Пам’яті героїв Небесної Сотні присвячується

17 лютого

Їх назвали Небесною сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, на вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину. Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності. Описати, а тим більше відчути глибину трагедії і болю, які впали невимовним тягарем на Україну, нині не під силу нікому. Гіркі події сьогодення не могли залишити байдужими нікого…
Сьогодні, 17 лютого, у Стрийському Народному домі відбувся вечір-реквієм з нагоди 3-ї річниці подій на Майдані в пам'ять Героїв Небесної Сотні. На заході зібралися всі небайдужі до тих трагічних подій – представники влади та духовенства, депутати, представники органів місцевого самоврядування, учасники Революції Гідності, антитерористичної операції та члени їх сімей, громадськість Стрийщини.

DSCN1418Звертаючись до присутніх, заступник голови Стрийської райдержадміністрації Оксана Мелень зазначила, що Герої Майдану, пам’ять яких ми сьогодні вшано-вуємо, захищали право українців на демо-кратію, свободу та Європейське майбутнє України. Боротьба продовжується. Ми не маємо морального права здаватися, опускати руки, тому, що нам потрібно захищати свою Батьківщину. Найважливіше, що можемо зробити для загиблих героїв – для всієї Сотні Небесної, і тих, які загинули і гинуть там на Сході України – це не забувати їх і молитися за них. Преосвященний владика Стрийської єпархії УГКЦ Богдан Манишин очолив спільну молитву за невинно убієнними Героямиі.

DSCN1423І знову перед обличчями присутніх замиготіли кадри Майдану, такі страшні, здавалося б такі далекі, але ні…. Кадри про звичайних людей, які віддали найдорожче, що мали, – життя. Серед Героїв Небесної Сотні і загиблих учасників АТО - наші земляки – Андрій Корчак, Юрій Дяковський,Тарас Брус, Юрій Бурдяк, Артур Лі,Микола Штинда, Андрій Грицан, Тарас Яворський. Вони згасли, як зорі, але житимуть в нашій пам’яті вічно… Хвилиною мовчання усі присутні вшанували пам'ять Героїв, що віддали життя за гідне майбутнє України.

Пронизливий спів «Пливе кача» у виконанні Народного хору «Унісон» Народного дому села Братківців зворушив всіх до глибини душі, на очі нахлинули сльози.

Від учасників вечора-реквієму покласти квіти шани до Стіни Пам’яті Героїв Небесної сотні та Героїв АТО надали кращим учням Дулібської школи-гімназії ім. М.Шашкевича. Далі у програмі заходу прозвучала низка зворушливих пісень, «Балада про дві душі» та хореографічна композиція «Майдан» у виконанні талановитих виконавців та музичних колективів Стрийщини. Завершився захід спільним виконанням духовного гімну «Боже, великий, єдиний».

У вестибюлі Народного дому була представлена виставка фотографій всіх Героїв Небесної Сотні та загиблих учасників АТО – наших земляків. Хай пам'ять про всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на нашій власній землі.