Користувачам Стрийської ЦРБ розповіли про Чорнобильську трагедію

25 квітня

31326856 366893147177533 1439122407000030594 n

Щорічно з 1986 року 26 квітня відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Чорнобильської трагедії. Чорною плямою стала на нашій планеті ця катастрофа. Юне покоління про неї дізнається з книг, кінофільмів, розповідей очевидців. «Чорнобиль гірким спомином стукає в серця», - такими словами розпочала сьогодні, 25 квітня, калейдоскоп цікавих повідомлень «І гіркота пече полинна» директор районної централізованої бібліотечної системи Галина Цуцуп. Присутні юні користувачі книгозбірні мали змогу також оглянути видання книжково-ілюстративної виставки «Чорнобиль – невигойна рана України».

В РДА відбулася комісія з призначення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам

25 квітня

16901695 621890144669900 760518894 n 1487682752 613x395.14923076923 3 0

25 квітня заступник голови районної державної адміністрації Оксана Мелень провела чергове засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.  На комісії розглянуто пять заяв від осіб, які тимчасово проживають на території Стрийського району в звязку з переміщенням із зони антитерористичної операції, та звернулися до управління соціального захисту населення щодо призначення (відновлення) щомісячної адресної допомоги на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, та державної соціальної допомоги на дитину з інвалідністю до 18 років з надбавкою на догляд. 

На підставі поданих документів та актів обстежень матеріально-побутових умов проживання внутрішньо переміщених осіб, комісія прийняла рішення призначити допомогу усім заявникам, відповідно до Постанови КМУ від 08.06.2016 №365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам». Комісією також розглянуто подання Стрийського відділу з питань призначення та перерахунків пенсій щодо відновлення виплати пенсії одній внутрішньо переміщеній особі за місцем фактичного проживання. Комісією прийнято позитивне рішення.

Десять малозабезпечених сімей отримають допомогу

25 квітня

DSCN6782

Сьогодні, 25 квітня, на черговому засіданні комісії з питань, пов’язаних із наданням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям під головуванням заступника голови Стрийської райдержадміністрації Оксани Мелень розглянули десять заяв від громадян району щодо призначення їм державної соціальної допомоги відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям».Відповідно до поданих документів та актів обстежень матеріально-побутових умов проживання, комісія прийняла рішення надати державну соціальну допомогу усім малозабезпеченим сім’ям, з них двом – з умовою працевлаштування чи реєстрації в центрі зайнятості одного з  працездатних батьків.

Мистецькі колективи Стрийщини презентуватимуть мистецьку програму на Сколівщині

25 квітня

4892185

У неділю, 29 квітня, о 15.00 год. у районному народному домі "Бескид" м. Сколе в рамках проведення ІІ Етнофестивалю гостинності свою мистецьку програму презентуватимуть колективи художньої самодіяльності Стрийщини.

Як обрати сімейного лікаря

25 квітня

rFnUAuYkwrYt4k8xEU9Q.r695x430

Тепер медична допомога не прив’язана до місця прописки, проживання чи розміру хабаря. Кожен українець може вибрати терапевта, педіатра або сімейного лікаря у будь-якому медичному закладі, а гроші за ваше медичне обслуговування заплатить держава. Кампанія з вибору лікаря (процес вибору лікаря і укладення договорів) розпочалася 1 квітня 2018 року. Як обрати сімейного лікаря – далі у статті.

КРОК 1: Оберіть за вашими особистими критеріями заклад чи лікаря. Ви можете скористатися порадами знайомих. Або відвідати найближчі заклади та дізнатися про лікарів там.

КРОК 2: Перевірте, чи вже можна підписати декларацію у вибраному закладі. Вам у цьому допоможе наліпка «Тут можна обрати свого лікаря».

КРОК 3: Візьміть із собою паспорт, ідентифікаційний код і мобільний телефон. Якщо потрібно підписати декларацію для дитини до 14 років — візьміть також свідоцтво про народження дитини.

Детальніше

Стрийській ЦРЛ передали обладнання, придбане за результатами акції «Серце до серця»

25 квітня

DSCN6802

Сьогодні, 25 квітня, відбулася урочиста передача завідувачам дитячого та фізіотерапевтичного відділень Стрийської центральної районної лікарні медичного обладнання, придбаного за результатом проведення у Стрийському районі ХІІІ Всеукраїнської акції «Серце до серця». В церемонії передачі брали участь заступник голови Стрийської райдержадміністрації Оксана Мелень, провідний спеціаліст відділу освіти РДА Юрій Півторак, учні шкіл району. «Ця акція уже тринадцятий рік поспіль проходить на Стрийщині, об’єднуючи волонтерів щодо збору коштів для порятунку життя і здоров’я дітей. До акції долучилися навчальні заклади району, які зібрали 11 тисяч 308 гривень, за що було придбано 4 інгалятори для покращення здоров’я дітей. Найбільше до акції долучилися Лисовицький, Кавський НВК та Нижньолукавицька школа»,- відмітила заступник голови РДА Оксана Мелень. В.о. головного лікаря Стрийської ЦРЛ Олексій Ігнатов подякував волонтерам, зазначивши, що отримані інгалятори дадуть можливість лікувати бронхо-легеневу систему дітей на більш якісному рівні.DSCN6795

