Аграріям Стрийщини роз'яснили основні аспекти антирейдерського законодавства

12 червня

DSCN7918

Сьогодні, 12 червня в приміщенні  Стрийського РНД відбулася зустріч начальника відділу взаємодії з суб’єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів Управління державної реєстрації Віталії Шепеги з реєстраторами, представниками органів місцевого самоврядування, агрофірм, фермерами та громадянами-землевласниками земельних ділянок щодо питання рейдерства землі. В нараді також взяли участь начальник відділу агропромислового розвитку Стрийської РДА Василь Лесів та директор Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Марія Николишин.

Начальник відділу взаємодії з суб’єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів Управління державної реєстрації Віталія Шепега, ознайомила учасників наради з тим, що в області діє оперативний штаб з питань захисту прав землевласників, що був створеним  за ініціативи Мін'юсту та на виконання протокольного доручення Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2018 року №14.

DSCN7920

«Для забезпечення захисту аграріїв від спроб рейдерських захоплень землі чи урожаю, швидкого й ефективного реагування на незаконні дії стосовно протиправного захоплення майна аграріїв, надання правової допомоги в оформленні правовстановлюючих документів на земельні ділянки на Львівщині працює оперативний штаб із забезпечення прав і свобод власників земель чи збіжжя. Звертатись у штаб аграрії, власники земельних ділянок та орендарі Львівщини можуть за номерами гарячої лінії 0983226573, 0975497118», – зазначила Віталія Шепега.

В ході наради, вона також ознайомила присутніх з роботою головного територіального управління юстиції щодо захисту прав аграріїв від рейдерських захоплень земель та зібраного врожаю. В свою чергу присутніх в залі землевпорядників місцевих органів влади цікавило питання реєстрації майна колишніх господарств, на які відсутні будівельні паспорта. Терміни дії договору, способи розірвання та припинення, були також предметом обговорення.