Соціальний проект "Рука допомоги"

Батьківська мрія: хай маленька власна справа переросте у великий сімейний бізнес

40980453 2102675449742902 2605103625885712384 n

Проект "Рука допомоги" уже важко назвати пілотним, бо незважаючи на те, що в Україні він реалізовується лише у трьох областях і двох ОТГ, на Стрийщині упродовж цього року п'ятеро соціально незахищених краян скористалися унікальним шансом і ступили на шлях самозайнятості. Один із них – багатодітний батько Олег Гузій, мешканець села Станків, котрий нині займається обробкою декоративного каменю. 
Чоловік за фахом – юрист, певний період трудився у податковій поліції, потім були спроби розпочати власну справу, та не завжди успішні. Справжнім щасливим квитком для Олега Васильовича стала участь у експерименті. Дізнавшись від посадовців Стрийської РДА про можливість започаткування підприємницької діяльності, він одразу звернувся до спеціалістів Стрийського міськрайонний центр зайнятості за відповідними консультаціями та порадами. Над комерційною ідеєю думав недовго, адже кілька років поспіль цікавився процесом виготовлення виробів з каменю. 
Опісля захисту бізнес-плану підприємець-початківець отримав державні кошти на поворотній основі задля закупівлі окантовочного станка для розпилу гранітних плит і змінних алмазних насадок. А далі розпочалася праця, саморозвиток, удосконалення навичок тощо. Відрадно, що йому допомагає п’ятнадцятирічний син Назар, котрий сподівається продовжити батькову справу.


Нині колишній малозабезпечений має чимало клієнтів. І це не дивина, адже п. Олег працює якісно, швидко, пропонує доступні ціни, вміє порадити та допомогти клієнтам вирішити, яку саме оздобу вони бажають побачити в себе на подвір’ї чи у будинку. Каміни, сходи, підвіконники, кухні, надмогильні пам’ятники – далеко не повний перелік того, що можна замовити у приватного підприємця.
– Я дуже задоволений участю у проекті, раджу всім, хто хоче стати фінансово незалежним, скористатися програмою «Рука допомоги», – захоплено ділиться враженнями Олег Гузій. – Діло, яким займаюся, приносить мені не лише задоволення, але й стабільний прибуток, а це – головне!
Підприємець мріє, щоби його діти були здорові та щасливі, про мир в Україні, її розквіт і поступ, а ще сподівається, що його маленька справа переросте у великий сімейний бізнес.
– Нам треба змінювати ментальність, вчити історію

УЧАСНИКУ ПРОГРАМИ "РУКА ДОПОМОГИ" ВРУЧИЛИ ПОДЯКУ ТА ПОДАРУНКИ


40644297 2100362359974211 3627810024249622528 n

З нагоди Дня підприємця керівник Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк разом з директором Стрийського МРЦЗ Романою Вишньовською побували у селі Ярушичі, де зустрілися з учасником пілотного проекту Проекту "Рука допомоги" Василем Смеркло. 
Початкуючий підприємець весною цього року захистив на комісії, що функціонує при Львівській ОДА, свій бізнес-план і скористався безвідсотковою фінансовою допомогою, що надається у розмірі до 70 тис. 480 грн на закупівлю обладнання та матеріалів членам малозабезпечених родин і вимушеним переселенцям, котрі прагнуть позбутися бідності та повернутися до трудової активності шляхом започаткування власного бізнесу. Закупивши за кошти програми бензокосарку, пан Василь ось уже три місяці займається виготовленням очеретяних плит.
Керівник ЛОЦЗ подякував йому за роботу, за те, що ви обрав видом підприємницької діяльності не просто виробництво, а дуже цікавий та перспективний бізнес, за яким – майбутнє, побажав всіляких гараздів, здійснення всіх задумів і мрій. А від Стрийського міськрайонного центру зайнятості вручили подяку та цінний подарунок, який знадобиться на господарці.40633996 2100362703307510 550561691486650368 n
Василь Смеркло подякував за слова вітання, поділився інформацією про переваги очеретяних плит, показав свою майстерню, окреслив процес виготовлення екологічно чистого продукту, що використовується для утеплення споруд і який взимку прекрасно зберігає тепло, а влітку – прохолоду. За його словами, така технологія утеплення осель – доволі перспективна. Серед переваг є те, що очерет – екологічно чистий матеріал, що не засмічує навколишнє середовище, має доволі великий термін придатності. Сировину підприємець заготовляє взимку, а в інші пори року – працює над виконанням замовлень клієнтів. Мистецтво створення плит він опановував майже п’ять років: і під час закордонних вояжів, і самостійно через інтернет-ресурси. А в мріях чоловіка – досконало вивчити технологію виготовлення сендвіч-панелей, очеретом перекрити дах власного будинку, а ще – жити разом з сім’єю, бачити, як зростають діточки, брати участь у їхньому вихованні, трудитися й чесною працею заробляти на прожиття тут, на рідній землі.

