На Львівщині завершилась весняно-літня заборона вилову водних біоресурсів

8 липня

1 1562575331 613x418.6568478591 3 0

Про це сьогодні, 8 червня, розповіли у межах брифінгу щодо підбиття підсумків рибоохоронної діяльності у період весняно-літньої заборони на лов водних біоресурсів.

«У весняно-літній період заборони на вилов біоресурсів у водних сільськогосподарських об’єктах області завершились 30 червня. За цих три місяці нами було зафіксовано 870 порушень правил рибальства. 101 з них – грубе порушення правил рибальства, зокрема, із забороненим застосуванням знарядь лову, колючо-ріжучих, вибухових та інших предметів», - розповів начальник Управління Державного агентства рибного господарства у Львівській області Леонід Кравец.

Окрім охорони водних біоресурсів на водних об’єктах, інспекційним складом Управління Державного агентства рибного господарства у Львівській області спільно з Національною поліцією у Львівській області та державною екологічною інспекцією у Львівській області, а також за участі громадських інспекторів здійснювалися рейди ринками Львівщини на предмет продажу риби. Відтак, перебралась наявність відповідних документів на право реалізації рибної продукції. Окрім того, рейди здійснювалися також і щодо реалізації заборонених знарядь лову.

Відтак, за словами Леоніда Кравця, значних порушень у межах здійснення рейдів – не виявлено.

Як повідомив начальник відділу держаного екологічного нагляду Державної екоінспекції у Львівській області Микола Барабаш, за порушення Правил рибальства в період нересту передбачено не лише адміністративна, але й кримінальна відповідальність.

Нагадаємо, що за незначне порушення правил рибальства передбачено попередження або накладання штрафу на громадян у розмірі від 34 до 170 грн, для посадових осіб 510-850 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення.

У залежності від ступеня завданих збитків, за грубі порушення передбачена кримінальна відповідальність - штрафів до 6800 грн або позбавлення волі на термін від трьох років з конфіскацією риболовецьких знарядь. Окрім штрафу за незаконний вилов, правопорушнику нарахують суму компенсації за нанесені збитки за кожен виловлений вид риби, незалежно від її розміру і ваги.