Мешканцям Стрийщини нагадують як обрати свого лікаря та підписати декларацію

11 липня

n 133 67262510Як підписати декларацію ?

Крок 1. Оберіть лікаря

Найпростіший варіант – ви обслуговувались у  дільничного педіатра і залишились задоволені результатами.

Якщо ж такого лікаря ви поки не знайшли, поцікавтеся у родичів, сусідів, друзів, колег – можливо, у них був позитивний досвід у амбулаторії сімейної медицини або поліклініці, яка підходить вам географічно. 

Пам’ятайте, що зараз ви не мусите звертатись до лікаря «строго за пропискою» - можете обрати лікаря, який працює біля вашого дому, роботи тощо.

Крок 2. Підпишіть декларацію

Для підписання Декларації необхідно звернутись до закладу (амбулаторії), де надає допомогу обраний вами лікар.

Документи, які знадобляться для підписання угоди з лікарем, – паспорт та ідентифікаційний номер одного з батьків, а також свідоцтво про народження дитини та її код . У випадку, якщо ви являєтесь опікуном дитини, то додатково ще подається посвідчення опікуна. 

Відсканувати документи у медичного реєстратора та заповнити Декларацію у кабінеті обраного вами лікаря.

Лікар роздрукує Декларацію, яку ви підпишете у двох примірниках. Один примірник Декларації залишається у вас, другий у лікаря разом з належним чином завіреними копіями документів.

Ви офіційно задекларували вибір свого лікаря.

Крок 3. Звертайтесь за необхідності

Ви зможете звертатись до вашого лікаря з будь-якими питаннями, пов’язаними зі здоров’ям. Як показує світовий досвід більшість проблем із здоров’ям можуть бути вирішені на рівні первинної ланки, особливо у разі вчасного звернення. Крім безпосереднього обстеження і лікування, лікарі первинної ланки в разі необхідності надають направлення до вузькопрофільних спеціалістів, виписують рецепти на ліки та будь-які медичні довідки. 

Тож з цих міркувань краще обирати лікаря, який практикує поруч з вами – це скоротить витрати часу на дорогу. 

Хто буде  обслуговувавати мою дититину, якщо лікар піде у відпустку чи захворіє?

На випадок відпустки або хвороби у кожного лікаря є заміна — інший лікар первинної ланки або черговий заклад первинної медичної допомоги. Якщо вам знадобиться допомога, а ви знаходитесь в іншому місті, звертайтесь до найближчого закладу первинної медичної допомоги.

Скільки декларацій може укласти один педіатр?

Максимальна кількість пацієнтів для педіатра  – 900 чоловік. 

Чи правда, що ті, хто не укладе декларації з сімейним лікарем, втратить право на безплатну первинну меддопомогу?  

-Ні. Громадянин України має право на безплатну первинну меддопомогу, згідно з Конституцією. Але так чи інакше повинен підписати декларацію.

 Чому я повинна заключати декларацію?

 - Рішення про скерування до вузькопрофільного спеціаліста ухвалює сімейний лікар. Це правильно. Не має бути так, що людина, як поширено нині, в разі проблеми зі здоров'ям біжить до аптеки по ліки, про які чула в рекламі, шукає поради в Гуглі або ж навіть сама вирішує, до якого лікаря звернутися. Тож порада щодо скерування від лікаря “первинки” все-таки дуже важлива.   Консультація вузькопрофільного спеціаліста буде безоплатною, але за умови, що ви маєте скерування від сімейного лікаря. Якщо ж пацієнт сам вирішує, до якого вузькопрофільного спеціаліста йому звернутися і не вважає за потрібне йти на консультацію до сімейного лікаря, він має на це право, однак власним коштом.  

Чому варто зробити це вже зараз ?

Кожен лікар обмежений щодо кількості укладення декларацій. Якщо завтра у Вас виникне бажання укласти з тим чи іншим лікарем декларацію, а у нього уже буде необхідна кількість декларацій, то навіть за наявного власного бажання лікаря - він цього зробити не зможе. В електронній системі реєстрації деларацій кількість декларацій на одного лікаря чітко регламентована.