Рішення

 

Стрийська районна державна адміністрація

Рішення

Колегії районної державної адміністрації

від “_7_” _грудня__ 2017  року   № 14

Про план роботи Колегії

Стрийської районної державної адміністрації на  2018 рік

Відповідно до  пункту 4 Положення про Колегію районної державної адміністрації та пункту 9 Регламенту Стрийської районної державної адміністрації Колегія  ВИРІШИЛА:

1.Затвердити план роботи Колегії Стрийської  районної державної адміністрації на  2018 рік згідно із додатком.

2. Контроль за виконанням рішення Колегії покласти на  керівника апарату, заступників  голови районної державної адміністрації відповідно до розподілу функціональних обов’язків.

Голова Колегії                                                           В.Б.Зубрицький

        

 

Стрийська районна державна адміністрація

Рішення

Колегії районної державної адміністрації

від “   7     ” _грудня__ 2017 року   № _13___

Про розгляд та схвалення проекту Програми соціально - економічного та культурного розвитку Стрийського району на 2018 рік

З метою затвердження на сесії Стрийської районної ради основних показників Програми соціально - економічного та культурного розвитку Стрийського району на 2018 рік, Колегія районної державної адміністрації

ВИРІШИЛА:

         1.Погодити проект Програми соціально-економічного та культурного розвитку Стрийського району на 2018 рік згідно із додатком.

         2.Проект Програми соціально-економічного та культурного розвитку Стрийського району на 2018 рік подати на затвердження Стрийської районної ради.

         3. Контроль за виконанням рішення Колегії покласти на заступників голови районної державної адміністрації відповідно до розподілу їх функціональних обов’язків.

                       

Голова Колегії                                                                            В.Б.Зубрицький

__________________________________

Стрийська районна державна адміністрація

Рішення

Колегії районної державної адміністрації       

від “_7_”грудня_2017 року № 12

Про затвердження районного бюджету Стрийського району

на 2018 рік

Заслухавши інформацію начальника фінансового управління Стрийської райдержадміністрації про затвердження районного бюджету Стрийського району на 2018 рік, відповідно до статей 75, 76, 77 Бюджетного кодексу України, проекту Закону України “Про Державний бюджет України на 2018 рік”, статей 44, 61-64, 66 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” та керуючись пунктом 17 частини 1 статті 43 “Про місцеве самоврядування в Україні” Колегія Стрийської районної державної адміністрації

ВИРІШИЛА:

1. Інформацію начальника фінансового управління Стрийської райдержадміністрації про затвердження районного бюджету Стрийського району на 2018 рік взяти до відома.

2. Схвалити проект рішення Стрийської районної ради «Прорайонний бюджет Стрийського району на 2018 рік», що додається.

3.Фінансовому управлінню Стрийської райдержадміністраціїподати районній раді схвалений Колегією проект рішення Стрийської районної ради «Про районний бюджет Стрийського району на 2018 рік» для обговорення на депутатських комісіях районної ради та на затвердження.

4. Контроль за виконанням рішення Колегії покласти на першого заступника голови райдержадміністрації Л.Кащука.

 Голова Колегії                                                             Василь Зубрицький

__________________________________

              Рішення       

Колегії районної державної адміністрації

від “_18_”_жовтня_2017 року № _11__

Про підсумки проведення в районі оздоровчої кампанії 2017 року.   

Заслухавши інформацію начальника управління  соціального захисту населення Стрийської райдержадміністрації Л.Буцерко, про підсумки проведення в районі оздоровчої кампанії 2017 року, Колегія районної державної адміністрації

        ВИРІШИЛА:

 Інформацію начальника управління  соціального захисту населення Стрийської райдержадміністрації Л.Буцерко,  про підсумки проведення в районі оздоровчої кампанії 2017 року, прийняти до відома.

