У 2018 році Україна відзначатиме День охорони праці під девізом “Захищене і здорове покоління”

27 квітня

4b7423ca47c46357b37924b3cd83e02c

У Всесвітній день охорони праці, 28 квітня, в Україні відзначають День охорони праці. Цього року Міжнародною організацією праці визначено девіз Дня охорони праці – “Захищене і здорове покоління”. Цей девіз збігається із завданнями і метою Всесвітнього дня боротьби із дитячою працею, який відзначають 12 червня.

Враховуючи, що в країні триває активне всебічне реформування економіки, наше завдання - зберегти молоде покоління як майбутній потенціал для встановлення розвиненої і сильної держави. Реформи освіти та охорони здоров’я, децентралізація влади, розв’язання економічних проблем мають забезпечити гідні умови праці для молодих працівників.

Правове поле та умови виробництва повинні розвиватися насамперед з урахуванням інтересів молоді, забезпечуючи захист від небезпек і збереження здоров’я майбутнього трудового потенціалу країни. Тільки спільними зусиллями і завдяки комплексному підходу можна забезпечити організацію належних умов праці молодих працівників, що сприятиме зменшенню випадків виїзду працездатної молоді в інші країни з метою пошуку гідної роботи. Знайти своє достойне місце в рейтингу розвинених країн, наша країна зможе лише завдяки збереження здоров`я молодого покоління, що позитивно впливатиме на розвиток національної економіки.

Травматизм серед молоді на виробництві є важливою, але недостатньою усвідомленою проблемою нашого суспільства, для розв`язання якої потрібні систематичні та всебічні зусилля. Адже виробнича травма, яку молода людина отримує на початку свого трудового життя може призвести до довгострокових порушень її здоров’я, через що вона не зможе бути активним членом суспільства та не скористається набутими під час навчання знаннями.

Доволі часто молоді працівники приймають не досить обдумані рішення, пов’язані із ризиками, та не усвідомлюють, щоїхня необачність на роботі може спричинити небезпеку не тільки для їхнього життя, але й для життя і здоров’я тих, хто їх оточує.

У середовищі молодих працівників виробничі ризики значно вищі через особливість їхнього способу життя. Стреси, пов’язані із зовнішніми чинниками, також можуть призводити до виникнення небезпечних ситуацій на роботі.

Реалізуючи державну політику в галузі охорони праці відповідно до Закону України «Про охорону праці» у Стрийському районі постійно проводиться відповідна робота по створенню належних безпечних і здорових умов праці, які спрямовані на збереження життя, здоров'я та працездатності людини.

У рамках співпраці Головного управління Держпраці у Львівській області та районної державної адміністрації, з метою вирішення актуальних питань у сфері праці та охорони праці, в управлінні соціального захисту населення створено інформаційно-консультативний пункт. Кожний охочий громадянин може отримати від фахівців Держпраці консультативну допомогу з питань:

- створення безпечних умов праці;

- правильності оформлення розслідування нещасних випадків;

- дозвільної системи та ринкового нагляду;

- умов праці та гігієни праці;

-а також інші хвилюючі питання з охорони праці.

Прийом громадян інспекторами ГУ Держпраці у Львівській області проводиться в управлінні соціального захисту населення Стрийської РДА за адресою: м.Стрий, вул.Б.Хмельницького, 18 каб. №8 згідно графіку.

З питань охорони праці: друга та четверта середа місяця (10.00-13.00), з питань гігієни праці:25.04,30.05,20.06 (10.00-13.00), з питань законодавства про працю: останній четвер місяця(з 14.00-16.00).

Пам’ятаймо завжди, дотримання законодавства у сфері охорони праці та промислової безпеки стане запорукою збереження найціннішого – людського життя, що дасть змогу дітям рости у повноцінних сім’ях і бути щасливими.