 

Перший державний проект, який дає незаможним громадянам можливість заробляти самотужки

dlkjhgfhjklkljk

Проект «Рука допомоги» продовжує нарощувати темпи залучення малозабезпечених громадян та вимушених переселенців до економічної активності. Кількість людей, які прагнуть започаткувати власну справу, також зростає.

На сьогоднішній день в Стрийському районі серед учасників пілотного проекту працевлаштовано вісім осіб із числа малозабезпечених сімей. Чотирьом особам надано фінансову допомогу для започаткування власного бізнесу, а саме:

  • Білик Мирон Іванович, с.Олексичі – 28.11.2017 року розпочав підприємницьку діяльність з надання послуг у сфері лісового господарства.
  • Смеркло Василь Богданович, с.Ярушичі – 02.05.2018 розпочав підприємницьку діяльність з виготовлення очеретяних плит та їхня реалізація для утеплення фасадів.
  • Гузій Олег Васильович, с.Станків – 24.05.2018 розпочав підприємницьку діяльність з обробки декоративного та будівельного каменю.
  • Дика Оксана Іванівна (ФОП), с.Добрівляни – залучена до пілотного проекту Стрийським міськрайонним центром зайнятості, отримала фінансову допомогу з метою створення двох нових робочих місць для працевлаштування учасників антитерористичної операції (Гастрокав’ярня «Мокка» у м.Стрию)
  •  Ще одна особа із числа внутрішньо переміщених осіб Сизон Ірина Ігорівна, 26 липня поточного року успішно захистила бізнес-план «Організація туристичного кіоску вендінгових послуг та інших видів відпочинку і розваг у с.Розгірче Стрийського району» та невдовзі отримає фінансову допомогу.

Нагадуємо, що цей проект має декілька мотивуючих аспектів. По-перше, це безвідсоткова допомога, по-друге, ця сума допомоги зменшується на суму загальнообов’язкових платежів, тобто податків та інших загальнообов’язкових зборів, єдиного соціального внеску. У цьому році максимальна сума допомоги становить 40 прожиткових мінімумів для працюючої особи – 70 480 гривень. З цієї суми людина повертає від 20 до 22 тисяч грн. По-третє, особа не повертає жодної суми з тих коштів, які будуть виділені їй на обладнання, якщо вона створить два робочих місця для вразливих верств населення – малозабезпечених, внутрішньо переміщених осіб, учасників АТО. Також уточнюємо, що допомога надається згідно з бізнес-планом, у формі оплати рахунків на обладнання та матеріали, необхідні для відкриття власної справи. Напряму гроші учасники проекту не отримують, що унеможливлює їх «проїдання». Щоб стати учасником проекту «Рука допомоги» звертайтесь до управління соціального захисту населення районної державної адміністрації.

Внутрішньо переміщена особа, яка тимчасово проживає на Стрийщині,успішно захистила бізнес-план в рамках проекту «Рука допомоги»

zxcvhjcg

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації повідомляє, що 23 липня 2018 року у департаменті соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації проведено чергове засідання комісії з реалізації пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб. На засіданні комісії розглянуто бізнес-план ще однієї учасниці пілотного проекту «Рука допомоги» зі Стрийського району з числа внутрішньо переміщених осіб, яка виявила бажання започаткувати власну справу шляхом отримання фінансової допомоги.