                         Голова Колегії                                                                                                          В. Б. Зубрицький

__________________________________ 

               Рішення   

Колегії районної державної адміністрації

від “_18_”_жовтня_2017 року № _10_

Про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Стрийського району за 9 місяців 2017 року

Заслухавши інформацію начальника управління економічного розвитку, інвестицій, торгівлі та промисловості Стрийської райдержадміністрації Г.Чорної про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Стрийського району за 9 місяців 2017 року, Колегія районної державної адміністрації

        ВИРІШИЛА:

1. Інформацію начальника управління економічного розвитку, інвестицій, торгівлі та промисловості райдержадміністрації Г.Чорної про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Стрийського району за 9 місяців 2017 року, прийняти до відома.

2. Керівникам управлінь, відділів та структурних підрозділів райдержадміністрації до кінця 2017 року,  в межах виділених асигнувань, забезпечити виконання заходів Програми соціально-економічного та культурного розвитку району на 2017 рік.

3. Рекомендувати Дідушицькому сільському голові Ілик В.Я., Підгірцівському сільському голові Берник М.В., сільському голові села Гірне Михайловичу О.М. забезпечити виконання  робіт і впровадження мікропроектів місцевого розвитку до 01 листопада 2017 року.

4. Начальнику відділу освіти М.Пищику, головному лікарю Стрийської ЦРЛ М.Василишину та головному лікарю КП „Стрийська районна лікарня” Е.Красівському,  начальнику відділу культури, туризму, національностей та релігій Л.Курилишин, селищному та сільським головам впродовж листопада-грудня 2017 року підготувати заявки для участі у обласному конкурсному відборі  мікропроектів місцевого розвитку на 2018 рік, конкурсному відборі інвестиційних програм та проектів, що можуть реалізуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку у Львіській області у 2018 році, коштів бюджету розвитку обласного бюджету.

5. Контроль за виконанням рішення Колегії районної державної адміністрації покласти на заступників голови райдержадміністрації відповідно до розподілу функціональних обов’язків.

                    Голова колегії                                                                                                    В. Б. Зубрицький

_________________________________        

                Рішення      

      Колегії районної державної адміністрації       

                                    від “_18_”_жовтня__ 2017 року  № _9__                            

Провиконання бюджету Стрийського району та

районного бюджету за дев’ять місяців 2017 року

Заслухавши інформацію начальника фінансового управління Стрийської райдержадміністрації (Н.Меленик) про виконання бюджету Стрийського району та районного бюджету за дев’ять місяців 2017 року, Колегія районної державної адміністрації зазначає, що протягом звітного періоду проводилась певна робота по забезпеченню виконання бюджету району в цілому, і як наслідок до загального фонду бюджету Стрийського району надійшло 162331,2 тис.гривень податків, зборів і неподаткових платежів, що становить 87,4 відсотка до уточненого річного плану, 121,8 відсотків до уточненого місячного плану або на 29018,9 тис.грн. поступило більше до плану на девять місяців 2017 року. До районного бюджету поступлення за січень-вересень 2017 року  склали 120667,0 тис.гривень, що становить 88,4 відсотка до уточненого річного плану, 125,0 відсотків до уточненого місячного плану. Загалом, до бюджету Стрийського району у звітному періоді поступило доходів на 44996,6 тис.грн. більше, ніж за аналогічний період 2016 року, по районному бюджету за дев’ять місяців 2017 року поступило на 38765,0 тис.грн. більше, ніж у відповідному періоді 2016 року. Виконання планових завдань на січень-вересень поточного року забезпечено у всіх місцевих бюджетах Стрийського району.

По зведеному бюджету Стрийського району надходження податку на доходи фізичних осіб за січень – вересень 2017 року складають в сумі 120293,3 тис.грн, що становить 88,2 відсотка доуточнених річних (при належних 75,0 відсотка) та 124,7 відсотка до уточнених місячних бюджетних призначень, або понад місячний план поступило 23844,4 тис.грн.

