В області триває програма придбання житла учасникам АТО (ООС) на умовах співфінансування

12 листопада

1573546885 613x321.65390749601 3 0З 2018 року в області реалізується програма придбання житла учасникам АТО (ООС), бійцям-добровольцям АТО та родинам Героїв Небесної Сотні на умовах співфінансування.

Придбати житло на умовах співфінансування можуть:

1. Члени сімей Героїв Небесної Сотні (батьки, дружина).

2. Учасники АТО (ООС) та бійці-добровольці АТО, які належать до однієї з наступних категорій:

- на утриманні яких є діти з інвалідністю;

- особи з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи;

- матері, батьки, опікуни, які мають на утриманні 4-ох і більше дітей;

- особи, які потрапили в складні життєві обставини;

- учасники АТО (ООС), які є внутрішньо переміщеними особами;

- особи, які отримали каліцтво, поранення, контузію в зоні проведення АТО (ООС);

- особи, які зазнали фінансових втрат внаслідок ліквідації чи визнання неплатоспроможними суб’єктів господарювання, у тому числі комерційних банків;

- особи, у яких один з членів сім’ї є внутрішньо переміщеною особою;

- особи, які у віці до 18 років мали статус дитини-сироти.

Закупівля житла на умовах співфінансування може здійснюватись двома способами:

І. Придбання житла у прийнятих в експлуатацію житлових будинках на первинному та вторинному ринку

ІІ. Інвестування в об’єкти житлового будівництва відповідно до законів України «Про інвестиційну діяльність» та «Про кооперацію».

Механізм закупівлі житла на умовах співфінансування:

• Заявник звертається із заявою про призначення адресної допомоги для придбання житла та всіма необхідними документами до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації.
  • Орган соціального захисту населення формує особову справу та вносить до комісії подання для прийняття рішення щодо призначення або відмови адресної допомоги.
  • Комісія приймає рішення.
  • У разі прийняття позитивного рішення визначається розмір грошової компенсації.
  • Заявник знаходить житло для закупівлі.
  • Укладається тристороння угода (між продавцем, покупцем та органом соціального захисту).
  • Продавцем та заявником проводяться розрахунки на виконання договору.
  • Заявник вносить на рахунок продавця власні кошти.
  • Покупець повідомляє орган соціального захисту про факт внесення коштів на рахунок заявника та надає всі підтверджуючі документи.
  • Орган соціального захисту населення перераховує кошти місцевого та обласного бюджетів на рахунок заявника.
  • Заявник перераховує кошти, надані органом соціального захисту населення на рахунок продавця.
  • Проводиться державна реєстрація прав власності.

Обсяг співфінансування з обласного та місцевих бюджетів повинен становити не менше 50% від розрахункової вартості житла.

З порядком придбання житла на умовах співфінансування можна ознайомитись на сайті облдержадміністрації: https://bit.ly/33Gg7Ze, а також за номером телефону 032554450.