Отримання земельної ділянки для учасників АТО: покрокова схема

15 серпня

images 2 1534315453 297x170 3 0

Учасники бойових дій та особи, прирівняні до них, мають право на першочергове відведення у власність або користування земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва (для городництва у користування).  У межах норм безплатної приватизації (передачі) земельні ділянки передаються у власність  у  таких розмірах:

1) для ведення садівництва — не більше 0,12 га;

2) для ведення особистого селянського господарства — не більше 2,0 га;

3) для будівництва і обслуговування жилого будинку в селах — не більше 0,25 га, в селищах — не більше 0,15 га, в містах — не більше 0,10 га;

Учасникам АТО необхідно звернутися з клопотанням до органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки у власність або користування:

Детальніше

Для громадських організацій та бібліотек закуплять книги про ЗУНР

15 серпня

best books book youll ever read 1534258628 550x315 3 0

З нагоди відзначення 100-річчя ЗУНР у 2018 році для громадських організацій та бібліотек закуплять тематичні книги.

Закуплені книги передадуть для потреб громадських організацій, зокрема, волонтерських, які регулярно надають допомогу військовим і цивільним особам у зоні АТО, в госпіталі для поранених військовослужбовців, бібліотекам Львівської і східних областей України.

Це, зокрема, книги  «Західно Українська Народна Республіка (1918-1923) Уряди. Постаті». Упорядкування - Микола Литвин, Іван Патер, Ігор Соляр; «Бої у Львові. 1–21 листопада 1918 року. Частина 1». Дєдик О.; «Українська Галицька Армія». Лев Шанковський; «Західно-Українська народна республіка (1918-1923) Історія держави і права». Б.Тищик; «Син Великого Каменяра. До 100-річчя Західноукраїнської Народної Республіки». П.М.Франко.

Закупівля літератури відбудеться в межах проведення конкурсу «Кращі книги Львівщини» – складової Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору і громадянського суспільства у Львівській області на 2018-2020 роки, та з нагоди відзначення 100-річчя ЗУНР.

Неподання звітності про працевлаштованих громадян за кордоном загрожує фірмі-посереднику штрафом 7,5 тис грн

15 серпня

jnhof 1534254457 613x408.9936 3 0

Головне управління Держпраці у Львівській області нагадує  суб’єктам господарювання, які надають послуги із працевлаштування громадян за кордоном:  за неподання  документів обов’язкової звітності за два звітні періоди підряд суб’єкту господарювання загрожує штраф у двократному розмірі мінімальної заробітної плати.

ГУ Держпраці здійснює державний контроль за дотриманням вимог законодавства про зайнятість населення, зокрема в частині провадження діяльності з надання послуг з посередництва та працевлаштування за кордоном.

Слід зазначити, що одними із підстав для проведення Головним управлінням позапланового заходу контролю є виявлення та підтвердження недостовірності даних, заявлених суб’єктом господарювання у документі обов’язкової звітності. Це не стосується випадків, коли суб’єкт господарювання протягом місяця з дня первинного подання повторно подав такий документ з уточненими достовірними даними.

Детальніше

В РДА відбулася комісія з питань призначення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам

14 серпня

DSCN8958

Сьогодні, 14 серпня, заступник голови районної державної адміністрації Оксана Мелень провела чергове засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.

На комісії розглянуто дві заяви від осіб, які тимчасово проживають на території Стрийського району в звязку з переміщенням із зони антитерористичної операції, та звернулися до управління соціального захисту населення щодо призначення (відновлення) щомісячної адресної допомоги на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

На підставі поданих документів та актів обстежень матеріально-побутових умов проживання внутрішньо переміщених осіб, комісія прийняла рішення призначити допомогу усім заявникам, відповідно до Постанови КМУ від 08.06.2016 №365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам».  

