Звіти про роботу

Громадська рада відзвітувала про роботу за 2015-2016 роки

DSCN1193Засідання Громадської ради при Стрийській РДА відбулося вчора, 9 лютого, де її керівництво Ірина Поліщук та Ігор Брик підсумували роботу за 2015-2016 роки. У засіданні взяв участь очільник району Василь Зубрицький, перший заступник голови Любомир Кащук та заступник голови РДА Оксана Мелень.Громадську раду при Стрийській РДА створили два роки тому, до якої увійшли 24 представники від громадських організацій району. Натепер вже назрів термін щодо створення ініціативної групи з підготовки та проведення установчих зборів із оновлення Громадської ради при РДА.

У своєму виступі голова райдержадміністрації Василь Зубрицький наголосив на важливому значенні співпраці районної влади і громадськості в реалізації нинішніх реформ в країні. «Правильне розуміння завдань, поставлених владою, роз’яснення їх сутності, вміння донести мету реформ до людей – один з пріоритетів нашої спільної діяльності. Адже відсутність вичерпної та достовірної інформації у людей може призвести до конфліктів, виникнення соціальної напруги, - зазначив керівник району. Громадська рада є зв’язуючою ланкою між владою і населенням, своєрідним рупором громади. З її допомогою ми спільно повинні вирішувати суспільно важливі питання району».

У своєму звіті члени Громадської ради відзначили свою роль у вирішенні багатьох проблемних питань соціально-економічного життя району, зокрема щодо пасажирського перевезення, стану доріг, вирубки лісів, видобутку гравію, питання діяльності аеропорту «Львів-2», розтермінування комунальних платежів, оптимізації шкіл та багато ін. Також було вказано і на недоліки роботи Громадської ради у плані пасивності окремих її членів.

Підводячи підсумки засідання, голова райдержадміністрації підкреслив, що районна влада та Громадська рада повинні бути справжніми партнерами, повинні вміти почути один одного. Тільки через діалог двох сторін – громади і держави, що ґрунтується на взаємній повазі, можна досягти добрих результатів. Громадськість має бути активною та вимогливою, а влада - відповідальною. Він подякував Громадській раді за співпрацю та побажав активним її членами знову ввійти до нового складу ГР. Опісля Громадська рада визначитись із представниками до складу ініціативної групи з підготовки та проведення установчих зборів із оновлення Громадської ради при РДА. 

На засіданні Громадської ради обговорювали вирубку лісу та перевезення пільговиків

У вівторок, 5 квітня, відбулося засідання Громадської ради при Стрийській райдержадміністрації. Одне з питань порядку денного було присвячено вирубці лісу. Директор ДП "Стрийський лісгосп" Ростислав Павлів розповів присутнім про те, що уся інформація про рубку лісу є у відкритому доступі, і з нею можна ознайомитись на сайті підприємства. Крім цього вони щорічно до сільських рад надсилають листи, у яких інформують про заплановану роботу на їх території. У селах Йосиповичі, Лотатники та Вівня провели громадські обговорення, де мешканцям розповіли про планові завдання підприємства. Такі обговорення лісове господарство планує проводити й надалі. Ростислав Павлів запевнив, що будь-хто може перевірити, чи дотримуються вони плану рубок, скориставшись відповідними картами та схемами. Голова Стрілківської сільської ради Петро Столярський висловив думку своєї громади щодо масштабів рубок. Вони вважають, що запланованих для рубки 5 тисяч кубів дуба надто багато, це означає масове знищення лісу. Тож громада готова вдатися до радикальних дій, якщо до них не дослухаються. У Стрийській райдержадміністрації теж за зменшення об'ємів рубки лісу. Листами зверталися до відповідних інстанцій Львівської ОДА. Від обласного управління лісового і мисливського господарства отримали лист-відповідь про те, що обсяги рубок головного користування, які проводить ДП "Стрийське лісове господарство", є в межах розрахункової лісосіки. Про це розповів перший заступник голови райдержадміністрації Микола Дмитришин. Він також повідомив, що планується провести виїзну нараду за участю керівників області, де обговорюватимуть саме це питання. Члени Громадської ради висловили бажання долучитися до громадських обговорень, які буде проводити лісове господарство. Також вони мають намір виїхати на ділянки, де вирубують ліс, щоб переконатись, чи рубки дійсно співпадають з затвердженими планами.  Громадська рада обговорила також питання співпраці Стрийської райдержадміністрації з Грабовецькою об'єднаною територіальною громадою. "Той, хто впроваджує децентралізацію, відчуває себе, ніби між молотом і кувалдою. З одного боку громадськість потребує розвитку, і потребує вже на даний момент показати розвитковість і переваги життя в об'єднаній територіальній громаді. З другого боку повна відсутність механізму для децентралізації. Немає ні документів, ні інструкцій, ні зразків, ні пояснень як потрібно це все проводити," -  зазначила представник громади Романа Лев-Караєва. Проте Грабовецька ОТГ вже прожила перший бюджетний квартал. Має певні здобутки і напрацювання. На засіданні також порушили питання пільгових перевезень. Ця проблема одна з найгостріших у даний час. Перевізник відмовляється возити пільговиків, які, у свою чергу, скаржаться до органів влади, серед людей наростає соціальна напруга. Було вирішено додатково зустрітися з керівниками Стрийської райдержадміністрації і спільно шукати вихід.

Шановні колеги! У вівторок, 05 квітня 2016 року, о 17.00 у залі засідань Стрийської РДА відбудеться чергове засідання ГР при Стрийській РДА.


