ОДПІ

Гладій Роман Михайлович - начальник 

Адреса: 82400, м.Стрий, вул.Сколівська, 7.

Контакти:  приймальня (03 -245) 5-20-48

                факс - (03 - 245) 5-71-10

                електронна адреса - Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


У Стрийській ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області відбувся черговий сеанс телефонного зв'язку «гаряча лінія». Начальник відділу податків і зборів з фізичних осіб Стрийської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській областіІван Мартинів відповідав на запитання стриян щодо питань декларування доходів громадян.

     Пропонуємо ознайомитись з відповідями на запитання:

Декларування доходів, якщо протягом звітного року змінили прізвище?

     -   При заповненні декларації про майновий стан та доходи (далі – Декларація) у рядку 3 згідно з даними паспорта вказуються прізвище, ім’я, по батькові платника податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО).

   У разі якщо протягом звітного періоду, за який здійснюється декларування, або у наступному за ним році платник ПДФО змінив прізвище (ім’я, по батькові), у рядку 3 слід зазначити спочатку нове прізвище (ім’я, по батькові), а в дужках – попереднє прізвище (ім’я, по батькові).

   Посадовець зауважив, що з 01.01.2018 набув чинності наказ Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №556 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859», яким внесені зміни до форми Декларації та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859.

     Отже, фізичні особи, які відповідно до норм Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) зобов’язані та/або мають право подати Декларацію, починаючи з 1 січня 2018 року повинні звітувати за новою формою Декларації.

Податкові зобов’язання з ПДФО та з військового збору, зазначені в поданій річній Декларації, фізичні особи зобов’язані сплатити самостійно до 1 серпня 2018 року – це визначено п.179.7 ст.179 ПКУ.

В яких випадках треба задекларувати доходи, отримані від продажу сільгосп продукції?

   - Відповідно до норм Податкового кодексу України до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України від 25 жовтня 2001 року № 2768-III, із змінами та доповненнями, для ведення, зокрема, особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари. При цьому, в зазначений розмір не враховуються земельні ділянки, їх частки (паї), які не використовуються, тобто здаються в оренду, обслуговуються (абзац третій п.п. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 ПКУ).

     Як роз’яснив начальник відділу податків і зборів з фізичних осіб Стрийської ОДПІ Іван Мартинів, якщо розмір земельних ділянок перевищує 2 гектари, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах. У цьому випадку до 1 травня 2018 року за 2017 рік необхідно подати податкову декларацію про майновий стан і доходи та сплатити у термін до 1 серпня цього року самостійно нарахований податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків та військовий збір за ставкою 1,5 відсотка.

     Якщо ж сільськогосподарська продукція буде продаватись податковому агенту (юридичній особі або СПД-фізичній особі), то обов’язок нарахування та утримання податків покладається на такого агента.

     Стрияни, які мають задекларувати доходи, можуть звернутися у Центр обслуговування платників (вул.Сколівська, 7) для отримання консультації щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи та сплати податку.

________________________________________________________________________________________________

21 серпня

Інформація для платників податку на нерухоме майно

У відповідь на численні звернення громадян з приводу отриманих або неотриманих податкових повідомлень – рішень щодо сплати чи коригування суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, ГУ ДФС у Львівській області для оптимізації роботи з адміністрування зазначеного податку надає взірці заяв платників до контролюючого органу. У разі, якщо платнику податку не надійшло податкове повідомлення-рішення про його сплату, він має право звернутися до контролюючого органу із заявою, до якої додати копії документів, що підтверджують право власності на нерухоме майно. Контролюючий орган на підставі заяви розрахує суму податку на нерухоме майно та надішле податкове повідомлення - рішення. Якщо платнику податку надійшло податкове повідомлення – рішення про сплату податку на нерухоме майно, однак ним виявлено розбіжності і він не погоджується із сумою податку, такий платник податку може звернутися до контролюючого органу із заявою про проведення звірки. Заяви подаються платниками податку як особисто контролюючому органу так і поштовим відправленням.

ВЗІРЕЦЬ

Начальнику Стрийської ОДПІ

ГУ ДФС у Львівській області

Гладію Р,М.

ПІБ платника податку

адреса реєстрації

РНОКПП

телефон

     Заява

(у разі отримання податкового повідомлення-рішення)

У зв’язку із отриманим податковим повідомленням-рішенням від___________ за №___________ на сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, прошу провести звірку даних по об’єктах нерухомості, які перебувають у моїй власності на підставі пп. 266.7.3. п.266.7 ст. 266 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VI із змінами та доповненнями, оскільки із сумою визначеною в податковому повідомленні-рішенні не згідний(на). Копії документів додаю:

1- копія свідоцтва на право власності об’єкту нерухомого майна (по кожному об’єкту, що перебуває у власності);

2- копія паспорту із адресою реєстрації;

3- копія ідентифікаційного коду;

4- копія отриманого податкового повідомлення-рішення.

