Сімейний патронат - одна із альтернативних форм виховання дітей

10 серпня

38882904 1825257757588356 2059538510372667392 n

Сьогодні, 10 серпня, у приміщенні Стрийського міськрайонного центру зайнятості фахівці Стрийського районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді провели семінар «Сімейний патронат - одна із альтернативних форм виховання дітей».

До заходу були залучені безробітні жінки, котрі перебувають на обліку у центрі зайнятості. В.о.директора Центру Ярослава Теленко розповіла про доступні форми сімейного виховання дітей, які функціонують у Стрийському районі – опіка, піклування, прийомні сім’ї. Дані форми покликані створити сімейну атмосферу для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.  А провідний фахівець із соціальної роботи Орися Кащин ознайомила учасників заходу із новою формою виховання дітей - патронатна сім’я. Також присутніх було детально ознайомлено з особливостями відбору кандидатів у патронатні вихователі та специфікою їх навчання: в сімейному патронаті послуги надаються вихователями тимчасово (не більше 6-ти місяців на один випадок) і на професійній основі. Для осіб, котрі шукають роботу, важливо, що патронатні сім’я – це джерело доходу, адже за свою роботу патронатним батькам гарантують заробітну плату, кошти на утримання дитини, стаж і професійний супровід.  Присутнім жінкам надані відповіді на питання, які виникали під час семінару та роздано буклети на відповідну тематику.