Перелік нерухомих пам'яток архітектури Стрийського району

26 травня

trip impressions strilkiv P1100469

Державний реєстр нерухомих пам’яток України перебуває у стадії формування і нині включає 4719 пам’яток, з яких 891 – національного значення, а 3828 – місцевого значення.
Пам'ятки національного значенні внесені до Реєстру двома постановами Кабінету Міністрів України:від 3 вересня 2009 р. № 928 «Про занесення об'єктів культурної спадщини національного значення до Державного реєстру нерухомих пам'яток України» (744 пам'ятки);від 10 жовтня 2012 р. № 929 «Про внесення об'єктів культурної спадщини національного значення до Державного реєстру нерухомих пам'яток України» (147 пам'яток).
Відтак тут представлені зазначені пам'ятки різних видів – архітектури, містобудування, історії, археології, монументального мистецтва, науки і техніки, ландшафту, садово-паркового мистецтва – у вигляді єдиного реєстру, відповідно до адміністративно-територіального устрою України.
Міністерство культури України спільно з регіональними органами охорони культурної спадщини продовжує опрацьовувати облікову документацію на сотні об'єктів культурної спадщини, які найближчим часом будуть вноситися до Державного реєстру нерухомих пам'яток України.

Перелік нерухомих пам'яток архітектури Стрийського району