Сільське господарство

Список власників зернозбиральних комбайнів, які надаватимуть жителям району послуги під час жнив-2017 року

Перелік вітчизняної техніки та обладнання для АПК, вартість яких частково компенсується за рахунок коштів державного бюджету

Про стан розвитку агропромислового розвитку Стрийського району у 2016 році


Порядок використання коштів обласного бюджету на виконання заходів Комплексної програми підтримки розвитку агропромислового виробництва Львівської області на 2016-2020 р.р.


Деякі питання виплати бюджетної дотації для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції


Про затвердження Порядку розподілу бюджетної дотації для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції у 2017 році


Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва


 Бюджетна дотація для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції


Локалізація та ліквідація борщівника Сосновського

Борщівник Сосновського – реліктова та добре пристосована до виживання, але чужа для України рослина, що походить з Кавказу, де місцеві жителі використовують для овочевих супів та борщів молоде листя до появи квітконоса, звідки його назва.
Містить фотоактивні сполуки, небезпечні для шкіри людини при сонячному опроміненні. У молодому листі ці речовини можуть розкладатися при термічній обробці. Рослина в перші роки не вибиває пагона, росте у вигляді куща та збільшує кореневище, на 2-3-й рік з’являється трубчатий пагін із декількома суцвіттями. Перецвівши, рослина гине. Скошена рослина, яка не відцвіла, дає пагін на наступний рік, і може жити протягом багатьох років допоки не відцвіте. Якщо стовбур перебитий, за умови теплої погоди квітне повторно через 1-2 тижні, на вцілілих пагонах в при листкових розетках розвиваються квіти, причому, інколи в більшій кількості. Нові квіти можуть зростати навіть майже біля землі, тому скошування є малоефективним.
Зростає до 3-5 м у висоту, товщина стебла – до 10 см. Основними місцями розповсюдження є потічки, береги річок, узбіччя доріг, деградовані пасовища і покинуті поля. Насіння борщівника Сосновського дозріває навіть тоді, коли стовбур рослин зрізано. Насіння розсівається в діаметрі 5-6 м навколо рослини, проте, сухостій з насінням переносить зимові хуртовини, знаходячись над сніговим покривом, сприяючи рознесенню насіння на великі відстані. Насіння зберігає здатність до проростання протягом декількох років. Є медоносом, про те активно витісняє в своїх заростях всі квіткові культури із врожайністю 300 кг/га.
Універсальних методів боротьби не розроблено. В Україні боротьба із борщівником ведеться на державному рівні. Згідно із ст.. 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Земельного Кодексу України знищення борщівника Сосновського є компетенцією міських, селищних, сільських голів. Вони повинні домогтися від власників земельних ділянок, на яких розповсюджується шкідлива рослина, її знищення Землевласники і землекористувачі, які не вживають заходів боротьби з бур’янами, у т.ч. з борщівником, несуть адміністративну відповідальність за ст.. 52 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Механічні методи: разове викошування чи зрізання є малоефективним заходом, оскільки рослина відростає заново та починає квітнути – в при листкових ямках на вцілілих частинах стовбура відростають нові зонтики, навіть після декількох скошувань чи зрубувань. Як результат, суцвіть з насінням може стати більше, за 1-2 тижні починають рости нові пагони- лідери з коріння і через 3 тижні ефект від разового викошування зникає. Систематичне скошування,пере різання товстих коренів (при боротьбі з поодинокими рослинами) на глибині 10-15 см забезпечує знищення рослини.
Випас худоби (молоді листки поїдають вівці та корови) приносить більший ефект, ніж викошування - це біологічний метод боротьби.
Хімічні методи: хімічні методи боротьби включають використання гербіцидів. Для боротьби з борщівником рекомендується використовувати гліфосат. Достатня концентрація – 5 л/100м2 стандартного розчину раундапу, тобто 360гр/л гліфосату. Першу обробку слід проводити на весні, коли висота рослин не перевищує 50 сантиметрів, що дозволяє безпечно проникнути в центр його заростей, з повторною обробкою після відростання рослин. Одно сезонна обробка не приносить результату, на наступний рік виникають масові сходи, а ще через 2 роки результати роботи нівелюються.
В Стрийському районі, згідно розпорядження голови Стрийської райдержадміністрації № 434 від 01.06.2017 р. створена комісія з локалізації і ліквідації борщівника Сосновського.


11111 0001

11111 0002

11111 0003

11111 0004