Слід зазначити, що по податку на доходи фізичних осіб ріст за 8 місяців 2017рокустановив 148,4 відсотка, за 9 місяців 2017року147,0 відсотків. Ріст податку понизився на 1,4 відсотка у зв»язку з виплатою на підприємстві ТзОВ «Леоні» у серпні поточного року одноразової премії працівникам в сумі 4980,0 тис.грн., поступлень яких не було у вересні 2017 року.

Крім цього, в липні - вересні цього року склалася негативна тенденція щодо виконання поступлень по акцизному податку.  Так, по зведеному бюджету Стрийського району надходження акцизного податку за січень – вересень 2017 року склали в сумі 10528,5 тис.грн, що становить 63,8 відсотка доуточнених річних (при належних 75,0 відсотка) та 93,6 відсотка до уточнених місячних бюджетних призначень, або до місячного плану недопоступило 718,2 тис.грн, до аналогічного періоду минулого року зменшення поступлень акцизного податку становило 2722,4 тис.грн.

Основною причиною такого спаду було недопоступлення у липні-вересні  поточного року сплати акцизного податку з виробництва та ввезення пального  у зв»язку з відсутністю законодавства щодо зарахування частини зазначеного податку у другому півріччі 2017 року до бюджетів місцевого самоврядування. Слід зазначити, що 3 жовтня 2017 року до бюджету району поступило зазначеного податку в сумі 3827,4 тис.грн , що забезпечить виконання річних та місячних бюджетних призначень до усіх місцевих бюджетів району.

Також має місце недоїмка по платежах, яка згідно даних Стрийської ОДПІ станом на 01.10.2017 року становить в сумі 3523,5 тис.грн. Значну питому вагу в загальній сумі недоїмки займає недоїмка по платі за землю, а саме 1864,1 тис.грн., що становить 52,9 відсотка в загальній сумі недоїмки.

Найбільші суми недоїмки по платі за землю допустили такі підприємства: ДП «Угерський спиртзавод» - 229,8 тис.грн., Стрийська НГРЕ «Західукргеологія» - 317,7 тис.грн., ТзОВ «Дата-Групп» - 152,0 тис.грн., ТзОВ «Моріон+» - 130,8 тис.грн., ТзОВ «Сапфір» - 152,5 тис.грн. та ПП «СЦ-Сервіс-центр-Стрий» - 59,7 тис.грн., та інші.

Протягом січня-вересня поточного року проведено 33 засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, на яких заслухано суб»єкти підприємницької діяльності, у яких середня заробітна плата менша законодавчо встановленого мінімуму. Як наслідок, кількість платників по Стрийському району, у яких середня заробітна плата менша законодавчо встановленого мінімуму становила на початок року - 84, за липень - 21, за серпень – тільки 14 осіб.

            З метою наповнення дохідної частини місцевих бюджетів та дотримання жорсткого режиму економії бюджетних коштів і посилення фінансово-бюджетної дисципліни Стрийського району у 2017 році розпорядженням голови Стрийської райдержадміністрації від 10.02.2017 року № 105 затверджено план заходів щодо наповнення місцевих бюджетів, вишукання додаткових джерел надходжень, дотримання жорсткого режиму економії бюджетних коштів і посилення фінансово-бюджетної дисципліни у 2017 році, за результатами яких за дев’ять місяців поточного року отримано економію бюджетних коштів в сумі 1727,8 тис.грн., проведено скорочення 11 посад, зокрема: по установах освіти 10, закладах охорони здоров’я – 1, а також проведено реорганізацію Розгірченської середньої загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів у навчально-виховний комплекс «Розгірченський загальноосвітній навчальний заклад І ступеня – дошкільний навчальний заклад».  

За 9 місяців 2017 року забезпечено перевиконання надходжень від плати за послуги, що надаються бюджетними установами району, при планових показниках на 2017 рік в сумі 6233,0 тис.гривень, фактичні поступлення склали 6479,6 тис.гривень або 104,0 відсотка до плану.

