Сьогодні в Україні відзначають День усиновлення

30 вересня

usinovlenii rebenka.jpg 300x400

Дитина. Бажана... Жадана... По-різному вона приходить в сім'ю. Одна стрімко вривається в земне життя, іншу довго-довго чекають, а ще іншу усиновляють, пройшовши багато моральних перепон та різногранних вагань.

30 вересня в Україні відзначають День усиновлення. Люди, які долучилися до цієї благородної справи, які зігріли маленькі серця теплом та ніжністю люблячої родини, заслуговують на найкращі слова вдячності. Адже вони дали кожній дитині, яка зростає у їхній сім’ї, найважливіше – щастя мати родину, відкрили дитині своє серце, розділили з нею свою любов і душевне тепло.

Питання виховання та влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, завжди привертали увагу держави і громадськості.

Що таке усиновлення?

Усиновлення – це прийняття усиновлювачем у свою сім’ю дитини на правах сина або дочки, що здійснене на підставі рішення суду. Усиновлювачем дитини може бути дієздатна особа віком не молодша 21 року, за винятком, коли усиновлювачем є родич дитини. Усиновлювачем може бути особа, що старша за дитину, яку вона бажає усиновити, не менш як на 15 років. Усиновленими можуть бути: діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, батьки, яких дали нотаріально посвідчену згоду на усиновлення. Кількість дітей, яких може усиновити один усиновлювач, не обмежується.

З чого почати усиновлення дитини?

Громадяни України, які бажають усиновити дитину, звертаються з письмовою заявою про взяття їх на облік кандидатів в усиновлювачі до служби у справах дітей за місцем проживання. Заява вважається поданою, якщо до неї додаються всі документи, згідно з чинним законодавством.

Як здійснюється пошук дитини для усиновлення?

Інформація про дітей, які можуть бути усиновлені, надається кандидатам в усиновлювачі службою у справах дітей за місцем їх обліку. Кандидату в усиновлювачі надаються відомості про ім’я, вік, стать дитини, стан її здоров’я, правові підстави для усиновлення, форму влаштування, наявність або відсутність братів, сестер.

Як здійснюється знайомство з дитиною?

Кандидати в усиновлювачі знайомляться з дитиною за місцем її проживання у присутності представника служби у справах дітей, працівників закладу, де виховується дитина. Знайомство та встановлення контакту з дитиною здійснюється за направленням служби у справах дітей. Термін дії направлення – 10 робочих днів.

Що таке таємниця усиновлення?

Таємниця усиновлення – це право усиновлювача приховувати від інших людей та від самої дитини факт усиновлення. Відповідно до ст. 228 Сімейного кодексу України, особам, яким у зв’язку з виконанням службових обов’язків доступна інформація щодо усиновлення (перебування осіб, які бажають усиновити дитину, на обліку, пошук ними дитини для усиновлення, подання заяви про усиновлення, розгляд справи про усиновлення, здійснення нагляду за дотриманням прав усиновленої дитини тощо), а також інші особи, яким став відомий факт усиновлення, зобов’язані не розголошувати її, зокрема і тоді, коли усиновлення для самої дитини не є таємним.

Можливо у вас промайнула думка усиновити дитину чи колись була мрія це зробити – не відкидайте її далеко. Зробіть цей важливий крок – пустіть у свій дім радість! Хай в ньому лунає веселий сміх і проходять безтурботні роки дитинства. І знайте, немає більшого на світі щастя, коли уже дорослі діти обнімають тебе і кажуть: «Мамо! Я тебе люблю!» Не позбавляйте себе радості стати батьками, адже багато обездолених діток чекають на вас і мріють про казку. Створіть свою щасливу історію усиновлення.

За додатковою інформацією звертайтесь в службу у справах дітей Стрийської райдержадміністрації за адресою: вул.С.Бандери, 28, м.Стрий, каб. №18, тел.(03245)7-07-38