Про проведення осіннього призову на строкову військову службу

1453710126 11

Відповідно до Указу Президента України "Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2018 році" від 15.02.2018 р. №33\2018, Стрийський ОМВК проводить призов на строкову військову службу у жовтні-грудні 2018 року.

Призову до лав Збройних сил України у 2018 році підлягають чоловіки віком від 20 до 27 років, які за станом здоров'я, освіти, морально-діловими якостями, фізичним розвитком придатні до проходження військової служби і не мають підстав для надання відстрочки чи звільнення від проходження строкової військової служби.

На призовну комісію також викликаються юнаки віком від 18 до 20 років, оскільки призовний вік згідно із Законом України "Про військовий обов'язок і військову службу" становить з 18 до 27 років. Їх викликають для уточнення облікових даних та надання відстрочки відповідно вимог ст. 17 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" або для звільнення згідно зі ст. 18 того ж закону.

Нагадуємо, що громадяни які приписані до призовних дільниць, зобов'язані прибувати за викликом військового комісара для проходження медичного огляду та призову на військову службу. Згідно з частиною 8 ст. 15 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" у разі, якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов'язані з'явитися до призовної дільниці в 10-ти денний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Президента України.

Порушення призовниками правил військового обліку, неявка їх на виклик до військового комісаріату без поважних причин або несвоєчасне подання до військового комісаріату відомостей про зміну проживання, освіти, місця роботи, посади тягнуть за собою адміністративну відповідальність та тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України. Ухилення від призову на строкову військову службу карається обмеженням волі на строк до трьох років відповідно до ККУ.

Одночасно наголошуємо, що військовослужбовці строкової служби не залучаються до виконання завдань у складі Об'єднаних сил.

Стрийський ОМВК