Колишня жителька Севастополя Ірина Сизон, котра перебралася на Галичину, планує у с.Розгірче Стрийського району розгорнути туристичний бізнес. За кошти пілотного проекту «Рука допомоги» вона планує придбати два термінали для самообслуговування мандрівників, що зацікавляться історією тутешньої місцевості,зокрема, монастирем, який розташувався у скельних печерах і манить відвідувачів своєю унікальністю.

На Стрийщині у межах проекту «Рука допомоги» правом на отримання фінансової допомоги для відкриття власного бізнесу скористалися 5 осіб, в т.ч. 1 субєкт підприємницької діяльності. В рамках проекту працевлаштовано 8 осіб.

Рука допомоги: в області власну справу відкрили 90 осіб

qwsdfcghv

На Львівщині  у межах проекту «Рука допомоги» на відкриття власного бізнесу надали кошти 90 особам, працевлаштували – 380, 37 осіб взяли участь у тимчасових роботах.

Учасники обрали бізнес в сфері послуг – це ветеринарна, видавнича діяльність, сільське господарство, будівництво, ремонт автомобілів, косметологічні, перукарські, токарні, туристичні послуги, організація відпочинку для дітей тощо. Більшість підприємців вже мали досвід роботи в обраних галузях.

Розмір фінансової допомоги на одну особу у 2018 році складає до 70 тис гривень, в залежності від бізнес-плану. На ці кошти купують матеріали та обладнання для новоспечених підприємців. Всі вони отримували соціальну допомогу і продовжать її отримувати на час участі в проекті «Рука допомоги».

Водночас підприємці-учасники сплачують податки – на сьогодні ті з них, що вже розпочали діяльність та звітували, сплатили до бюджету та Пенсійного фонду майже півмільйона гривень. А дехто, тільки відкривши власну справу, вже встиг стати роботодавцем – всього колишні  безробітні створили 23 офіційних робочих місця.

Загалом в Україні кількість охочих започаткувати власну справу серед членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб вже перевищила 600 осіб.

З них, станом на 1 липня, 176 осіб вже підготували та захистили бізнес-плани. Загальна сума поворотної фінансової допомоги, що була виділена за рішеннями комісій з реалізації проекту, вже сягнула майже 12 млн гривень.

Зазначимо, з травня 2018 року участь у проекті можуть брати підприємства малого та середнього бізнесу. Впродовж двох місяців 24 підприємця в трьох пілотних областях підготували та захистили бізнес-плани розширення: держава надасть їм поворотну фінансову допомогу на закупівлю обладнання та матеріалів за умови створення нових робочих місць для учасників проекту, або ветеранів АТО, що шукають роботу. Затверджені на 1 липня бізнес-плани передбачають створення 48 нових робочих місць.

Приватний підприємець із Стрийського району – учасник проекту «Рука допомоги»

wqwerutvx

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації повідомляє, що 25 червня 2018 року у департаменті соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації проведено чергове засідання комісії з реалізації пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб. На засіданні комісії суб’єкт підприємницької діяльності Стрийського району Дика Оксана Іванівна презентувала бізнес-план в рамках проекту «Рука допомоги» для отримання фінансової допомоги з метою створення двох нових робочих місць для працевлаштування учасників антитерористичної операції.

Приватний підприємець Дика Оксана, що заснувала гастрокав'ярню «Мока» у Стрию, зазначила, що планує створити 2 нових робочих місця для кухаря та бармена. А за фінансову допомогу, що надається учасникам програми "Рука допомоги" на поворотній основі, вона  придбає обладнання та інвентар.

Участь у проекті "Рука допомоги" – шанс на краще життя

aresfghjvhc

З метою інформування безробітних осіб про впровадження у Львівській області пілотного Проекту «Рука допомоги», 21 червня поточного року у Стрийському міськрайонному центрі зайнятості проведено інформаційний семінар за участю представника управління соціального захисту населення Стрийської РДА.