Підведення газопостачання до адмінбудівлі в селі Гірне обговорили в голови РДА

14 серпня

DSCN8930

Сьогодні, 14 серпня, голова Стрийської райдержадміністрації Василь Зубрицький провів робочу зустріч з головним інженером ПАТ «Львівгаз» Стрийського управління з експлуатації газового господарства Ігором Стадником. Участь у зустрічі взяли також перший заступник голови РДА Любомир Кащук та сільський голова села Гірне Олег Михайлович. Під час зустрічі обговорили питання підведення газопостачання до адміністративної будівлі в селі Гірне. Василь Зубрицький розпочинаючи розмову, зазначив, що будівництво даної будівлі було розпочато ще у 2009 році. Всі нормативні документи виготовлені і на сьогоднішній день будівництво цієї будівлі на стадії завершення. «Це питання є важливе впершу чергу для громади села. Адже люди мають бажання відвідувати культурно-мистецькі заходи в Народному домі, отримувати якісне медичне обслуговування у ФАПі та інше», - зазначив Василь Зубрицький. На завершення зустрічі керівник району дав доручення виїхати та оглянути об’єкт, ознайомитися з всіма технічними умовами та вразі необхідності внести зміни до документації.

Мін’юст презентував відеоролик про порядок обміну земельного сертифіката на земельну частку

15 серпня

1534313129 zemlya 1

Міністерство юстиції України разом з Онлайн-будинком юстиції за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в межах проекту «Я МАЮ ПРАВО!» презентувало інформаційно-навчальний відеоролик із серії «Знай своє право на землю» про заміну земельного сертифіката на державний акт на право власності на земельну ділянку.

У відеоролику Мін'юст наголошує, що кожен власник земельної частки (паю) має усвідомити, що реальним власником належного йому паю він стане тільки тоді, коли це право буде належним чином зареєстроване. Основним документом,  що посвідчує право на  земельну  частку (пай),  є сертифікат на право на земельну частку (пай), виданий районною (міською) державною адміністрацією.

Земельний сертифікат – це документ, який посвідчує право особи на земельну частку (пай) і містить відомості про її вартість та розмір в умовних кадастрових гектарах. Отримавши такий документ, громадянин ще не знає, де конкретно розміщена його частину землі, і не може самостійно її обробляти.

У навчальному ролику ми роз’яснимо порядок обміну сертифіката на земельну частку.

Крім того, фахівці Мін’юсту повідомлять, які документи потрібно подати для державної реєстрації права власності на земельну ділянку, виділену в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв).

Також нагадуємо, що  сертифікати на право на земельну частку (пай) є дійсними до виділення власникам земельних часток (паїв) у натурі (на місцевості) земельних ділянок та видачі їм державних актів на право власності на земельну ділянку. З 1 січня 2013 року державні акти на право власності на земельні ділянки не видаються. З 1 січня 2013 року право власності на земельну ділянку виникає  з моменту державної реєстрації цього права та оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Відеоматеріал можна переглянути за посиланям: https://www.youtube.com/watch?v=kS8VmcFxti0

25 Book Forum запрошує до участі у благодійній акції «Третій вік: задоволення від читання»

15 серпня

elderly reading 1534257234 460x291 3 0

20-23 вересня в межах 25 Book Forum відбудеться благодійна акція для людей пенсійного віку – «Третій вік: задоволення від читання».

Головна мета акції – створити платформу, на базі якої відбуватиметься діалог, покликаний актуалізувати соціально-культурні проблеми людей пенсійного віку, наповнити їхнє життя новими емоціями, а також просувати ідею важливості читання в будь-якому віці.

Цьогорічна програма «Третього віку: задоволення від читання» буде насичена різноманітними подіями: екскурсійні мандрівки Львівщиною, танцювальні майстер-класи, заняття зі співу та гри на музичних інструментах, заняття з йоги та медитації, лекції психологів та безкоштовні бесіди з лікарями.

Кульмінацією акції стане концерт хорових колективів, який збере на сцені Львівського будинку органної та камерної музики аматорські хори з різних куточків області та святковий гала-концерт у Львівській обласній філармонії.