З метою вирішення проблем сім’ї, яка потребує сторонньої допомоги

25 квітня

soprovojd

Стрийський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді надає соціальні послуги та здійснює соціальний супровід сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги. 25 квітня до центру звернулася сім’я, яка проживає в селі Дуліби. В.о. директора Стрийського РЦСССДМ Ярослава Теленко та юрисконсульт Ірина Баб’як надали членам сім’ї інформаційні, соціально-педагогічні консультації та психологічні послуги щодо налагодження внутрішньосімейних відносин, підвищення батьківського виховного потенціалу, створення належних умов для розвитку та виховання дітей.

Учасникам АТО нададуть фінансову допомогу

25 квітня

2c1ae5243948fd2d6c1a94d5341b44b4

Сьогодні, 25 квітня, заступник голови Стрийської районної державної адміністрації Оксана Мелень провела чергове засідання комісії з розподілу коштів районного бюджету для підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей.На комісії розглянули 4 заяви від учасників антитерористичної операції щодо надання їм допомоги на лікування та покращення матеріального становища. За результатами розгляду звернень прийнято рішення про надання грошової допомоги усім заявникам на суму 9,0 тис.грн.

З початку року з цією метою в рамках районної програми підтримки учасників АТО та членів їх сімей виділено кошти в сумі 85,5 тис.грн. для надання грошової допомоги 33 учасникам антитерористичної операції.

"Кожне звернення чи прохання учасників АТО та членів їх сімей не залишиться поза увагою" - запевнив під час зустрічі з учасниками АТО голова РДА

25 квітня

DSCN6756

Учора, 24 квітня, у Стрийському районному Народному домі відбулася зустріч голови райдержадміністрації Василя Зубрицького з учасниками АТО Стрийщини. В розмові з демобілізованими бійцями взяли також участь заступник голови райдержадміністрації Оксана Мелень, заступник голови районної ради Мирон Войтович, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, Стрийського ОМВК, підприємств та служб району, сільські голови. Розпочинаючи зустріч, керівник району запропонував хвилиною мовчання вшанувати пам’ять загиблих воїнів антитерористичної операції. Зустріч пройшла у формі діалогу, під час якого учасники АТО мали можливість озвучити питання, що їх турбують, та отримати на них вичерпні відповіді. Зокрема, йшлося про забезпечення земельними ділянками демобілізованих воїнів АТО; про надання пільг, соціальних виплат, санітарно-курортне оздоровлення учасників АТО; про надання атовцям допомоги з працевлаштування та участь у проекті «Рука допомоги»; про підтримку підприємницької ініціативи учасників АТО відповідно до обласної Програми підвищення конкурентоспроможності Львівської області; про стан медичного забезпечення демобілізованих воїнів АТО, зокрема зубопротезування та ін.

DSCN6759

З даних питань іцнформували начальник відділу у Стрийському районі головного управління Держгеокадастру у Львівській області Роман Ярич, начальник управління соціального захисту населення РДА Леся Буцерко, директор Стрийського міськрайонного центру зайнятості Романа Вишньовська, в.о. головного лікаря Стрийської ЦРЛ Олексій Ігнатов та в.о. начальника управління економіки РДА Оксана Лесів. Підсумовуючи зустріч, голова райдержадміністрації Василь Зубрицький подякував присутнім за відкрите і відверте спілкування. «Щиро вдячний за те, що у важкий для країни час, ви без вагань стали на захист Батьківщини. Кожне ваше звернення, прохання не залишиться без уваги. Всі учасники АТО та члени сімей загиблих можуть в будь-який час звертатися зі своїми проблемами, вирішення яких перебуває в компетенції райдержадміністрації», - запевнив очільник району. Учасники АТО, в свою чергу, подякували голові райдержадміністрації за підтримку та увагу, яку приділяють в районі їм та їхнім сім'ям.

DSCN6776

Відбулася квітнева нарада працівників бібліотек Стрийщини

25 квітня

31195602 366528180547363 5984990166093023050 n

В приміщенні районного Народного дому відбулася нарада бібліотечних працівників Стрийщини, на якій розглянули питання про відзначення на Стрийщині знаменних та пам’ятних дат. Зокрема йшлося про День пам'яті та примирення, 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, 22- ї річниці Конституції України, Дня Європи, День Героїв, святкування Дня вишиванки. Під час наради також обговорили новітні підходи в обслуговуванні користувачів та роботу з бібліотечним фондом.