Порядок денний наступний: 
1. Про заходи направлені на дотримання законності при вирубці лісів на території Стрийського та Жидачівського районів;

2. Щодо підтримки Стрийською РДА діяльності та розвитку новоствореної ОТГ та сворення нових ОТГ;

3. Про створення комісії ГР при Стрийській РДА по роботі з Стрийським відділом НПУ;

4.Про результати проведення пілотного проекту з визначення кількості перевезень пасажирів пільгових категорій;
6. Різне (в т.ч. про членство).

Спільне засідання Громадських рад при Стрийській та Жидачівській райдержадміністраціях

1 березня в Жидачівській райдержадміністрації відбулося спільне засідання Громадських рад при Жидачівській та Стрийській райдержадміністраціях. Голова громадської ради Ігор Николин інформував, що 21 лютого у програмі „Особливий погляд” на телеканалі ZIК журналісти порушили питання будівництва ГЕС на річках Західної України. Підприємці називають це відновною енергетикою, екологи – отриманням надприбутків та незворотним знищенням екосистеми в цілому. У програмі аналізують до чого може призвести таке будівництво на Дністрі на Тернопільщині, наслідки так званих зелених тарифів для річки Черемош на Гуцульщині, розповідають, які бізнес-групи просувають спорудження цих об'єктів. Мова також йшла про ймовірність спорудження малих ГЕС  на річці Стрий на території Жидачівського району та інших районів Львівщини.  Громадські активісти зібралися для того, щоб обговорити ці  питання й виробити спільну позицію. В обговоренні цього основного питання порядку денного засідання взяли участь заступник голови громадської ради при Жидачівській РДА Володимир Мелех, голова громадської ради при Стрийській РДА Ірина Поліщук, заступник голови громадської ради при Стрийській РДА Ігор Брик, представники громадської ради при Жидачівській РДА Андрій Кобетяк, Ярослав Дубик, Едуард Людкевич, Василь Мош та ін. Майже усі представники громадських організацій висловилися проти будівництва малих ГЕС. Вони побоюються, що це призведе  до затоплення довколишніх земель, втрати питної води,  порушення екосистеми. На засіданні вирішили створити комісію для додаткового вивчення цих питань. Планують також звернутися з листами до Львівської облдержадміністрації, в екологічну інспекцію та до керівництва обох районів. Подальші дії громадські ради узгоджуватимуть, а при необхідності зберуться знову.

Джерело: http://zhydachivrda.org.ua/?page=ggg

Злочинність можна подолати тільки гуртом

У пятницю, 19 лютого, відбулася зустріч членів Громадської ради при Стрийській райдержадміністрації з керівником Стрийського відділу поліції Іваном Малишем. Учасники зустрічі обговорили найболючіші питання, що турбують мешканців Стрийщини, ознайомились з планами керівництва поліції щодо протидії зростанню криміногенної ситуації. Іван Малиш проінформував громадських активістів про заходи в реформуванні системи поліції. На зустрічі розробили алгоритм спільної роботи з метою досягнення очікуваного результату -  зменшення проявів криміногенної ситуації, відкритості та прозорості у роботі поліції, забезпечення права кожного на спокійне та безпечне життя.

Представники ГР при Стрийській РДА взяли участь у засіданні Асоціації громадських рад Львівщини

12 лютого представники Громадської ради при Стрийській райдержадміністрації взяли участь у засіданні Асоціації громадських рад Львівської області. Представники районів ділилися проблемними питаннями свого району. Як правило, в більшості районів проблемні питання одні і ті ж: - скарги на роботу перевізників, незаконна вирубка лісів, відсутність земельних ділянок для учасників АТО, медицина, освіта, відсутність співпраці з адміністраціями, кадрові питання. Не залишились осторонь і ми. Наголосили на проблемах у новоствореній Грабовецькій громаді, яка своїм прикладом, а саме негативною стороною може стати перепоною для утворення нових громад. Крім того було озвучено й інші не вирішені проблеми в районі. За результатами обговорення, заручилися підтримкою голови асоціації С.Середи щодо допомоги у вирішенні наших проблем на рівні облдержадміністрації. Серед присутніх представників Громадської ради були і позитивні відгуки. Так, тісною співпрацею з районною адміністрацією поділився голова ГР при Жидачівській РДА І.Николин. Крім того, І.Николин запропонував нам, як "сусідам" провести спільну зустріч представників ГР, при проведенні якої обмінятися та поділитися досвідом розвязання тих чи інших проблем в районі.

Члени Громадської ради планували роботу на поточний рік

28 січня відбулося засідання Громадської ради при райдержадміністрації. На початку засідання виникла дискусія щодо легітимності заходу, оскільки не було кворуму. Але всі учасники зібрання одноголосно погодилися з думкою про те, що всі, хто хоче працювати у Громадській раді, регулярно приходять на її засідання і не повинні страждати через чиюсь пасивність та байдужість. Присутні погодилися з пропозицією вивчити відвідуваність засідань ради її членами та вивести з її складу тих, хто ігнорує роботу в раді. То ж відбулися збори, які розглянули питання порядку денного. Члени ради сформували перелік питань, що планують розглянути у І кварталі 2016 року, зокрема про стан та перспективи реорганізації стрийської поліції, про створення в районі нових робочих місць, вивчення питання щодо реорганізації вузлової лікарні та інші. Також йшла мова про регулярне розміщення інформації про роботу Громадської ради на офіційному веб-сайті райдержадміністрації. В засіданні брала участь завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Надія Пеленичка.