Дата Підпис 

ВЗІРЕЦЬ

Начальнику Стрийської ОДПІ

ГУ ДФС у Львівській області

Гладію Р,М.

ПІБ платника податку

адреса реєстрації

РНОКПП

телефон

  Заява

(у разі неотримання податкового повідомлення-рішення)

У зв’язку із неотриманням податкового повідомлення-рішення на сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 2016 рік, прошу провести звірку даних по об’єктах нерухомості, які перебувають у моїй власності на підставі пп. 266.7.3. п.266.7 ст. 266 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VI із змінами та доповненнями. Копії документів додаю:

5- копія свідоцтва на право власності об’єкту нерухомого майна (по кожному об’єкту, що перебуває у власності);

6- копія паспорту із адресою реєстрації;

7- копія ідентифікаційного коду.

Дата Підпис

__________________________________________________________________________________________

Чи обов’язково мусить реєструватись фізична особа-підприємець, щоб здавати в оренду власне нерухоме майно?

Фахівці  Стрийської  ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області надали роз’яснення стосовно здачі в оренду власного нерухомого майна.

Відповідаючи на запитання громадян та платників податків фахівці Стрийської  ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області зазначають, що статтею 170 ПКУ визначено особливості оподаткування доходу від надання нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм).

Згідно п.п.170.1.2. п.170.1 ст.170 ПКУ податковим агентом платника податку - орендодавця під час нарахування доходу від надання в оренду об'єктів нерухомості, інших, ніж зазначені в підпункті 170.1.1 цього пункту (включаючи земельну ділянку, що знаходиться під такою нерухомістю, чи присадибну ділянку), є орендар.

Відповідно п.п.170.1.4. п. 170.1 ст. 170 ПКУ доходи, зазначені у підпунктах 170.1.1 - 170.1.3 цього пункту, оподатковуються податковим агентом під час їх нарахування (виплати) за ставкою, визначеною пунктом 167.1 статті 167 цього Кодексу

Враховуючи п.п. 170.1.5 п.170.1 ст. 170 ПКУ, якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб'єктом господарювання, особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку – орендодавець.

При цьому, така фізична особа – орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету в строки, встановлені цим Кодексом для квартального звітного (податкового) періоду, а саме: протягом 40 календарних днів, після останнього дня такого звітного (податкового) кварталу, сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов'язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації (п.п. «а» п.п. 170.1.5 п.170.1 ст. 170 ПКУ).

Відповідно до п.п. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49 ПКУ податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року для платників податків на доходи фізичних осіб – до 1 травня року, що настає за звітним.

Отже, здача в оренду власного нерухомого майна може здійснюватися фізичними особами як у межах підприємницької діяльності, так і шляхом виконання норм п. 170.1 ст. 170 ПКУ без реєстрації фізичної особи-підприємця.


 

Кампанія декларування доходів громадян починається з 01 січня 2017 року

Наказом Міністерства фінансів України від 15 вересня 2016 року № 821 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від жовтня 2015 року № 859» внесено зміни до форми податкової декларації, яка запроваджується з 01 січня 2017 року.

Податкову декларацію приведено у відповідність до змін, внесених до Податкового кодексу України Законом України від 24 грудня 2015 року № 909 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», а саме:

кількість додатків зменшено з чотирьох до двох, в яких платники податків здійснюють розрахунок податкових зобов’язань з урахуванням понесених витрат: розрахунок інвестиційного прибутку (додаток Ф1) та розрахунок податкових зобов’язань самозайнятими особами (додаток Ф2);

змінено порядок розрахунку податкових зобов’язань із доходів, отриманих фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, з урахуванням змін щодо порядку сплати авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб;

уточнені показники податкової декларації з урахуванням введення в дію ставки податку на доходи фізичних осіб у розмірі 18 відсотків тощо.

Фізичні особи - підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, з 01 січня 2016 року авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховують та сплачують згідно з фактичними даними, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат, кожного календарного кварталу до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня). При цьому авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується.

Враховуючи зазначені зміни протягом звітного (податкового) року авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб формуються у платника податку в ІКП як переплата, а нарахування податкових зобов’язань здійснюються за даними податкової декларації за відповідний звітний (податковий) період. При цьому платник податків визначає суму податку на доходи фізичних осіб, що підлягає сплаті до бюджету, за результатами звітного (податкового) року в рядку 1.1 додатку Ф2, яка переноситься до графи 6 рядка 10.7 податкової декларації.