Соціально-економічний розвиток району

ІНФОРМАЦІЯ

про виконання Програми соціально - економічного

та культурного розвитку Стрийського району

за 9 місяців 2017 року

Протягом 9 місяців 2017 року  робота районної державної адміністрації, підприємств, організацій і установ району була спрямована  на виконання основних показників Програми соціально-економічного та культурного розвитку Стрийського району та забезпечення позитивних результатів.

СОЦІАЛЬНА СФЕРА.

          Ефективно реалізується в районі соціальна політика, своєчасно одержують заробітну плату працівники бюджетних установ, здійснюється виплата пенсій громадянам та адресна допомога незахищеним верстам населення. Не залишаються без уваги люди з обмеженими фізичними можливостями, діти з малозабезпечених родин, ветерани війни.

Протягом 9 місяців 2017 року проведена в повних обсягах виплата державних соціальних допомог сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, особам, які проживають разом з інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу на догляд за ними на суму 51 млн. 593,0 тис. гривень.

10 218 сім’ям  нарахована житлова субсидія на суму 79 млн. 454,6 тис. гривень.

Підприємствам надавачам житлово-комунальних послуг відшкодовано пільг на суму 6 732,4 тис.грн.

За пільгове перевезення окремих категорій громадян відшкодовано         1 316,3 тис.грн.

Проведено виплату разової допомоги до 5 травня 1 971 ветерану війни на суму 1549,8 тис. гривень.

Реалізуються державні програми соціального захисту громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на загальну суму 225,80 тис. гривень.

Станом на 01.10.2017 року надано одноразової допомоги 17 військовослужбовцям строкової служби на суму 24,9 тис.грн.

За державні кошти оздоровлено 25 дітей пільгових категорій в державному підприємстві «Український дитячий центр «Молода гвардія», «Міжнародний дитячий центр «Артек». 61 дитину скеровано на оздоровлення в оздоровчі заклади південних областей України та Львівської області за кошти обласного бюджету.

Забезпечено потребу 4 особам з інвалідністю у кріслах колісних, 5 – в мобільних телефонах, 32 – в протезно-ортопедичних виробах, 2 – в інших технічних виробах.

Санаторно-курортне лікування отримали 5 учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорії, 6 учасників бойових дій АТО, 8 інвалідів війни та загального захворювання.

Станом на 01.10.2017р. взято на облік 52 громадяни, внутрішньо переміщених з тимчасово окупованих територій України та районів проведення антитерористичної операції.  Для покриття витрат на проживання, у т.ч. на оплату житлово-комунальних послуг, щомісячну адресну грошову допомогу отримали 15 сімей (19 осіб) на суму 190,4 тис. грн.

Проведено видатки за рахунок коштів обласного бюджету:

- компенсації на бензин, ремонт, технічне та транспортне обслуговування автомобілів на суму 31,9 тис.грн;

- на поховання інвалідів ВВв та учасників бойових дій -  на суму 5,3 тис.грн;

- одноразової адресної допомоги 103 ветеранам УПА та вдовам (вдівцям) політв’язнів на суму 103,0 тис.грн;

- одноразової адресної допомоги 347 реабілітованим громадянам та потерпілим від політичних репресій на суму 277,6 тис.грн;

- одноразової допомоги малозабезпеченим громадянам за зверненням до голови обласної державної адміністрації та голови обласної ради на суму 155,2 тис.грн.

         У районі реалізується цільова програма щодо надання соціальних гарантій малозабезпеченим верствам населення Стрийського району, що фінансується за рахунок коштів районного бюджету. Станом на 01.10.2017 року на реалізацію заходів програми використано коштів на суму 1089,7 тис.грн., в т.ч:

- надано адресну грошову допомогу на відшкодування пільг окремим категоріям громадян на відшкодування пільг з оплати житлово-комунальних послуг на суму 132,5 тис.грн;

- 34 учасникам бойових дій УПА проведено щомісячну доплату до пенсії на суму 154,0 тис.грн;

- виплачено одноразових матеріальних допомог громадянам району на суму 729,8 тис.грн,

- виплачено компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги на суму 13,4 тис.грн;

- на фінансову підтримку громадських організацій інвалідів та ветеранів на суму 10,0 тис.грн;

- одноразова допомога на придбання підгузників для дітей з інвалідністю на суму 50,0 тис.грн.

          Станом на 1 жовтня п.р. на обліку в управлінні соціального захисту населення перебуває 316 осіб, які отримали посвідчення учасника бойових дій за участь в антитерористичній операції, 6 сімей загиблих учасників АТО, 8 інвалідів війни з числа учасників АТО, 1 учасник війни, які користуються пільгами  відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».  

