Мінімальна заробітна плата у 2020 році – інформує управління соціального захисту

23 січня

picture2 srednjaja zarplat 360178 p01 січня набрав чинності Державний бюджет України на 2020 рік. Він передбачає збільшення мінімальної зарплати до 4723 грн, у погодинному розмірі – 28,31 гривні. Прожитковий мінімум з 1 січня складає 2027 грн.

Мінімальна зарплата є державною гарантією незалежно від того, яка система оплати праці діє у роботодавця, і є обов'язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності та господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників.
Задля забезпечення максимальної реалізації конституційних прав громадян, з метою дотримання мінімальних гарантій при оплаті праці та легалізації трудових відносин погашення заборгованості із заробітної плати та контролю за оплатою праці у Стрийському районі працює робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Роботодавців, які використовують найману працю повинні легалізувати трудові відносини у відповідності до чинного законодавства та вживати всіх заходів щодо виплати заробітної плати своїм працівникам не нижче рівня законодавчо встановленої мінімальної заробітної плати та у строки, встановлені чинним законодавство. Виплата зарплати у розмірі, меншому за 4723,00 грн. за виконану місячну норму праці є недотриманням мінімальних державних гарантій, за що накладається штраф у розмірі 10 мінімальних заробітних плат за кожного працівника, по відношенню до якого здійснено порушення.