Шановні громадяни! Не погоджуйтесь на зарплату в «конверті» - подбайте про своє майбутнє!

25 червня

20160512231330

Вимагати від роботодавців виплачувати заробітну плату відповідно до чинного законодавства – прозоро і чесно, не погоджуватись на виплату її в «конвертах». Про це в черговий раз нагадують мешканцям Стрийщини в Стрийському управлінні ГУ ДПС у Львівській області.

Звертаємо увагу, що погоджуючись на роботу без оформлення трудових відносин, одержуючи заробітну плату «у конвертах» найманим працівникам необхідно чітко усвідомлювати, що вони позбавляють себе:

- гарантованого розміру заробітної плати;

- права на відпустку, у тому числі додаткову й без збереження зарплати;

- права на оплату лікарняного;

- права на отримання пенсії чи достроковий вихід на пенсію, при шкідливих умовах праці;

- права на скорочений робочий день, тиждень, якщо ви працюєте в шкідливих умовах праці;

- права на допомогу по безробіттю;

- права на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань;

- права на зарахування виробничого стажу, тощо.

Укладення трудового договору дає можливість найманому працівнику бути захищеним чинним трудовим законодавством у разі порушення його прав, а саме:

- в разі затримки в розрахунку по заробітній платі;

- відмові оплати праці за виконану роботу;

- недодержання зобов’язань роботодавця, тощо.

Принагідно звертаємо увагу роботодавців, на те, що за використання праці найманих працівників з порушенням трудового та податкового законодавства, передбачена адміністративна та дисциплінарна відповідальність.

Сектор забезпечення роботи

Стрийського управління ГУ ДПС у Львівській області