65 учасникам АТО та членам їх сімей надано грошову допомогу на суму 321,0 тис. грн. для вирішення соціально-побутових проблем, відповідно до  Районної програму підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей на 2017 рік.

         На виконання Програми підтримки громадян – жителів Стрийського району, які прийняті на військову службу за контрактом до Збройних сил Україн у 2017 році  виплачено одноразову грошову допомогу 8 громадянам на суму 24,0 тис.грн.        

Служба у справах дітей.

На первинному обліку дітей, які залишились без батьківського піклування, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування  в службі у справах дітей станом на 01 жовтня 2017 року перебуває 33 дітей, із них: 15 дітей-сиріт,  18 - дітей, позбавлених батьківського піклування.

Упродовж  9 місяців  2017 року двом дітям було надано статус дитини, позбавленої батьківського піклування. Одну дитину влаштовано під опіку бабусі, іншу – у прийомну сім’ю (Перемишлянський район Львівської області).

         На території Стрийського району функціонує одна прийомна сім’я у с.Дуліби , де виховуються  дві дитини позбавлені, батьківського піклування.

          На обліку перебуває 19  усиновлених дітей, із них: 4 дітей  були усиновлені менше трьох років тому.

Постійно ведеться  контроль за погашенням заборгованості із виплати заробітної плати. Проводяться засідання районної комісій на яких заслуховуються підприємства-боржники, аналізуються причини заборгованості із виплати заробітної плати.

 Станом на 1 жовтня 2017р. заборгованість з виплати заробітної плати становила 230,9 тис.грн.

Заборгованість допустило одне державне підприємство ДП МОУ «Аеропорт Львів-2» .

З метою детинізації економіки та виплати заробітної плати не нижче встановленого мінімуму  районною робочою комісією щотижня проводились заслуховування субєктів господарювання, які допускали виплати зарплат нижче 3200 грн., спільно з представниками державної інспекції праці у Львівській області проводились виїзні зустрічі з підприємцями, метою яких було проведення роз’яснювальної роботи щодо дотримання законодавства про працю.

ГУМАНІТАРНА СФЕРА.                    

ОСВІТА.

На сьогодні освіту Стрийщини представляють: 16 дошкільних навчальних закладів та 45 загальноосвітніх навчальних закладів.

Два опорні навчальні заклади: Великодідушицька опорна СЗОШ І-ІІІст. з Угільненською та Лотатницькою філіями та опорний навчально-виховний комплекс «Дашавський ЗНЗ І-ІІІст. - ДНЗ» з Піщанською, Стриганцівською та Ярушицькою філіями.

У цьому навчальному році функціонує 392 класи, в яких навчається 5477 учнів.

За індивідуальною формою навчання навчається 148 учнів.

З них: 22 - за станом здоров'я та  126 - у зв’язку із відсутністю класів.

Навчально-виховний процес у закладах освіти здійснюють 918 педагогів.

Відповідно до обласної Програми  мікропроектів у 2017 році виконано:

-         капітальний ремонт віконних прорізів в В.Дідушицькій СЗОШ І-ІІІ ст. та в Ланівській СЗОШ І-ІІІ ст.;

-         капітальний ремонт віконних та дверних прорізів в Зарічненській СЗОШ І-ІІ ст. та  в Завадівській СЗОШ І-ІІ ст.;

-         капітальний ремонт внутрішньої теплової мережі Угерської СЗОШ І-ІІІ ст.

-         капітальний ремонт даху НВК «Дулібський ЗНЗ І-ІІ ступенів-ДНЗ»;

-         капітальний ремонт обіднього залу шкільної їдальні та заміна віконних блоків на енергозберігаючі в приміщенні Верчанської СЗОШ І-ІІст.;

-         капітальний ремонт внутрішніх приміщень Добрянської СЗОШ І-ІІ ступенів;

-         капітальний ремонт фасаду Загірненської СЗОШ І-ІІ ступенів;

-         капітальний ремонт дитячого майданчика  НВК «Любинцівський ЗНЗ І-ІІІ ст.-ДНЗ»;

-         покращення матеріальної бази фізичного кабінету НВК «Гірненський ЗНЗ І-ІІІ ст.-ДНЗ»;

-         капітальний ремонт фасаду корпусу № 2 НВК «Лисовицька СЗОШ І-ІІІ ст.-ліцей».