Детальніше

Голова РДА провів нараду з питань спорудження спортивних майданчиків

14 серпня

DSCN8933

Сьогодні, 14 серпня, голова Стрийської райдержадміністрації Василь Зубрицький провів нараду з головою Нежухівської та Подорожненської сільської ради стосовно облаштування спортивного майданчика на території їхніх сільських ради. Нарада відбулася за участю першого заступника голови РДА Любомира Кащука. Під час наради присутні обговорили стан виконаних робіт на об’єктах, а також ті дії, які повинні бути виконанні в подальшому. За підсумками наради голова РДА Василь Зубрицький дав ряд доручень та встановив чіткі терміни їх виконання.

Голова райдержадміністрації Василь Зубрицький взяв участь в семінарі-нараді з селищним та сільськими головами

14 серпня

DSCN8934

Сьогодні, 14 серпня, голова Стрийської райдержадміністрації Василь Зубрицький взяв участь у нараді з селищним та сільськими головами, секретарями місцевих рад. В роботі семінару також взяв участь перший заступник голови РДА Любомир Кащук, керівник апараду РДА Юрій Вільшинський та керівники окремих структурних підрозділів РДА. Розпочинаючи нараду очільник району озвучив ряд питань, які розглядатимуться на порядку денному. В своєму виступі він зупинився на одному з актуальних питань та зазначив, що напередодні відзначення 27-ої річниці Незалежності України, необхідного покращити благоустрій місцевих територій.

«Чистота ваших сіл, має бути окрасою та обличчям Стрийщини. Обов’язково звернути увагу на пам’ятники нашим Героям, а також культурним та громадським діячам»,- зазначив Василь Зубрицький.DSCN8946

Далі на порядку денному семінару-наради розглянули наступні питання життєдіяльності Стрийського району. Зокремапро проведення благоустрою територій до Дня Незалежності, про реалізацію мікропроектів та об’єктів капітального будівництва, про підготовку запитів на 2019 рік та про вивезення твердих побутових відходів з населених пунктів району перед присутніми доповіла начальник управління економічного розвитку, інвестицій торгівлі та промисловості райдержадміністрації Галина Чорна. DSCN8938

Також до присутніх звернувся начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Василь Лесів, який озвучив ряд питань стосовно моніторингу використання земель сільськогосподарського призначення у Стрийському районі, державну підтримку за збереження молодняка ВРХ та інші програми підтримки агропромислового комплексу, організацію заходів по боротьбі з борщівником Сосновського та недопущення спалювання поживних решток та сухої трави у подвірних господарствах. В.о. керівника відділу культури РДА Ольга Боднар у своєму виступі розповіла про заходи, які відбуватимуться в районі з нагоди 27-ої річниці Незалежності України. Начальник відділу Стрийського районного управління ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області Сергій Музичук проінформував прусутніх про хід проведення ідентифікації молодняка ВРХ у населених пунктах району.

До уваги мешканців району: Не спалюйте суху траву!

14 серпня

 1533743480 613x459.75 3 0

Не зважаючи на велику кількість опадів у  жнивну пору 2018 року, у Львівській області на початку серпня зафіксовано 2 події, пов’язані з пожежами у сільському господарстві.

За попередніми висновками ДСНС, обидва випадки сталися з необережності поводження з вогнем.

В умовах аномальної спеки, що в останні роки спостерігається на теренах України, для займання достатньо маленького недопалка, кинутого на узбіччі дороги, а збитки ризикують бути значними. Лихо може статися й через невиконання господарями елементарних правил пожежної безпеки.

Підпали повністю знищують мікрофлору грунту, яка формує найбільш родючий шар 2-5 см.

Під час пожеж гине богато комах, їх личинки, сонечка, туруни, дощові черв'яки та дрібні тварини, які беруть участь у процесі утворення ґрунту.

Детальніше