По районному бюджету при планових показниках в сумі 5335,5 тис.гривень виконання становило 5700,0 тис.гривень або 106,8 відсотка до плану, зокрема:

-         по галузі освіти при річних планових показниках в сумі 990,0 тис.грн. виконання становило в сумі 753,6 тис.гривень;

-         по галузі охорони здоров»я при річних планових показниках в сумі 3969,5 тис.грн. виконання склало 4710,7 тис.грн;

-         по галузі культури при планових показниках на рік в сумі 320,0 тис.грн. виконання склало 186,4 тис.грн.

Загалом, у порівнянні до аналогічного періоду 2016 року ріст надходжень платних послуг склав 904,9 тис.грн. по зведеному бюджету району та 833,1 тис.грн. по районному бюджету.

         З метою забезпечення якісного виконання місцевих бюджетів Стрийського району та районного бюджету протягом 2017 року, Колегія районної державної адміністрації 

        ВИРІШИЛА:

1. Інформацію начальника фінансового управління Стрийської райдержадміністрації Н.Меленик про виконання бюджету Стрийського району та районного бюджету за дев’ять місяців 2017 року, взяти до відома.

            2. Селищному та сільським головам:     

2.1. Забезпечити виконання затверджених місцевими радами планів мобілізації податків і платежів до відповідних місцевих бюджетів згідно із помісячними розписами.

2.2. Вжити заходів щодо погашення недоїмки по податках і зборах до місцевих бюджетів.

2.3. Для збільшення надходжень акцизного податку забезпечити повноту декларування суб’єктами господарювання району акцизного податку з реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

2.4. Головам Дашавської селищної ради (Гресько Т.В.), Дулібської сільської ради (Васильків П.І.), П’ятничанської сільської ради (Данчевський З.І.), Станківської сільської ради (Ковальчук І.М.) провести аналіз визначених часток для зарахування до місцевих бюджетів частини акцизного податку з виробленого та ввезеного на митну територію України пального у першому та другому півріччі 2017 року і вивчити причини їх спаду.   

2.5. Для збільшення надходжень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та плати за землю переглянути затверджені ставки та привести їх до максимально граничних розмірів.

3. Головним розпорядникам коштів районного бюджету, головам селищної та сільських рад:

3.1. Продовжувати щомісячно здійснювати аналіз споживання бюджетними установами, які фінансуються за рахунок коштів місцевих бюджетів, енергоносіїв та комунальних послуг у натуральному і грошовому виразі та забезпечити у повному обсязі проведення таких розрахунків, не допускаючи на звітну дату будь-якої простроченої заборгованості, а також запровадити суворий режим економії енергоресурсів і не допустити за підсумками року перевищення лімітів споживання енергоносіїв у натуральних показниках.

3.2. Провести аналіз стану виконання видаткової частини відповідних місцевих бюджетів та кошторисів витрат головних розпорядників коштів, забезпечивши бюджетними призначеннями витрати на оплату праці працівників бюджетних установ, оплату за спожиті енергоносії, та при необхідності, з метою недопущення заборгованості, провести перерозподіл бюджетних призначень або спрямувати на вищевказані витрати перевиконання дохідної частини відповідних бюджетів та вільні залишки бюджетних коштів.

3.3. Активізувати роботу щодо впровадження обслуговування розпорядників бюджетних коштів через систему дистанційного обслуговування «Клієнт казначейства - Казначейство».

3.4. Завершити роботу в частині освоєння коштів з обласного, районного та сільських бюджетів на фінансування Програми проведення обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку на 2017 рік, на реалізацію коштів, виділених на інші програми соціально-культурного розвитку району  та інші галузеві програми згідно затверджених графіків.

3.5. Керівнику відділу освіти (М.І.Пищику), сільським головам Лисятицької сільської ради (З.П.Блискуну), Дідушицької сільської ради (В.Я.Ілик), Гірненської сільської ради (О.М.Михайлович) забезпечити своєчасне виконання робіт по об’єктах, на які виділені кошти із Державного фонду регіонального розвитку та із Державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій. 