Заступник директора центру зайнятості Ірина Черепущак наголосила, що Проект призначений допомогти малозабезпеченим, внутнішньо переміщеним особам та членам АТО знайти місце праці, вивести їх із стану бідності та отримати нові можливості для започаткування власного бізнесу, що визначено Постановою Кабінету Міністрів України від 02.12.2015 р. № 1154 «Про реалізацію пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб». Присутніх ознайомили як стати учасником проекту, що необхідно для реєстрації та як отримати фінансову допомогу. Учасники семінару дізналися, що кошти на отримання безвідсоткової фінансової допомоги на поворотній основі виділяються Світовим банком на придбання обладнання та матеріалів, необхідних для ведення підприємницької діяльності.

Світлана Гаврилів, начальник відділу прийняття рішень Управління соціального захисту Стрийської РДА розповіла про визначення категорій малозабезпечених громадян та порядок подання згоди на участь в проекті. 
Загалом розмова перейшла в конструктивне обговорення.

Учасник проекту «Рука допомоги» із Стрийського району отримає фінансову допомогу

asdfhgjh

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації повідомляє, що 16 травня 2018 року у департаменті соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації проведено чергове засідання комісії з реалізації пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб. На засіданні комісії учасник пілотного проекту із числа  непрацюючих працездатних членів малозабезпечених сімей Гузій Олег Васильович, житель с.Станків Стрийського району представив бізнес-план на тему: «Оброблення декоративного та будівельного каменю».

На Стрийщині вже два учасники проекту «Рука допомоги» отримали фінансову допомогу і успішно працюють у сфері лісового господарства та виготовлення екологічно чистих плит для утеплення фасадів. 

На Стрийщині 28 осіб виявили бажання взяти участь у проекті «Рука допомоги»

vbcxzasdf

У Стрийському районі 27 осіб із числа непрацюючих працездатних осіб, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям, та 1 внутрішньо переміщена особа, виявили бажання взяти участь у пілотному проекті «Рука допомоги».

Двоє осіб – учасники проекту із числа малозабезпечених сімей вже отримали безвідсоткову поворотну фінансову допомогу для започаткування власного бізнесу, 7– працевлаштовано в рамках пілотного проекту. Окрім цього, 16 травня на обласній комісії з реалізації пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб, ще один учасник проекту буде захищати свій бізнес-план з метою отримання фінансової допомоги для започаткування підприємницької діяльності.

Спеціалісти управління соціального захисту населення районної державної адміністрації та міськрайонного центру зайнятості продовжують роботу щодо інформування населення та роботодавців про механізми реалізації постанови Кабінету Міністрів України щодо залучення до роботи членів малозабезпечених сімей, ознайомлюють з переліком соціальних послуг, які можуть отримати потенційні учасники проекту відповідно до обраної ними форми зайнятості. Впродовж квітня-травня вже поінформовано кожного безробітного та шукача роботи, котрі перебувають на обліку в центрі зайнятості, щодо можливості участі у пілотному проекті. Також організовано проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи із суб’єктами підприємницької діяльності щодо залучення їх до участі у пілотному проекті «Рука допомоги».

Мешканці Стрийщини започаткували власну справу завдяки проекту "Рука допомоги"

vjhgcfxdzsfg

Міністерство соціальної політики за підтримки Світового банку реалізує проект «Рука допомоги», метою якого є відпрацювання практики допомоги малозабезпеченим громадянам та внутрішньо переміщеним особам у працевлаштуванні, надаючи безвідсоткову поворотну фінансову допомогу для організації власного бізнесу. Мешканець села Олексичі Мирон Білик понад усе любить ліс. Раніше він працював лісорубом у Національному природному парку «Сколівські бескиди», потім - на приватних підприємців, а донедавна був безробітним та отримував допомогу, як малозабезпечений. Проте завдяки проекту "Рука допомоги" пан Мирон отримав безвідсоткову фінансову допомогу на поворотній основі у сумі 64 тисячі гривень. Стартовий капітал він використав на придбання трьох бензопил і спецодягу - тепер він самозайнятий вільний підприємець.

Нагодою отримати безвідсоткову фінансову допомогу на поворотній основі скористався також Василь Смеркло з Ярушич, презентуючи минулого тижня у департаменті соціального захисту Львівської ОДА свій бізнес-план «Виготовлення очеретяних плит та їх реалізація». Це вид діяльності, котрий не має конкурентів у м. Стрию та Стрийському районі, але користується великим попитом на сході України і за кордоном, наприклад у Данії та Голландії. Фінансову допомогу В.Смеркло планує використати на закупівлю косарки та іншого обладнання.

