Про активізацію роботи з недопущення спалювання сухої рослинності йшлося під час наради у голови РДА

24 березня

DSCN12171З метою забезпечення заходів з недопущення спалювання сухої трави, сьогодні, 24 березня, голова Стрийської райдержадміністрації Любомир Кащук провів нараду з головами сільських рад району за участю начальника Стрийського РВ ГУМНС України у Львівській області Віталія Штефана та головного спеціаліста сектору економіки, сільського господарства та захисту довкілля РДА Василя Лесіва.

На жаль, з приходом весни, населення, не задумуючись про шкідливість згоряння сухої рослинності, сприяє димовим завісам, як на автомобільних дорогах, залізничних шляхах, так і серед населених пунктів. У вогні гинуть тварини, знищується родючий шар ґрунту, пошкоджуються лісові насадження, також при згорянні сміття утворюютьсяя токсичні хімічні сполуки, які викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет людини, посилюють негативний перебіг хронічних захворювань.
Голова райдержадміністрації наголосив керівникам органів місцевого самоврядування на активізацію роботи адміністративних комісій при сільських радах щодо здійснення контролю за недопущенням спалювання рослинності та її залишків, виявлення фактів самовільних підпалів сухостою та відповідне карання порушників.
За підсумками наради дано певні доручення.
Зазначимо, що згідно ст. 77, 771 Кодексу України про адміністративні правопорушення та ст. 245 Кримінального кодексу України передбачена відповідальність за порушення вимог пожежної безпеки в екосистемах, самовільне випалювання сухої рослинності чи її залишків.
Пам’ятаймо, що краще запобігти пожежі у природному середовищі, ніж ліквідовувати її наслідки, а кожен акт підпалу – це злочин проти людини і природи.