4. Фінансовому управлінню (Н.Меленик) підготувати проект розпорядження голови райдержадміністрації на виконання цього рішення.      

5. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови райдержадміністрації Л.Кащука.

                    Голова Колегії                                                                                                                   В. Б. Зубрицький  

_______________________________________________________________________________________________

Рішення     

Колегії районної державної адміністрації

від 27липня 2017 року № _6_

Про хід виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Стрийського району за І-ше півріччя 2017 року

Заслухавши інформацію начальника управління економічного розвитку, інвестицій, торгівлі та промисловості Стрийської райдержадміністрації Г.Чорну про хід виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Стрийського району за І-ше півріччя 2017 року, Колегія районної державної адміністрації

        ВИРІШИЛА:

1. Інформацію начальника управління економічного розвитку, інвестицій, торгівлі та промисловості райдержадміністрації Г.Чорної про хід виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Стрийського району за І-ше півріччя 2017 року, взяти до відома.

2. Зобов’язати заступників голів райдержадміністрації відповідно до розподілу функціональних повноважень проаналізувати результати соціально-економічного розвитку району за І півріччя 2017 року та вжити дієвих заходів реагування стосовно усунення негативних тенденцій в окремих сферах соціально-економічного розвитку району.

3. Рекомендувати керівникам підприємств та організацій усіх форм власності, які допустили зниження обсягів виробництва за І-ше півріччя 2017 року, вжити заходів щодо надолуження відставання та провести ретельний аналіз причин, які його спричинили.

4. Розпорядникам бюджетних коштів, які є замовниками об’єктів капітального будівництва, вжити заходів щодо активізації освоєння коштів виділених з бюджетів всіх рівнів.

5. Начальнику відділу освіти М.Пищику, головному лікарю Стрийської ЦРЛ М.Василишину та головному лікарю КП „Стрийська районна лікарня” Е.Красівському,  сільським головам сіл Гірне (О.Михайлович), Дідушичі (В.Ілик), Дуліби (П.Василик), Ланівка (В.Лучейко), Підгірці (М.Берник), Семегинів (А.Кокось), Сихів (Я.Филик), Стрілків (П.Столярський), Стриганці (Л.Ониськів) завершити реалізацію мікропроектів місцевого розвитку до 1 вересня 2017 року.

6. Головному лікарю Стрийської ЦРЛ М.Василишину під особисту відповідальність завершити до 15 вересня 2017 року роботи по об’єкту «Капітальний ремонт амбулаторії загальної практики сімейної медицини в с.Н.Стинава».

7. Районній комісії з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення і надалі проводити роботу із суб’єктами господарювання району щодо належного оформлення трудових відносин та недопущення фактів виплати заробітної плати на рівні, не нижчому від мінімальної.    

8. Контроль за виконанням рішення Колегії районної державної адміністрації покласти на заступників голови райдержадміністрації відповідно до розподілу функціональних обов’язків.

            Голова Колегії                                                                                                                            В.Б. Зубрицький 

    

___________________________________________________________________________________________

       Рішення       

Колегії районної державної адміністрації

від 27”_липня_ 2017 року  № 7

               Про хід підготовки територіально-господарського комплексурайону до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років

 

Заслухавши інформацію начальника управління економічного розвитку, інвестицій, торгівлі та промисловості райдержадміністрації Г.Чорної «Про хід підготовки територіально-господарського комплексу району до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років» та інформації начальників відділів освіти М.Пищика та культури і туризму, охорони культурної спадщини, культурних цінностей, національностей та релігії Л.Курилишин, головного лікаря центральної районної лікарні М.Василишин, головного лікаря КП «Стрийська районна лікарня» Е.Красівського, начальників Стрийського управління по експлуатації газового господарства Е.Бриня та Стрийського району електромереж Р.Дутка, начальника філії Стрийської дільниці «Сколівського райавтодору» М.Лучка та т.в.о.начальника філії  «Стрийської ДЕД» О.Романовича, Колегія районної державної адміністрації

                                 В И Р І Ш И Л А:

1. Інформацію начальника управління економічного розвитку, інвестицій, торгівлі та промисловості райдержадміністрації Г.Чорної, «Про хід підготовки територіально-господарського комплексу району до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років» взяти до відома.