Тож бажаємо початкуючим підприємцям вдалого старту та успішного бізнесу.

 

Виготовлення очеретяних плит на Стрийщині

bjhgfzdszxcg

Ще одна особа із числа членів малозабезпечених сімей вирішила скористатися можливістю започаткувати підприємницьку діяльність шляхом отримання фінансової допомоги, прийнявши участь у реалізації пілотного проекту «Рука допомоги». 
Це Василь Смеркло, житель села Ярушичі Стрийського району, котрий 26 квітня поточного року у департаменті соціального захисту населення Львівської ОДА на засіданні комісії з реалізації пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб презентував свій бізнес-план «Виготовлення очеретяних плит та їх реалізація». 
Розпочавши презентацію, п. Василь наголосив, що виготовлення очеретяних плит – це вид діяльності, котрий немає конкурентів у м. Стрий та Стрийському районі, але користується великим попитом на сході України і за кордоном - Данія, Голандія. Крім цього, це екологічно чистий продукт, котрий має відмінні теплоізоляційні якості та термін експлуатації понад 50 років. Серед переваг при веденні діяльності - бездоганна якість продукції; оптимальний асортимент продукції та оптимальні ціни.
Впевнено відповівши на численні запитання членів комісії, п. Василь показав свою обізнаність у веденні обраного виду діяльності та конкурентноспроможності даного проекту.
Після презентації проекту члени комісії обговорили усі ризики впровадження цієї підприємницької діяльності та одноголосно проголосували за надання Василю Смеркло безвідсоткової фінансової допомоги на поворотній основі, котра буде використана на закупівлю косарки та матеріалів, зазначених у бізнес-плані.
Тож побажаємо п. Василю успішного старту у його цікавому та нестандартному бізнесі.

На Стрийщині ще один учасник проекту «Рука допомоги» отримає фінансову допомогу

mngfdsaf

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації повідомляє, що 26 квітня 2018 року у департаменті соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації проведено засідання комісії з реалізації пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб. На засіданні комісії розглянуто бізнес-план ще одного учасника пілотного проекту «Рука допомоги» зі Стрийщин, який виявив бажання започаткувати власну справу шляхом отримання фінансової допомоги.

Василь Смеркло, житель с. Ярушичі, презентував комісії бізнес-план на тему: «Виготовлення очеретяних плит та їхня реалізація". За підсумками розгляду члени комісії одноголосно ухвалили рішення щодо надання фінансової допомоги на організацію підприємницької діяльності Смеркло В.Б.

Василь Богданович отримав досвід роботи у цій сфері, працюючи за кордоном. Раніше самотужки вчився виготовляти плити з очерету для утеплення будинків. Завдяки проекту, він відкриє перший на Західній Україні сервіс з виготовлення та продажу екологічно чистих будівельних матеріалів з очерету.

На Стрийщині один з учасників проекту «Рука допомоги»  вже отримав фінансову допомогу і успішно працює у сфері лісового господарства.

На Стрийщині суб’єктів підприємницької діяльності залучають до проекту «Рука допомоги»

ghgfds

У рамках реалізації пілотного проекту «Рука допомоги» 20 квітня в приміщенні Стрийського міськрайонного центру зайнятості  відбувся круглий стіл за участю представників центру зайнятості, керівників управління соціального захисту населення райдержадміністрації та районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, суб'єктів господарювання. Метою проведення даного заходу було ознайомлення підприємців з умовами пілотного проекту «Рука допомоги», який призначений допомогти малозабезпеченим та внутнішньо переміщеним особам знайти місце праці та отримати нові можливості для започаткування власного бізнесу. З січня 2018 року фінансову допомогу в розмірі до 40 прожиткових мінімумів можуть отримати також і суб’єкти господарювання, працевлаштувавши на новостворені робочі місця не менше, ніж на два роки двох або більше осіб з числа непрацюючих членів малозабезпечених сімей, внутрішньо переміщених осіб, а також осіб, звільнених з військової служби після участі в АТО.

