Мешканцям району нагадують про заборону спалювання сухої трави та сміття

12 квітня

t 1 mmmm

Головне управління ДСНС України у Львівській області вкрай стурбоване критичною ситуацією, яка склалася довкола пожеж в природних екосистемах. Відтак, Стрийський районний відділ Головного управління ДСНС у Львівській області повідомляє, що станом на 8 квітня 2019 року на території м. Львова та області виникало 803 пожежі сухої трави на відкритих територіях, 7 лісових пожеж та 51 пожежа торфоболіт. Упродовж минулих вихідних в екосистемах Львівщини зафіксовано 36 випадків загорань сухої трави та чагарнику. Такі пожежі можуть призвести до травмувань людей, знищення майна та масштабної шкоди довкіллю.

Із настанням теплої весняної погоди, та проведення мешканцями господарських робіт ця проблема вкотре нагадує про себе. Згідно Правил пожежної безпеки в Україні заборонено розпалювання багать для спалювання сухого листя, сміття на територіях, прилеглих до житлових будинків, дач, садових ділянок. Особливо небезпечним є спалювання сухої трави на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередачі, поблизу лісових масивів, газо- та продуктопроводів, поблизу житлових будинків.

Швидкість поширення вогню надзвичайно висока, тому ліквідувати такі пожежі на відкритих територіях дуже важко. Випадки спалення сухої трави, сміття, опалого листя, після жнивних залишків та полів переростає у неконтрольоване горіння, часто загрожує знищенням будівель та споруд житлового сектору.

З вище вказаного закликаємо мешканців дотримуватися елементарних вимог та норм безпеки.