         Відповідно до обласної Програми розвитку освіти, з обласного бюджету виділено кошти:

-         на облаштування кабінетів предмету «Захист Вітчизни»  – 18,0 тис. грн.;

-         на покращення матеріально-технічної бази опорних шкіл – 813,527 тис.грн грн. Дані кошти освоєно.

В ході підготовки навчальних закладів до роботи в новому навчальному році проведено:

-         капітальний ремонт санвузлів в опорній В.Дідушицькій СЗОШ І-ІІІ ст. та в Ярушицькій СЗОШ І ст.;

-         капітальний ремонт внутрішніх приміщень в опорній В.Дідушицькій СЗОШ І-ІІІ ст.,

-         капітальний ремонт системи опалення в НВК «В. Стинавський ЗНЗ І-ІІ ст. - ДНЗ»;

-         капітальний ремонт внутрішньої теплової мережі в НВК      «П’ятничанський ЗНЗ І-ІІ ст. ДНЗ;

-         капітальний ремонт дверних та віконних прорізів у Подорожненській  СЗОШ І-ІІІ ст.;

-         капітальний ремонт віконних прорізів у опорному НВК «Дашавський ЗНЗ І-ІІІст. – ДНЗ», НВК «В.Стинавський ЗНЗ І-ІІст. - ДНЗ», НВК «Кавський ЗНЗ І-ІІІст. – ДНЗ».

В ході підготовки навчальних закладів до опалювального сезону проведено:

-          поточний ремонт системи теплопостачання в НВК «В.Задеревацький ЗНЗ І-ІІІ ст.- ДНЗ» та Подорожненській СЗОШ І-ІІІ ст.;

-           поточний ремонт  системи водопостачання і каналізації в: Ланівській СЗОШ І-ІІІ ст.,  НВК «Бережницький ЗНЗ І-ІІст. – ДНЗ»,  НВК «Вівнянський ЗНЗ І-ІІст. – ДНЗ», НВК «В.Задеревацький ЗНЗ І-ІІІст. – ДНЗ», НВК «М.Дідушицький ЗНЗ І-ІІст. – ДНЗ»,  Верчанській СЗОШ І – ІІ ст.;

-         промивку котлів та налагоджування  автоматики безпеки котлів  в Братківському,  Гірненському, Кавському, Миртюківському, Вівнянському, Дулібському, Ходовицькому НВК  та Ланівській, Стрілківській СЗОШ І-ІІІст., Верчанській, Голобутівській СЗОШ І-ІІст.;

-         обробку дахів вогнетривким розчином в НВК «Середня загальноосвітня школа-гімназія» ім.М.Шашкевича с. Дуліби, Любинцівському та М.Дідушицькому НВК.

Придбано два шкільних автобуси «Школярик» на суму 3344 000,0 грн. 

      Теплопостачання загальноосвітніх установ  здійснюють 26 шкільних котелень,  з них: 16 працюють на газі, а 10 на твердому палив.

Проводиться забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів дровами твердої породи. Станом на 21.09.2017 року завезено  1 350  м.куб.  дров згідно договорів  та  в  наявності   залишок  дров з минулого опалювального сезону 478 м3.

ОХОРОНА ЗДОРОВЯ.

В районі постійно приділяється увага сталому функціонуванню мережі медичних закладів та покращенню якості надання медичних послуг.

Мережа  лікувально-профілактичних  закладів  Стрийського  району  складає: Стрийська  центральна  районна  лікарня  із  стаціонарними  відділеннями та  поліклінічним  відділенням, КП «Стрийська районна лікарня»,  12  амбулаторій  загальної  практики  сімейної  медицини    і  46  фельдшерсько-акушерських  пунктів.

В  Стрийській  центральній  районній  лікарні  функціонує  270  ліжок,  з  них  160  міжрайонних (хірургічні,  травматологічні,  ЛОР,  урологічні,  нейрохірургічні  і  реанімаційні).  В  складі  травматологічного  відділення  10  ліжок  нейрохірургічних.  В  складі  терапевтичного  відділення  20  ліжок  геріартричних. Проліковано  хворих  в  Стрийській  ЦРЛ  2238 осіб.  Проведено  1456  оперативних  втручань.

         На  базі  лікувально-профілактичних  закладів  району  працює  8  денних  стаціонарів  на  52  ліжка,  з  них  19  ліжок   для  дітей.  В  денних  стаціонарах  проліковано  2238  хворих.  В  стаціонарах  на  дому  проліковано  2256.  В  порівнянні із  минулим  роком  захворюваність  на  туберкульоз  зменшилась  на  12  чол.,  але  всі  зусилля  потрібно  зосередити  на  ранньому  виявленні  туберкульозу  та  покращити  профілактичну  роботу. 

