На Львівщині провели широкомасштабне дослідження якості професійної освіти

24 січня

 1579793386 613x321.77624602333 3 023 січня в області відбулося розширене засідання Регіональної ради професійної освіти при голові Львівської обласної державної адміністрації.

Участь у ній взяв перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Василь Лозинський.

«Сьогодні ми з вами будемо бачити результат. Це перша черга. Я дякую усім, хто долучився до цього проекту. Завдання кожного з нас - розуміти, кого ми навчаємо, як ми навчаємо і для кого ми це робимо. Важливо, чи потім людина знаходить себе. Приємно, що серед нас сьогодні є роботодавці,адже важливо почути, які саме кадри є найбільш затребуваними і який результат це буде мати для розвитку нашої області - економіки та промисловості», - наголосив Василь Лозинський.

У межах заходу відбулась презентація результатів анкетування випускників та роботодавців Львівщини з питань якості професійної освіти у регіоні.

«Ми розглядаємо один з етапів проведеного дослідження ринку праці у межах проекту секторальної підтримки Національного університету «Львівська політехніка». Станом на сьогодні, це проміжні результати, - додав т.в.о. директора департаменту освіти та науки Львівської ОДА Ігор Гайдук. - Для нашої області, яка є прикордонним регіоном, актуальність вирішення проблеми забезпечення регіональної економіки якісними професійними кадрами особливо висока».

Так, за результатами анкетування встановлено, що середній рівень зайнятості випускників у Львівській області становить 77%, частка осіб, працевлаштованих за фахом – 81%. На умовах офіційної, задекларованої праці зайнято 79% випускників, 95% з них працюють у статусі найманого працівника протягом першого року після завершення навчання.

Середній рівень доходу випускника від найманої праці складає 7000 грн. Найвищі показники доходів демонструють електрогазозварники, слюсарі з ремонту колісних транспортних засобів, кухарі. Рівень задоволення випускників якістю здобутої робітничої професії у ЗПТО складає майже 92%. Лише 6,8% осіб не змогли однозначно відповісти на це запитання. Найвищий рівень працевлаштування за фахом, за оцінками випускників, зафіксовано для офіціантів, барменів, кухарів, кравців, закрійників, перукарів, слюсарів з ремонту колісних транспортних засобів.

Робота здійснена у межах реалізації Проекту регіонального розвитку "Моніторинг реалізації інтелектуального потенціалу випускників закладів вищої освіти і закладів професійно-технічної освіти прикордонного регіону: соціальне партнерство, державне і регіональне замовлення». Ініціатор Проекту департамент економічної політики Львівської обласної державної адміністрації.