Основна мета та шляхи реалізації проекту - це фінансова допомога суб’єктам господарювання на закупівлю обладнання для організації підприємницької діяльності, передбачених його бізнес-планом для створення нових робочих місць.

ihjgdfs

Підприємці були ознайомлені з переліком документів, які необхідно подати для участі в проекті, з підбором кандидатур для заповнення вакансій у рамках проекту "Рука допомоги" з числа зареєстрованих безробітних, про визначення категорій малозабезпечених громадян.Загалом розмова перейшла в конструктивне обговорення умов отримання та повернення фінансової допомоги та виникнення форс-мажорних обставин. Ідея зацікавила присутніх суб’єктів господарювання й залишилось підібрати найманих осіб для реалізації проекту.

Стань учасником проекту "РУКА ДОПОМОГИ"

bmnbxvzc

Проект «Рука допомоги» – шанс відкрити або розгорнути власний бізнес.
Мета проекту — допомогти вимушеним переселенцям та членам малозабезпечених сімей позбутися залежності від соціальних виплат, отримати достойну роботу або заснувати власний бізнес. Даний проект реалізовується у Львівській, Полтавській та Харківській областях, а з 2018 року ще й на території окремих об’єднаних територіальних громад Донецької, Житомирської та Чернігівської областей.

Цьогоріч були внесені зміни до чинного законодавства, відповідно до яких розширено перелік учасників пілотної програми. Відтак фінансовою підтримкою, окрім членів малозабезпечених сімей і внутрішньо переміщених осіб, можуть скористатися ще й суб’єкти господарської діяльності, котрі також підготують для розгляду на комісії бізнес-план, обумовлять у ньому витрати для поліпшення матеріально-технічної бази, створять не менш як два нових робочих місця і працевлаштують на них за скеруванням центру зайнятості осіб з числа малозабезпечених, вимушених переселенців або учасників АТО.

Щоб стати учасником проекту потрібно звернутися до управління з питань соціального захисту населення або до центру зайнятості за місцем проживання. 

Успішна історія Мирона Білика в Проекті "Рука допомоги"

gkhjghfxds

Він – професіонал з великої букви, котрий понад усе любить ліс. Один з кращих вальників лісу, багатодітний батько, прекрасний чоловік, взірцевий сім’янин, високий, стрункий, красивий, у розмові виважений і стриманий – це далеко не повний перелік особистих і професійних якостей М. Білика, нашого земляка, колишнього малозабезпеченого, а нині – успішного бізнесмена-початківця. Але цьому статусу передувала доволі довга, важка та цікава дорога. Мирон Іванович закінчив Болехівський лісогосподарський технікум, потім працював лісорубом у Національному природному парку «Сколівські бескиди». Доводилося трудитися і на приватних підприємців, були спроби самостійного господарювати, але професійний шлях так чи інакше пов’язувався з лісом. Одного разу дружина дізналася про Проект "Рука допомоги", який реалізовується на території Львівської області та має на меті вивести зі стану бідності малозабезпечених краян. Відтак, добре поміркувавши та обговоривши перспективу самозайнятості на сімейній раді, а дискутувати, дякувати Богу, є з ким, адже у нашого героя четверо діточок, одноголосно було прийняте рішення: «Тато стане підприємцем!».

Неабияку поміч та підтримку п. Мирону надали посадовці Стрийського міськрайонного центру зайнятості, котрі допомогли виповнити бізнес-план, скерували на курси з основ підприємницької діяльності у Львівський центр професійно-технічної освіти ДСЗ, посприяли в одержанні одноразової виплати допомоги з безробіття з метою відкриття власної справи, а головне – щиро вірили , що у їхнього клієнта все неодмінно вдасться! Так і сталося.

