Підсумки виконання бюджету району за п’ять місяців 2020 року

5 червня

1585244046 1939509 22052За інформацією фінансового управління Стрийської райдержадміністрації, за січень-травень 2020 року поступлення податків і зборів до загального фонду зведеного бюджету Стрийського району склали в сумі 107,4 млн.гривень, що становить 98,0 відсотків до плану на п’ять місяців поточного року, по районному бюджету – 73,7 млн.грн, що відповідно становило 94,6 відсотка до плану за звітний період.

На превеликий жаль, маємо спад темпів надходжень доходів як до зведеного бюджету, так і до районного бюджету у порівнянні із темпами, які мали місце за попередні місяці. Через карантинні заходи, які пов’язані із коронавірусною інфекцією, спад темпів росту надходжень доходів за січень- травень 2020 року склав 4,6 відсотка по зведеному бюджету та 5,9 відсотка - по районному бюджету.

Суттєво понизилися темпи поступлень основного виду надходжень - податку на доходи фізичних осіб. Так, до аналогічного періоду 2019 року поступлення зменшились на 2,8 млн.грн, або на 3,9 відсотка. Основною причиною такої негативної тенденції є суттєве зменшення відрахувань зазначеного податку від ТзОВ «Леоні». Протягом травня 2020 року при середньомісячних відрахуваннях від даного підприємства ПДФО в сумі 7,2 млн.грн, фактичні поступлення до районного бюджету склали тільки 3,7 млн.грн.

Слід зазначити, що невиконання доходів за звітний період має місце і у сільських бюджетах. Так, із 36-ти органів місцевого самоврядування не виконали свої планові завдання 9-ть місцевих бюджетів району.
Негативний вплив на виконання обсягу доходів району має і наявна сума заборгованості по платежах до бюджетів усіх рівнів в загальній сумі 5,6 млн.грн, яка суттєво не зменшилась відносно початку 2020 року. Значну питому вагу в загальній сумі недоїмки займає недоїмка по податку на нерухоме майно, яка становить 2,4 млн.грн та по платі за землю – 1,8 млн.грн, що становить 43 та 32 відсотки відповідно в загальній сумі недоїмки.
Така ситуація із поступленням доходів створює труднощі у фінансуванні витрат як і захищеного характеру, так і інших життєво необхідних витрат для функціонування бюджетних установ району.Разом з тим, районною державною державною адміністрацією вживаються всі необхідні заходи щодо своєчасної виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери. Станом на 5-те червня 2020 року профінансовано в повному обсязі заробітну плату за другу половину травня в сумі 12.5 млн.грн., в тому числі за рахунок освітньої субвенції в сумі 6.8 млн..грн.,а також першу частину відпускних педагогічним працівникам району в сумі 12.0 млн.грн.

За інформацією фінансового управління, за січень-травень 2020 року поступлення податків і зборів до загального фонду зведеного бюджету Стрийського району склали в сумі 107,4 млн.гривень, що становить 98,0 відсотків до плану на п’ять місяців поточного року, по районному бюджету – 73,7 млн.грн, що відповідно становило 94,6 відсотка до плану за звітний період.