ОДПІ

Гладій Роман Михайлович - начальник 

Адреса: 82400, м.Стрий, вул.Сколівська, 7.

Контакти:  приймальня (03 -245) 5-20-48

                факс - (03 - 245) 5-71-10

                електронна адреса - Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


21 серпня

Інформація для платників податку на нерухоме майно

У відповідь на численні звернення громадян з приводу отриманих або неотриманих податкових повідомлень – рішень щодо сплати чи коригування суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, ГУ ДФС у Львівській області для оптимізації роботи з адміністрування зазначеного податку надає взірці заяв платників до контролюючого органу. У разі, якщо платнику податку не надійшло податкове повідомлення-рішення про його сплату, він має право звернутися до контролюючого органу із заявою, до якої додати копії документів, що підтверджують право власності на нерухоме майно. Контролюючий орган на підставі заяви розрахує суму податку на нерухоме майно та надішле податкове повідомлення - рішення. Якщо платнику податку надійшло податкове повідомлення – рішення про сплату податку на нерухоме майно, однак ним виявлено розбіжності і він не погоджується із сумою податку, такий платник податку може звернутися до контролюючого органу із заявою про проведення звірки. Заяви подаються платниками податку як особисто контролюючому органу так і поштовим відправленням.

ВЗІРЕЦЬ

Начальнику Стрийської ОДПІ

ГУ ДФС у Львівській області

Гладію Р,М.

ПІБ платника податку

адреса реєстрації

РНОКПП

телефон

     Заява

(у разі отримання податкового повідомлення-рішення)

У зв’язку із отриманим податковим повідомленням-рішенням від___________ за №___________ на сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, прошу провести звірку даних по об’єктах нерухомості, які перебувають у моїй власності на підставі пп. 266.7.3. п.266.7 ст. 266 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VI із змінами та доповненнями, оскільки із сумою визначеною в податковому повідомленні-рішенні не згідний(на). Копії документів додаю:

1- копія свідоцтва на право власності об’єкту нерухомого майна (по кожному об’єкту, що перебуває у власності);

2- копія паспорту із адресою реєстрації;

3- копія ідентифікаційного коду;

4- копія отриманого податкового повідомлення-рішення.

Дата Підпис 

ВЗІРЕЦЬ

Начальнику Стрийської ОДПІ

ГУ ДФС у Львівській області

Гладію Р,М.

ПІБ платника податку

адреса реєстрації

РНОКПП

телефон

  Заява

(у разі неотримання податкового повідомлення-рішення)

У зв’язку із неотриманням податкового повідомлення-рішення на сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 2016 рік, прошу провести звірку даних по об’єктах нерухомості, які перебувають у моїй власності на підставі пп. 266.7.3. п.266.7 ст. 266 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VI із змінами та доповненнями. Копії документів додаю:

5- копія свідоцтва на право власності об’єкту нерухомого майна (по кожному об’єкту, що перебуває у власності);

6- копія паспорту із адресою реєстрації;

7- копія ідентифікаційного коду.

Дата Підпис

__________________________________________________________________________________________

Чи обов’язково мусить реєструватись фізична особа-підприємець, щоб здавати в оренду власне нерухоме майно?

Фахівці  Стрийської  ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області надали роз’яснення стосовно здачі в оренду власного нерухомого майна.

Відповідаючи на запитання громадян та платників податків фахівці Стрийської  ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області зазначають, що статтею 170 ПКУ визначено особливості оподаткування доходу від надання нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм).

Згідно п.п.170.1.2. п.170.1 ст.170 ПКУ податковим агентом платника податку - орендодавця під час нарахування доходу від надання в оренду об'єктів нерухомості, інших, ніж зазначені в підпункті 170.1.1 цього пункту (включаючи земельну ділянку, що знаходиться під такою нерухомістю, чи присадибну ділянку), є орендар.

Відповідно п.п.170.1.4. п. 170.1 ст. 170 ПКУ доходи, зазначені у підпунктах 170.1.1 - 170.1.3 цього пункту, оподатковуються податковим агентом під час їх нарахування (виплати) за ставкою, визначеною пунктом 167.1 статті 167 цього Кодексу

Враховуючи п.п. 170.1.5 п.170.1 ст. 170 ПКУ, якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб'єктом господарювання, особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку – орендодавець.

При цьому, така фізична особа – орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету в строки, встановлені цим Кодексом для квартального звітного (податкового) періоду, а саме: протягом 40 календарних днів, після останнього дня такого звітного (податкового) кварталу, сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов'язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації (п.п. «а» п.п. 170.1.5 п.170.1 ст. 170 ПКУ).

Відповідно до п.п. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49 ПКУ податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року для платників податків на доходи фізичних осіб – до 1 травня року, що настає за звітним.

Отже, здача в оренду власного нерухомого майна може здійснюватися фізичними особами як у межах підприємницької діяльності, так і шляхом виконання норм п. 170.1 ст. 170 ПКУ без реєстрації фізичної особи-підприємця.


 

Кампанія декларування доходів громадян починається з 01 січня 2017 року

Наказом Міністерства фінансів України від 15 вересня 2016 року № 821 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від жовтня 2015 року № 859» внесено зміни до форми податкової декларації, яка запроваджується з 01 січня 2017 року.

Податкову декларацію приведено у відповідність до змін, внесених до Податкового кодексу України Законом України від 24 грудня 2015 року № 909 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», а саме:

кількість додатків зменшено з чотирьох до двох, в яких платники податків здійснюють розрахунок податкових зобов’язань з урахуванням понесених витрат: розрахунок інвестиційного прибутку (додаток Ф1) та розрахунок податкових зобов’язань самозайнятими особами (додаток Ф2);

змінено порядок розрахунку податкових зобов’язань із доходів, отриманих фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, з урахуванням змін щодо порядку сплати авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб;

уточнені показники податкової декларації з урахуванням введення в дію ставки податку на доходи фізичних осіб у розмірі 18 відсотків тощо.

Фізичні особи - підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, з 01 січня 2016 року авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховують та сплачують згідно з фактичними даними, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат, кожного календарного кварталу до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня). При цьому авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується.

Враховуючи зазначені зміни протягом звітного (податкового) року авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб формуються у платника податку в ІКП як переплата, а нарахування податкових зобов’язань здійснюються за даними податкової декларації за відповідний звітний (податковий) період. При цьому платник податків визначає суму податку на доходи фізичних осіб, що підлягає сплаті до бюджету, за результатами звітного (податкового) року в рядку 1.1 додатку Ф2, яка переноситься до графи 6 рядка 10.7 податкової декларації.