           Збільшилася  захворюваність  на  онкологічні  захворювання  в  порівнянні  за  9  місяців  2016  року  на  11чол. 

Безкоштовні  ліки  за  рецептами  лікарів отримали  пацієнти    на  суму 

36 932 грн.  За  9  місяців  2017 року  отримали  безкоштовне  зубопротезування – 39 чол., на суму 36,2 тис. грн.  Серед  населення  Стрийського  району в  Стрийській  ЦРЛ  було  проведено  масові  акції  «Дні  діагностики  та  профілактики  глаукоми».  Було  оглянуто 1005  осіб.  «Дні  профілактики  туберкульозу  і  хронічних  захворювань  органів  дихання». Кількість  обстежено  флюорографічно –  13995  осіб.  «Дні  вимірювання  артеріального  тиску».  Було  оглянуто – 35164  особи.

         В КП «Стрийська Районна лікарня» протягом 9 місяців 2017 року проліковано:

-         в стаціонарі -  1132 хв.,  - в денному стаціонарі  - 642 хв.

      Проведено 3938 сеансів програмного гемодіалізу. Освоєно коштів на проведення сеансів гемодіалізу – 5,874 млн.грн.

Отримано коштів по спецфонду:

-         від страхових компаній - 1,222 млн.грн.

-         від інших організацій-  67,597 тис.грн.

-         від оренди – 213,645 тис.грн.

      В березні 2017 року введено в експлуатацію твердно-паливну котельню потужністю 1,2 МгВ.

     Виконано роботи по підготовці до осінньо-зимового опалювального сезону

(часткова заміна внутрішньої системи водопостачання та внутрішньої системи теплопостачання; ремонт зовнішньої тепломережі; ремонт внутрішньої і зовнішньої системи електропостачання). Освоєно 20 тис.грн.

         Для  покращення  матеріально-технічної бази   медичних  установ  Стрийського  району виконано наступні заходи:

-         Капітальний  ремонт  опалювальної  системи  АЗПСМ  смт.Дашава. за кошти  місцевого  бюджету  в  сумі 178,0 тис.грн.;

-         Завершення  капітального  ремонту  АЗПСМ с.Н.Стинава  з  переводом  системи  опалення  на  тверде  паливо;

-         Заміна  віком  поліклінічного  корпусу з  північної  сторони  Стрийської  ЦРЛ. (мікропроект);

-         Ремонт  покрівлі  даху  АЗПСМ с.Жулин (мікропроект);

-         Проведено заміну дерев’яних віконних прорізів на енергозберігаючі металопластикові площею 188м.кв. в КП « Стрийська районна лікарня;

-         Ремонт  опалювальної  печі  ФАПу  с.Стриганці;

-         Ремонт  димоходу ФАПу с.Угольна;

-         Встановлено  обігрівальну  піч  на ФАПі  с.Станків;

-         Заміна  вікон  і  поточний  ремонт  ФАПу  с.Довге;

-          Капітальний  ремонт ФАПу  с.Дуліби;

-         Ремонт  пічного  опалення  ФАПу  с.Воля  Задеревацька;

-         Поточний  ремонт  АЗПСМ  с.Угерсько;

-         Заготовка  твердого  палива  на  ФАПи  і  АЗПСМ;

-         Утеплення  вікон  і  дверей Стрийської  ЦРЛ.

             Придбано  обладнання в  анестезіологічне  відділення  Стрийської  ЦРЛ (дихальний  апарат, концентратор  кисню  та  відсмоктувач)  на  загальну  суму 360,5 тис. грн.

             Проведено  закупівлю  санітарного  автомобіля  для  Стрийської  ЦРЛ на  суму 599,9 тис. грн.

           Придбано медичне обладнання для фізіотерапевтичного відділення , кардіомонітори для палат інтенсивної терапії в КП «Стрийська районна лікарня».

КУЛЬТУРА.

          На протязі  9 місяців  2017 року робота установ культури була спрямована на забезпечення інтелектуальних і культурних потреб населення, підтримці творчої діяльності, сприянню молодим талантам, поповненню фондів бібліотек, розширенню гастрольної діяльності творчих колективів.

У Народних Домах нашого району діє 292 гуртки художньої самодіяльності, з них 162 дитячі.Учасниками цих клубних формувань є 3777 чол. , них 2084 дитини.

