Сьогодні – Європейський день боротьби з торгівлею людьми

18 жовтня

 1571386771 613x321.861575179 3 0

18 жовтня європейська спільнота відзначає Європейський день боротьби з торгівлею людьми. Його започатковано у 2007 році Європейським парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.

Україна була серед перших країн у Європі, яка у 1998 році встановила кримінальну відповідальність за торгівлю людьми. У Кримінальному кодексі України покарання за торгівлю людьми передбачено статтею 149, яка визначає ці злочинні дії як вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням примусу, або шляхом підкупу третьої особи, яка контролює потерпілого, для отримання згоди на його експлуатацію.

Тому покарання злочинців, які здійснюють торгівлю людьми, є ще одним важливим завданням держави.

А вона пропонує повний спектр допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми. Людина, яка постраждала від цього злочину, звернувшись до місцевої державної адміністрації, має право на отримання відповідного статусу, і це дає їй можливість отримати одноразову матеріальну допомогу, а також отримати повний спектр допомоги: медичної, правової, соціальної, а також одноразової матеріальної допомоги.

Пам’ятайте: стати жертвою торгівлі людьми може кожен, незалежно від статі, віку, рівня освіти чи кваліфікації!

Станом на сьогодні вже 31 людина з Львівщини отримала статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми. З них: 10 - жінки, 18 - чоловіки, 3 - діти (2 дівчат, 1 хлопчик).

Кожен постраждалий має право на допомогу!

Для отримання допомоги чи консультації звертайтесь до найближчого управління соціального захисту населення райдержадміністрації або департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА, а також телефонуйте за вказаними телефонами:

☎️ 527; 0 800 505 501 - Національна гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів;
☎️ 112 - гаряча лінія Львівської області;
☎️ (032) 255 47 96 - відділ сімейної політики департаменту соціального захисту населення ЛОДА.