mbnbvcx

Опісля блискучого виступу перед комісією з реалізації згаданої програми М. Білик отримав безвідсоткову фінансову допомогу на поворотній основі у сумі 64 тисячі гривень для надання послуг у сфері лісового господарства. Стартовий капітал він використав на придбання трьох бензопил і спецодягу, в якому здійснює повсякденну діяльність.
Незважаючи на те, що бізнесову справу він почав провадити лише з кінця минулого року, уже в лютому цьогоріч прийняв на роботу безробітного, допомігши йому змінити статус державного утриманця на платника податків.
Мирон Іванович охоче погодився показати власне дітище та процес рубки лісу. «Я люблю свою роботу, тут відчуваю себе вільним, щиро радію, коли опиняюся у рідному середовищі, – розповідає М. Білик, впевнено крокуючи поміж височенними кронами, вправно оминаючи галуззя чи маленькі кущики. – Можливо, хтось міркує, що ми вирізаємо лісосмугу, але це не так. Головне завдання – прорідити насадження, забрати сухі чи хворі дерева, а також ті, що заважають рости та розвиватися молодим пагінцям». За його словами, кожне дерево, яке треба зрубати, марковане синім клеймом, відтак помилитися і позбавити життя здорову особину просто нереально. Аби продемонструвати свої вміння та навички, чоловік одягає спеціальну маску, шолом, бере до рук бензопилу та з легкістю зрізає одне, друге, третє… Вражає, з якою точністю, впевненістю та професіоналізмом він орудує, кілька десятків секунд і здоровенний стовбур з сильним гуркотом валиться додолу. А далі, використовуючи спеціальну мірку, п. Мирон мозолистими руками, неначе художник пензлем, ділить бука чи клена на рівні частини, очищає їх від зайвих гілочок. безробітного, допомігши йому змінити статус державного утриманця на платника податків.
Мирон Іванович охоче погодився показати власне дітище та процес рубки лісу. «Я люблю свою роботу, тут відчуваю себе вільним, щиро радію, коли опиняюся у рідному середовищі, – розповідає М. Білик, впевнено крокуючи поміж височенними кронами, вправно оминаючи галуззя чи маленькі кущики. – Можливо, хтось міркує, що ми вирізаємо лісосмугу, але це не так. Головне завдання – прорідити насадження, забрати сухі чи хворі дерева, а також ті, що заважають рости та розвиватися молодим пагінцям». За його словами, кожне дерево, яке треба зрубати, марковане синім клеймом, відтак помилитися і позбавити життя здорову особину просто нереально. Аби продемонструвати свої вміння та навички, чоловік одягає спеціальну маску, шолом, бере до рук бензопилу та з легкістю зрізає одне, друге, третє… Вражає, з якою точністю, впевненістю та професіоналізмом він орудує, кілька десятків секунд і здоровенний стовбур з сильним гуркотом валиться додолу. А далі, використовуючи спеціальну мірку, п. Мирон мозолистими руками, неначе художник пензлем, ділить бука чи клена на рівні частини, очищає їх від зайвих гілочок. – Дуже важливо робите те, що подобається, вірити у власну ідею, тоді бізнес обов’язково розвиватиметься та приноситиме не лише матеріальне, але й моральне задоволення, – таку настанову дає М. Білик тим, хто вагається брати участь у проекті «Рука допомоги».
А поспостерігати за роботою п. Мирона можна за посиланням:
goo.gl/mLz45R
goo.gl/aw73Gj
goo.gl/HLfUdB

«Рука допомоги» в дії: Спробувати започаткувати власну справу в Україні може кожен

oiuyjtr

Управління соціального захисту населення повідомляє, що Кабінетом Міністрів продовжено дію пілотного проекту «Рука допомоги», який реалізовується Міністерством соціальної політики України за підтримки Світового банку до 31 грудня 2018 року та розширено стимулюючі механізми створення робочих місць для учасників пілотного проекту. У 2018 році фінансова допомога буде також надаватися діючим суб’єктами господарювання, які будуть створювати робочі місця для учасників пілотного проекту. 

Метою проекту є відпрацювання практики допомоги малозабезпеченим громадянам та внутрішньо переміщеним особам у працевлаштуванні та повернення таких громадян на ринок праці.

Головним запропонованим механізмом стимулювання до повернення на ринок праці є надання учасникам пілотного проекту безвідсоткової поворотної фінансової допомоги для закупівлі обладнання та матеріалів з метою організації власного бізнесу.

Максимальна сума допомоги становить 40 прожиткових мінімумів для працюючої особи – 70 480 грн. З цієї суми людина повертає від 20 до 22 тисяч грн. Особа не повертає жодної суми з тих коштів, які будуть виділені їй на обладнання, якщо вона створить два робочих місця для вразливих верств населення – малозабезпечених, внутрішньо переміщених осіб, учасників АТО.

