва із світовим визнанням - Харківський Гітарний Квартет, Володимир Доценко.

«Фестиваль відбуватиметься у різних локаціях міста Львова. Його відкриття передбачили у Львівському органному залі. Якщо на першому фестивалі були лише солісти-гітаристи з різних регіонів України, то цьогоріч представлять і ансамблі», - наголосив організатор ІІ Всеукраїнського фестивалю класичної гітари GuitarVik Петро Брюхін.

Основна ідея цьогорічного фестивалю – творче спілкування, обмін досвідом та концертні виступи найкращих на сьогодні виконавців на класичній гітарі в Україні.

У програмі фестивалю:

• майстер-класи з питань гітарного виконавства та методичні поради;
  • презентація нотної збірки для гітаристів-початківців;
  • показ фільму-спогаду про В. Сидоренко;
  • концертні виступи, на яких звучатиме гітарна музика від бароко до сучасності.

Організаторами заходу є громадська організація«ТВОРЧЕОБ’ЄДНАННЯ «MЮЗІК ВІК» та громадська організація «КОЛЕҐІУМ МУЗІКУМ».

Цього року Львова вперше завітає Харківський Гітарний Квартет – це творча формація молодих музикантів, метою якої є популяризація сучасного мистецтва в Україні та за її межами. Завдяки співпраці з українськими та зарубіжними композиторами квартет має у своєму репертуарі низку унікальних творів, велика частина з яких присвячена ансамблю.

Завершиться GuitarVik потужним пост скриптумом – концертом Заслуженого артиста України, професора Харківського національного університету мистецтв ім. І. П. Котляревського Володимира Доценка.