Працевлаштування громадян України за кордоном

17 жовтня

original

Управління соціального захисту населення Стрийської РДА повідомляє, що сім'ї, члени яких нелегально працюють за кордоном, не можуть претендувати на державну підтримку, яка передбачена Законами України, а саме: житлову субсидію, соціальну допомогу, пільги на ЖКП, компенсаційні виплати. Обов’язковою умовою одержання зазначених виплат є перебування на території України.

Відповідно до статті 10 Закону України “Про зайнятість населення” інтереси українських громадян, що тимчасово працюють за кордоном, захищаються міждержавними і міжурядовими угодами, що підписуються Україною з іншими державами.

На сайті Міністерства соціальної політики України розміщений і щомісячно оновлюється перелік ліцензованих компаній. Якщо ви вирішили працевлаштуватись за кордоном, довідайтесь про умови перебування та працевлаштування в обраній країні. Необхідно перевірити, чи серед оприлюднених організацій є агенція, з якою співпрацює особа, бажаюча виїхати за кордон на роботу. Послуги фірми-посередника повинні бути безкоштовними, окрім оплати за проїзд та оформлення документів (візовий збір). Вимагання передоплати за консультацію або пересилання документів – перші ознаки нечесного агентства. Громадянин має право знати повну інформацію про майбутнього працедавця, графік роботи, розмір оплати праці, умови проїзду та проживання, порядок медичного та соціального страхування. Договір про працевлаштування має бути абсолютно зрозумілий, коректно перекладений та нотаріально завірений. За жодних обставин не можна віддавати оригінал паспорта потенційним працедавцям чи третім особам! Прохання віддати документи для збереження – це ще один індикатор, який повинен насторожити вас щодо правомірності дій керівництва фірми.

У більшості випадків відсутність знань про країну, умови перебування та працевлаштування в ній призводять до того, що громадяни України довіряють свою долю сумнівним посередницьким структурам, якi заробляють на “перепродажі” робочої сили закордонним замовникам.

Робота за кордоном має не лише переваги, але й має дуже багато значних ризиків, тому рекомендуємо все ж таки шукати собі роботу в Україні, на рідній землі, де на сьогоднішній день створюються нові робочі місця та є потреба у робітничих професіях.