Правила безпечного зимового походу: обов’язкова реєстрація і номери телефонів для порятунку

18 січня

1610805601 613x321.58501118568 3 0 nwЗбираючись взимку у похід в гори - підготуйтесь. Мандрівка у цю пору відрізняється своєю специфікою. Управління туризму та курортів обласної державної адміністрації наголошує на важливості дотримання вимог безпеки у горах.

Перше, що особливо важливо, - спланувати маршрут і дуже ретельно порахувати час у мандрівці. Радимо скористатися послугами досвідчених у цій справі людей – гірських провідників. У Львівській області є Асоціація гірських провідників «Ровінь», де можна знайти експерта в подорожах у горах (номер телефону – 275-22-79; можна залишати заявки на e-mail – rovin@i.uа).

Також  необхідно зареєструватися для походу в гори у Державній служб України з надзвичайних ситуацій. Для цього є коротка онлайн-анкета, у якій потрібно вказати дату й місце початку походу, контактні номери телефонів і вершини на маршруті.

Про всяк випадок варто мати й контактні номери телефонів рятувальних підрозділів:

• Державна служба з надзвичайних ситуацій – 101, (032) 51-42-102,
  • Гірська оперативно-рятувальна служба (ГОРС) – (068) 251-75-96.

Також є додаток «Саморятівник». Після скачування і реєстрації у випадку надзвичайної ситуації можна скористатися його кнопкою «SOS» - автоматично буде надіслано на телефони близьких і служб порятунку. У додатку є інструкція з надання першої домедичної допомоги і алгоритм дій у випадку надзвичайної ситуації.