2. Відділу освіти райдержадміністрації (М.Пищику), Стрийській центральниій районній лікарні (М.Василишин), КП «Стрийській районній лікарні» (Е.Красівський)   селищному та сільським головам забезпечити заготівлю твердого палива (дрова) до відповідної потреби.

3.    Відділу освіти (М.Пищик):

3.1. До 1  вересня 2017 року завершити роботи по капітальному ремонту системи опалення в приміщенні басейну с.Угерсько та по капітальному ремонту внутрішньої теплової мережі в Угерській СЗОШ І-ІІІст.

3.2. До 1 вересня 2017 року закінчити поточний ремонт котелень з проведенням зварювльних робіт та поточний ремонт кахельних печей в Лисятицькому НВК, Довгівській, Долішненській, Завадівській, Н.Лукавицькій, Сихівській школах..

4. Стрийській центральній районній лікарні (М.Василишин):

4.1. До 1вересня 2017 року завершити капітальний ремонт опалювальної системи АЗПСМ смт.Дашава та капітальний ремонт ФАПу с.Дуліби.  

4.2. До 15 вересня 2017 року завершити роботи по обєкту капітальний ремонт АЗПСМ в с.Н.Стинава, ремонт покрівлі даху АЗПСМ с.Жулин, поточний ремонт АЗПСМ с.Угерсько, ремонт опалювальної печі ФАПу с.Стриганці, ремонт димоходу ФАПу с.Угольна,.

4.3.   До 1 жовтня 2017 року завершити заміну вікон і поточний ремонт ФАПу с.Довге, ремонт паливної печі на ФАПі с.Верчани.  

 5. Селищному та сільським головам, ДП «Комунальник» ТзОВ «Стрийсільрембуд» , житлово-комунальній службі при Дашавській селищній раді, товариствам співвласників житла «Струмок», «Господар», «Джерело», «Громада 2016» забезпечити приведення в належний технічній стан житловий фонд та виконання планових робіт щодо перевірки димових та вентиляційних  каналів, щільності інженерних вводів у багатоповерхові будинки. 

6.  Стрийській дільниці «Сколівського райавтодору» (М.Лучко) та філії «Стрийська ДЕД» (т.в.о.О.Романович) :

6.1. Забезпечити в зимовий період своєчасну розчистку доріг від снігу і безперешкодного сполучення з населеними пунктами.

6.2. Залучити на договірних засадах техніку підприємств, установ, організацій для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на автодорогах у зимовий період 2017-2018 років.

7. Головам селищної та сільських рад, відділу освіти (М.Пищик), відділу  культури і туризму, охорони культурної спадщини, культурних цінностей, національностей та релігії (Л.Курилишин), Стрийській центральної районної лікарні (М.Василишин), КП «Стрийській районній лікарні» (Е.Красівський), Стрийському управлінню по експлуатації газового господарства (Е.Бринь), Стрийському району електромереж (Р.Дутко), філії Стрийської дільниці «Сколівського райавтодору» (М.Лучко) та Стрийській ДЕД (т.в.о.О.Романович), взяти на особистий контроль хід підготовки територіально-господарського комплексу району в осінньо-зимовий період 2017-2018 років.   

8. Контроль за виконанням рішення Колегії покласти на першого заступника голови райдержадміністрації згідно розподілу функціональних обов’язків.