У 2017 році підтвердили звання «народний»  17 колективів, 3  колективи мають звання  «зразковий».

На Стрийщині  діють 3 школи естетичного виховання  у селах Лисятичі, Братківці, Дашава , в яких  отримують художньо – мистецький розвиток  761 сільська дитина, та функціонують 17 відділів.  27 дітей  з естетичних  шкіл отримали  нагороди  за   участь  в обласних, регіональних ,  всеукраїнських   та  міжнародних  конкурсах .

Муніципальний хор «Каменяр», учасниками якого є 35 чоловік, провів 27 концертних програм.

Важливим моментом розвитку музичного мистецтва на Стрийщині є виступи наших колективів в різноманітних міжнародних конкурсах, фестивалях та концертах

На території району діє 12 музеїв історії Стрийщини.

З нагоди 110-ої річниці від дня народження славного земляка Олекси Гасина – «Лицаря», генерала-хорунжого УПА 6 липня в селі Конюхів відбулись урочистості та відкриття оновленого музею - садиби О.Гасина.

Протягом звітнього періоду до  відзначення 75-ої річниці створення Української Повстанської Армії оновлено експозиції в музеях Національно-визвольної боротьби ОУН-УПА в с.Кавсько та  музеї -садибі С.Бандери  в с.Воля Задеревацька.

В усіх бібліотеках району ведеться активна інформаційно-просвітницька , дослідницько-пошукова робота по підготовці до 75- річниці УПА, до 100-ліття Української Національної революції, підготовлені краєзнавчі паспорти сіл, зібрані матеріали про пам»ятники і пам»ятні місця, пов’язані з визначними особистостями краю.

Для поповнення бібліотечних фондів станом на вересень місяць 2017р.  надійшло 4.076 примірників книг суму 219.166  тис.грн.

Протягом дев’яти місяців 2017 року в Стрийській РЦБС були проведені ремонти бібліотеках-філіях: Воля Задеревацька (заміна підлоги, стяжка і заміна вікон), Малі Дідушичі (заміна вікон), Семегинів (заміна вікон), Сихів (капітальний ремонт та заміна вікон), Добряни (капітальний ремонт та заміна вікон), Загірне (заміна вікон), Добрівляни (капітальний ремонт).

Завдяки перемозі в обласному конкурсі мікропроектів місцевого розвитку на 2017 рік. отримано  кошти з обласного бюджету  і проведено:

- Капітальний ремонт Народного Дому із заміною вікон та дверей НД с.Семигинів на суму 92,157

- Капітальний ремонт покрівлі НД с. Стриганці на суму 140,000

- Капітальний ремонт НД с. Сихів на суму 140,000

- Капітальний ремонт віконних та дверних прорізів в НД с. Угільня  на суму  272,450

Завершуються роботи:

- Капітальний ремонт шатрової покрівлі НД с. Підгірці на суму 185,000

- Капітальний ремонт віконних та дверних прорізів із заміною підлового покриття в НД с. Малі Дідушичі  на суму 104,226 грн.

- Капітальний ремонт віконних та дверних прорізів в НД с. Великі Дідушичі на суму 128,245

За кошти районного бюджету проведено капітальний ремонт НД в с.Заплатин на суму 150 тис.грн.                                                                    

За кошти сільських рад проведено:

- капітальний ремонт НД с.Добряни (Проведена заміна вікон в глядацькому залі,класах музичної школи ,фойє. Здійснений капітальний ремонт даху Народного дому на загальну суму 651.411 тис.грнгрн. Проводиться капітальний ремонт глядацького залу,фойє,першого поверху,кабінеті директора,класах музичної школи,балкону другого поверху,шахової тераси,гардеробної,спортзалу,коридору,облаштування туалету,заміна всієї електропроводки) на суму 1,4 млн.грн.

- капітальний ремонт НД с.Н.Стинава ;

- капітальний ремонт опалення НД с.Бережниця 65 тис.грн;

- поточний ремонт входу та фойє НД с.Угерсько 96 тис.грн

- заміна вікон НДс.Подорожнє:

- заміна підлоги НДс.Зарічне;

- ремонт фасаду НД с.Фалиш;

- ремонт входу в НД с.Луги;

- замінено 5 вікон в НДс.Загірне;

- утеплено фасад НД с.Н.Лукавиця;

- замінено підлогу в НД с.В.Лукавиця;

- поточний ремонт і утеплення стін НД с.П’ятничани.