На сьогоднішній день серед учасників проекту одна особа із Стрийського району захистила свій бізнес-план та отримала фінансову допомогу в сумі 64 тис.грн.

Безробітні, які роками живуть на державну допомогу, можуть взяти участь у проекті, захистити свої бізнес-плани і отримати фінансову допомогу для відкриття власної справи та, завдяки проекту, стати підприємцями.

Львівщина ділиться досвідом реалізації проекту «Рука допомоги»

eslvhakhxj

29 березня у Львові відбулась міжвідомча нарада з реалізації пілотного проекту «Рука допомоги» із залучення до роботи непрацюючих членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб. Для обміну досвідом та новими ідеями зібралися представники Міністерства соціальної політики України, Державної служби зайнятості, Консорціуму під головуванням ISS GROUP s.r.o., структурних підрозділів з питань соціального захисту населення та центрів зайнятості, об’єднаних територіальних громад, а також учасники проекту. Як реалізовується експеримент на території Львівської області та про його результати проінформувала директор департаменту соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації Наталія Кузяк. Про ефективні механізми залучення до пілотного проекту працездатних непрацюючих отримувачів державної соціальної допомоги і ВПО розповіла присутнім Уляна Дорош – начальник управління з питань праці та сімейної політики департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації. Окрім цього поділилися своїм досвідом представники Харківської та Полтавської областей.

Рука допомоги: цьогоріч збільшили суму виплати учасникам проекту

dfghjbkcdslx

Цьогоріч учасникам проекту “Рука допомоги”, який втілюється Міністерством соціальної політики України за підтримки Світового банку збільшили суму фінансової допомоги на започаткування власної справи  до  70 тис гривень. Про це, 23 лютого, під прес-конференції повідомила заступник начальника управління - начальник відділу оплати праці, охорони праці та соціально-трудових відносин Львівської ОДА Любов Жук. “Пілотний проект “Рука допомоги” передбачає три напрями підтримки малозабезпечених та переселенців - це працевлаштування таких осіб, залучення до громадських робіт, і надання фінансової допомоги на відкриття власної справи. Цьогоріч суму фінансової допомоги збільшили до 70 тис. гривень. Це безвідсоткова допомога, і що важливо, сума до повернення при цьому зменшується на суму сплачених за три роки податків. Якщо ж учасник пілотного проекту працевлаштує на своєму підприємстві двох осіб з числа малозабезпечених чи вимушено переміщених осіб, то кошти повертати взагалі не потрібно”, – розповіла Любов Жук.

За словами Любові Жук, з моменту дії проекту у Львівській області нову роботу знайшли 221 осіб, 23 особи залучили  до участі в громадських роботах. Ще 41 колишніх безробітних малозабезпечених отримали позитивне рішення про надання поворотної фінансової допомоги, з них 20 - вже отримали фінансування на відкриття власної справи.

Цьогоріч долучитись до проекту можуть і мешканці трьох об'єднаних територіальних громад.

“Уряд продовжив строк дії пілотного проекту до кінця 2018 року, окрім пілотних областей, а саме Львівської, Полтавської, Харківської, цьогоріч приєднається ще три ОТГ у Житомирській, Чернігівській та Донецькій областях”, – зазначила координатор з комунікаційної роботи проекту “Рука допомоги” Інна Шинкаренко.

Свої бізнес-ідеї учасники проекту реалізували у різноманітних напрямках. Це вирощування квітів, відкриття ветеринарного кабінету, піцерії, виготовлення сирів.

“Рука допомоги” – це проект, який підштовхнув реалізувати свої мрії швидше, ми з чоловіком захистили бізнес- проект, отримали 64 тис гривень фінансової допомоги і відкрили  крамницю “Антураж”, у якій можна придбати ікони, вишиванки, вироби ручної роботи і плануємо розвивати цю справу”, – розповіла учасниця проекту Катерина Новицька.

Загалом у 2017 році учасниками проекту стали понад 600 членів малозабезпечених сімей та переселенців, які мешкають в області.