 Голова Колегії                                                                                                                            В.Б. Зубрицький 

_________________________________________________________________________________________


    Рішення       

Колегії районної державної адміністрації       

від “27”липня 2017 року  № 8

                                                              

Про виконання бюджету Стрийського району та

районного бюджету за І-ше півріччя 2017 року

        Заслухавши інформацію начальника фінансового управління Стрийської райдержадміністрації (Н.Меленик) про виконання бюджету Стрийського району та районного бюджету за перше півріччя 2017 року, Колегія районної державної адміністрації зазначає, що протягом звітного періоду проводилась певна робота по забезпеченню виконання бюджету району в цілому, і як наслідок до загального фонду бюджету Стрийського району надійшло 102197,1 тис.гривень податків, зборів і неподаткових платежів, що становить 58,9 відсотка до річного плану, 116,8 відсотків до місячного плану або на 14723,9 тис.грн. поступило більше до плану на перше півріччя 2017 року. До районного бюджету поступлення за січень-червень 2017 року  склали 74925,5 тис.гривень, що становить 58,9 відсотка до річного плану, 116,7 відсотока до місячного плану. Загалом, до бюджету Стрийського району у звітному періоді поступило доходів на 28560,1 тис.грн. більше, ніж за аналогічний період 2016 року, по районному бюджету у першому півріччі 2017 року поступило на 22613,1 тис.грн. більше, ніж у відповідному періоді 2016 року. Виконання планових завдань на січень-червень поточного року забезпечено у всіх місцевих бюджетах Стрийського району (Н.Стинавська та Сихівська сільські ради зменшили планові показники бюджету згідно висновків фінансового управління на суму 460,0 тис.грн).

Разом з тим, за 6 місяців 2017 року негативна тенденція спостерігається щодо росту поступлень до аналогічного періоду минулого року  по акцизному податку.  Так, ріст зазначеного податку за 5 місяців 2017р.становив 113,3 відсотка, за 6 місяців 2017р.- 108,4 відсотка. На вирішення зазначеної проблеми  Стрийською  райдержадміністрацією подано  звернення в Головне управління ДФС у Львівській області від 30.06.2017р. № 02-17/224, від 14.07.2017р. № 02-17/243 та № 02-17/245 щодо проведення перевірки 11-ти суб”єктів господарської діяльності Стрийського району.

По зведеному бюджету Стрийського району надходження податку на нерухоме майно в частині плати за землю за січень – червень 2017 року складають в сумі 8595,8 тис.грн, що становить 61,6 відсотка до уточнених річних та 124,8 відсотка до місячних бюджетних призначень, або понад місячний план поступило 1705,7 тис.грн.

Разом з тим, ріст плати за землю за 6 місяців понизився у порівнянні із показниками росту за 5 місяців поточного року на 4,9 відсотка (за 5 місяців 2017 року ріст становив 145,0 відсотка, а за 6 місяців 2017 року -140,1 відсотка).

Така динаміка виникла у зв»язку із зменшенням росту поступлень плати за землю по наступних платниках: ТзОВ «Галичина –Захід», ПАТ «Моршинський завод мінеральних вод «Оскар», ПАТ «Укрнафта», ФГ «Фільварок», ФОП Болехівський Л.М.,  ТзОВ «Транс Інвест Агро», ПАТ «Укргазвидобування».  

Також має місце недоїмка по платежах, яка згідно даних Стрийської ОДПІ станом на 01.07.2017 року становить в сумі 2729,8 тис.грн. Значну питому вагу в загальній сумі недоїмки займає недоїмка по платі за землю, а саме 1557,5 тис.грн., що становить 57,1 відсотка в загальній сумі недоїмки.

Найбільші суми недоїмки по платі за землю допустили такі підприємства: ДП «Угерський спиртзавод» - 341,5 тис.грн., Стрийська НГРЕ «Західукргеологія» - 306,5 тис.грн., ТзОВ «Дата-Групп» - 152,0 тис.грн., ТзОВ «Моріон+» - 130,8 тис.грн., ТзОВ «Сапфір» - 122,4 тис.грн. та ПП «СЦ-Сервіс-центр-Стрий» - 59,7 тис.грн.

Протягом січня-червня проведено 24 засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, на яких заслухано суб»єкти підприємницької діяльності, у яких середня заробітна плата менша законодавчо встановленого мінімуму. Як наслідок, кількість платників по Стрийському району, у яких середня заробітна плата менша законодавчо встановленого мінімуму становила:  за січень - 84 , за лютий - 77, за березень -65 , за квітень -22, за травень – тільки 12 осіб.