Відповідно до «Програми розвитку культури»  з обласного бюджету виділено 160,0 тис.грн.  за які придбано:

-         відео проектор та бандура для музичних шкіл ( 35,0 тис.грн);

-         проектор для музею С.Бандери в с.В.Задеревацька (10,0);

-         стільці глядацькі для НД с.Добряни (10,0тис.грн.);

-         одяг сцени НД с.Верчани (10,0), с.Загірне (20,0);

-         костюми для НД с.Братківці (35,0 тис.грн);

-         крісла (15,0)  та мультимедійне обладнання для НД с.Грабовець (25,0);

Будівництво. Підприємства району за 8 місяців поточного року виконали будівельних робіт на  суму 342,0 млн.грн.

Прийнято в експлуатацію протягом 6 місяців 2017 року 8,8 тис.м2 загальної площі житла, що на 2,1% більше, ніж за відповідний період попереднього року.

Протягом 9 місяців 2017 року виконувались роботи і на об’єктах соціально-культурного призначення для фінансування яких залучались кошти державного, обласного, районного та сільських бюджетів.

З  Державного фонду регіонального розвитку виділено 2,0 млн.грн. на виконання робіт по проекту «Реконструкція нежитлової будівлі колишнього дитячого садка під дитячий садок на 45 місць в с.Лисятичі».

Станом на 1 жовтня 2017 року профінансовано – 1600 тис.грн. з державного фонду регіонального розвитку та 1500 тис.грн. кошти субвенції з державного  бюджету на соціально-економічний розвиток. Виконано робіт на суму 1697,827 тис.грн.

         Також з державного бюджету виділено кошти на:

- Реконструкція незавершеного будівництва адмінбудинку з розміщенням приміщень сільської ради, музичної школи, відділення зв’язку і амбулаторії в с. Гірне в сумі 1510,0 тис.гнр.

- Капітальний ремонт внутрішніх приміщень дошкільного навчального закладу «Півник» в с.В.Дідушичі – 1490,0 тис.грн

         В с.Гірне, відповідно до відкритих торгів, визначено підрядну організацію ТзОВ «Будпрестиж», проведено демонтаж аварійних конструкцій та приступили до виконання будівельних робіт.

         По дитячому садку в с.Великі Дідушичі складена кошторисна документація, проведена експертиза, цього місяця приступають до виконання робіт.

Відповідно до Програми проведення обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку на території району цього року реалізується 31 мікропроект, в тому числі 12 мікропроектів, розпорядниками коштів яких є відділ освіти, 4 мікропроекти в закладах охорони здоровя та 15 мікропроектів – розпорядниками коштів яких є сільські ради. Загальна вартість мікропроектів становить 7 519,19 тис.грн., в т.ч. обласний бюджет – 3567,0 тис.грн., районний бюджет – 2228,05 тис.грн., інші джерела – 1724,9 тис.грн.

Роботи завершено на  27 об”єктах, це всі об’єкти освіти та охорони здоровя. Проводяться роботи по НД в с.Підгірці, .М.Дідушичі, В.Дідушичі, та роботи по парку в с.Гірне.

За кошти районного бюджету проводяться роботи по ремонту фасаду приміщення районної ради.

Завершуються роботи по по каналізуванні та очистці стоків в с.Кавсько. Проведено перерахунок кошторисної документації та проводяться відкриті торги по визначенню підрядної організації на виконанню робіт ІІ черги реконструкції школи в с.Нежухів.

Цього року виконувались роботи по поточному ремонту на дорогах загального користування як за кошти обласного так і за кошти районного бюджету.

За кошти обласного бюджету виконані роботи на а/д Стрий – Мединичі – 1 млн.грн., Стрий – Конюхів – 500,0 тис.грн, під’їзд до Моршина – 1 млн.грн.

За кошти експлуатаційного утримання Служби автомобільних доріг та за кошти районного бюджету виконувались роботи:

Філією Стрийська ДЕД:

-         а/д Київ-Чоп - Луг Лисятицький – 189 226 грн.; (ямковий ремонт  площ.302,8м2-37,7тн а/бетону;ямковий ремонт методом просочення -282,7м2.);

-         а/д Ходович-Лани Соколівські – 1123 177 грн.; (укладання а/бетону площ.4388м2-572,2тн а/бетону);

-         а/д Стрий-Журавно -34 516 грн.;(ямковий ремонт площ.71,5м2-12тн а/бетону);

-         а/д Стрий-Івано-Франківсь-Чернівці-Мамалига- 255 180 грн.; (ямковий ремонт площ.214,3м2-36тн а/бетону,покі,засипання ям щебенем,прибирання сміття,фарбування розмітки )