            Залишається проблема із фінансуванням окремих органів місцевого самоврядування. Так, до завершення бюджетного року по 4-х сільських радах на оплату праці не вистачає 373,3 тис.грн. (Розгірченська, Заплатинська, Стриганцівська, Стинавська).  

З метою наповнення дохідної частини місцевих бюджетів та дотримання жорсткого режиму економії бюджетних коштів і посилення фінансово-бюджетної дисципліни Стрийського району у 2017 році розпорядженням голови Стрийської райдержадміністрації від 10.02.2017 року № 105 затверджено план заходів щодо наповнення місцевих бюджетів, вишукання додаткових джерел надходжень, дотримання жорсткого режиму економії бюджетних коштів і посилення фінансово-бюджетної дисципліни у 2017 році, за результатами яких у першому півріччі отримано економію бюджетних коштів в сумі 1186,6 тис.грн. 

         З метою забезпечення якісного виконання місцевих бюджетів Стрийського району та районного бюджету протягом 2017 року, Колегія районної державної адміністрації 

        ВИРІШИЛА:

1. Інформацію начальника фінансового управління Стрийської райдержадміністрації Н.Меленик про виконання бюджету Стрийського району та районного бюджету за перше півріччя 2017 року, взяти до відома.

            2. Селищному та сільським головам:    

2.1. Забезпечити виконання затверджених місцевими радами планів мобілізації податків і платежів до відповідних місцевих бюджетів згідно із помісячними розписами.

2.2. Провести роботу щодо залучення додаткових джерел доходів та вжиття заходів щодо погашення недоїмки по податках і зборах до місцевих бюджетів.

2.3. Для збільшення надходжень акцизного податку забезпечити повноту декларування суб»єктами господарювання району акцизного податку з реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

2.4.  Для збільшення надходжень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та плати за землю переглянути затверджені ставки та привести їх до максимально граничних розмірів.

3. Головним розпорядникам коштів районного бюджету, головам селищної та сільських рад:

3.1. Щомісячно здійснювати детальний аналіз споживання бюджетними установами, які фінансуються за рахунок коштів місцевих бюджетів, енергоносіїв та комунальних послуг у натуральному і грошовому виразі та забезпечити у повному обсязі проведення таких розрахунків, не допускаючи на звітну дату будь-якої простроченої заборгованості, а також запровадити суворий режим економії енергоресурсів і не допустити за підсумками року перевищення лімітів споживання енергоносіїв у натуральних показниках.

3.2. Провести аналіз стану виконання видаткової частини відповідних місцевих бюджетів та кошторисів витрат головних розпорядників коштів, забезпечивши бюджетними призначеннями витрати на оплату праці працівників бюджетних установ, оплату за спожиті енергоносії, та при необхідності, з метою недопущення заборгованості, провести перерозподіл бюджетних призначень або спрямувати на вищевказані витрати перевиконання дохідної частини відповідних бюджетів та вільні залишки бюджетних коштів.

3.3. Покращити  роботу в частині освоєння коштів з обласного, районного та сільських бюджетів на фінансування Програми проведення обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку на 2017 рік, а також реалізацію коштів, виділених на інші програми соціально-культурного розвитку району згідно затверджених графіків.

3.4. Керівникам бюджетних установ, що фінансуються із районного бюджету, забезпечити виконання затверджених заходів по економії бюджетних коштів відповідно до розпорядження голови Стрийської райдержадміністрації від 10.02.2017 року № 105.

4. Фінансовому управлінню (Н.Меленик) підготувати проект розпорядження голови райдержадміністрації на виконання цього рішення.      

5. Контроль за виконанням розпорядження покласти на першого заступника голови райдержадміністрації Л.Кащука.

             Голова Колегії                                                                                                                            В.Б. Зубрицький