Стрийською дільницею Сколівського райавтодору:

-         а/д Дрогобич-Довголука - 859,125 тис.грн. (Ямковий ремонт/Вирівнюючий шар, 404,1т, 2 721,3 кв.м);

-         а/д Стрий- Конюхів – 145,058 тис.грн (Ямковий ремонт/Вирівнюючий шар, 79,5т, 604,6 кв.м);

-         а/д Подорожнє-Зарічне - 10,090 тис.грн. (Засипання промоїн ям відфрезованим матеріалом 101м3, 808,0 кв.м);

- а/д Нижня Лукавиця- Горішнє - 23,095 тис.грн. (Засипання промоїн ям відфрезованим матеріалом/щебенем, 14м3/7,1м3, 81,9 кв.м);

-         а/д Слобідка-Журавне - 52,394 тис.грн. (Засипання промоїн ям відфрезованим матеріалом/щебенем, 175м3/29,4м3, 291,0 кв.м);

-         а/д Баня Лисовицька-Лисовичі – 3,098 тис.грн. (Засипання промоїн ям відфрезованим матеріалом, 10,5м3, 84,0 м2);

-         а/д Миртюки- Братківці - 37,684 тис.грн. (Ямковий ремонт методом просочування, 13м3, 144,3 м2);

-   а/д Слобідка- Журавне - 1275,742 тис.грн. (Ямковий ремонт/Вирівнюючий шар, засипання промоїн ям щебенем, 680,7т/ 21,8м3, 4711,3/218,0 м2);

-         а/д Довголука- Конюхів - 34,239 тис.грн. (Засипання промоїн ям відфрезованим матеріалом/щебенем, 101,5м3/ 15,2м3, 1167,0 м2);

-         - а/д Ходовичі- Лани Соколівські - 29,369 тис.грн. (Засипання промоїн ям відфрезованим матеріалом, 38,45м3, 384,5м2)

          Протягом січня-вересня 2017 року в районі реалізовано ряд заходів передбачених обласними та районними програмами.

По  Програмі розвитку містобудівної документації та ведення містобудівного кадастру у Стрийському районі на розроблення генеральних планів населенох пунктів з обласного бюджету профінансовано та освоєно 50,0 тис.грн., а саме: с. Сихіви- 15 тис.грн, с.Н Стинава – 15,0 тис.грн,  с.Любінці – 20,0 тис.грн. з обласного бюджету, 20,0 тис.грн. кошти районного бюджету та 30,0 тис.грн. кошти сільського бюджету. По виготовленню проекту землеустрою по зміні меж сіл Ходовичі та Піщани з обласного бюджету профінансовано та освоєно 20,0 тис.грн. 

         Відповідно до Програми «Спортивний майданчик»  проводились роботи по облаштуванню майданчика із штучним покриттям в с.Добряни, майданчики з тренажерним обладнанням в селах Вівня та Долішне.

         Цього року за кошти  обласного природоохоронного фонду виконано:

-         Розчистку безіменного потоку для сприятливого гідрологічного режиму в с.Бережниця.  Освоєно 160,0 тис.грн.

-         Розроблення проекту ландшафтного облаштування парку-памятки садово-паркового мистецтва «Підгірцівський парк» - освоєно 90 тис.грн.

По «Програмі розвитку лісового господарства» з обласного бюджету виділено 27,8 тис.грн. Підприємством Галсільліс виконано заходи по створенню лісових культур на суму 23,4 тис.грн. та по вирощуванню садивного матеріалу – 4,4 тис.грн.

                          

Промисловість.

Промислові підприємства району за вісім місяців 2017р. реалізували промислової продукції  на суму 1 384,0 млн.грн що на 33,2%  більше ніж за аналогічний період 2016 року.

         У загальному обсязі реалізованої промислової продукції частка продукції переробної промисловості склала 99,3%. Головними галузями є машинобудування, виготовлення виробів з деревини, харчопереробна промисловість, виробництво пластмасових виробів та іншої неметалевої мінеральної продукції.

Найбільші підприємства реалізували продукції:

ТзОВ «Леоні» на суму 1121,3 млн.грн.,

 ПП «Агротем» - 155,8 млн.грн.

 Угерський спиртзавод - 49,8 млн.грн.

 ДП „Стрийлісопродукт” - 30,2 млн.грн.

 Обсяг реалізованої промислової продукції у розрахунку на одну особу становив 22,4 тис.грн (в області – 19,9 тис.грн).

Найбільш впливовими на соціально-економічне становище району мають підприємства: ТзОВ «Леоні», ПП «Агротем», ДП «Стрийлісопродукт», ПАТ «Галенергобудпром», ТзОВ «Карпати-еко», Угерський спиртовий завод, ТОВ «ММ Пласт», ВТПП «Стиль», ТзОВ «Меблевий комбінат «Стрий», Дашавський завод композиційних матеріалів  та інші.

Сільське господарство. У січні-серпні 2017р. сільськогосподарські підприємства району (крім малих) виробили:

- 16 738 т м’яса (реалізація сільськогосподарських тварин на забій у живій масі),

- 453 т молока.

Відносно січня-серпня 2016 р. обсяг виробництва м’яса збільшився на 7,1%, обсяг виробництва молока – на 52,8%.

Валовий збір зернових та зернобобових культур (без кукурудзи) у сільськогосподарських підприємствах становив 286,5 тис.ц, що на 23,8% менше, ніж на 1 вересня минулого року. З кожного гектара обмолоченої площі зібрано 57,4 ц відносно 57,9 ц минулого року.

У структурі валового збору зернових культур у сільськогосподарських підприємствах частка пшениці становила 52,4%, ячменю – 38,8%.

Валовий збір ріпаку і кользи на 1 вересня 2017р. становив 133,0 тис.ц, з кожного гектара зібрано по 37,4 ц .

Загальна кількість великої рогатої худоби у сільськогосподарських підприємствах (крім малих) на 1 вересня 2017р. відносно 1 вересня 2016р. зросла на 32,3% і становила 504 голови, у тому числі кількість корів – на 18,4% (212 голів), кількість птиці свійської – на 18,1% (610,0 тис. голів).

Підприємництво.

Одним з найважливіших напрямків  розвитку  економіки району є розширення бізнесу й підприємництва.

За 9 місяців 2017 року зареєстровано 232 суб’єкти господарювання в т.ч. 40 юридичних осіб-підприємців та 192 фізичних осіб–підприємців. У сфері малого та середнього бізнесу працює понад 11,0 тис. осіб.

Суб’єктами малого і середнього підприємництва протягом 8 місяців 2017 року створено 366 нових робочих місць, в тому числі 216 нових робочих місць створено юридичними особами та 150 нових робочих місць – фізичними особами – підприємцями.

На 01.10.2017 надійшло до місцевого бюджету 11 188,821 тис. грн. єдиного податку, в тому числі від юридичних осіб-підприємств надійшло – 668,0 тис.грн., від фізичних осіб–підприємців –9652,3 тис.грн., с/г товаровиробників –868,521 тис.грн.

Частка надходжень від малого підприємництва до бюджетів всіх рівнів становить 15,6%.

 Частка виробленої малими підприємствами продукції у загальних обсягах району становить 17,7%.

Роздрібний товарооборот підприємств (юридичних осіб), основним видом економічної діяльності яких є роздрібна торгівля, за І півріччя 2017 року становив 71,2 млн.грн і за порівнянними цінами збільшився відносно аналогічного періоду минулого року на 9,5%.

Адміністративні послуги. За 9 місяців 2017 року послугами  Центру  надання адміністративних послуг скористалися 9185 суб’єктів звернення.  Видано документів 9185. Найчастіше запитуваними послугами є послуги управління Держгеокадастру у Стрийському районі, які становлять 66% (6207 звернень) від усіх наданих послуг. Сектором державної реєстрації надано 2349 послуг, з них 1755  адм.послуг, що стосується державної реєстрації права власності на нерухоме майно. Відділом архітектури, містобудування та інфраструктурних проектів надано 601 адміністративну послугу, інші послуги надані службою у справах дітей (23), головим тереторіальни управлінням юстиції у Львівській області (3), управлінням держпродспоживслужби у Стийському районі (2). Адміністративні послуги надаються вчасно без порушення термінів видачі документів.

Іноземні інвестиції. Обсяг прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу), залучених у підприємства та організації району з початку інвестування, на 1 липня 2017р. становив 71,5 млн.дол. США, або 6,2% від їх загальнообласного обсягу. За цим показником район посів 3 місце в області.

У розрахунку на одного мешканця району припало 1152,3 дол. США прямих іноземних інвестицій (у середньому в області – 461,7 дол. США).

Лідерами в інвестуванні підприємств Стрийського району є партнери з Німеччини та Данії.

У висновку слід зазначити, що в звітному періоді  вдалося забезпечити позитивні результати розвитку району.