Перевірка цільового використання допомоги при народженні дитини

10 липня

2017 07 14 50

З 19 січня 2015 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України № 623 від 30.10.2014 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо функціональних обов’язків державного соціального інспектора». Зазначеною постановою контроль за цільовим використанням коштів при народженні та усиновленні дитини та здійснення обстеження умов проживання дітей, які виховуються в сім'ях опікунів (піклувальників) та одиноких матерів покладено на спеціалістів центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді і служб у справах дітей.

Стрийський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснює контроль за цільовим використанням державної допомоги при народженні дитини, допомоги на дітей одиноким матерям та створенням належних умов для повноцінного утримання та виховання дітей шляхом проведення вибіркового обстеження матеріально – побутових умов сімей.

У І півріччі 2018 року в Стрийському районі здійснено 113 перевірок сімей з дітьми, які отримують державну соціальну допомогу при народженні дитини.

Під час відвідування сімей працівниками Центру складається акт перевірки цільового використання державної допомоги при народженні дитини, де вказуються умови, які створені для виховання та розвитку дитини, перевіряється наявність у дитини харчування та одягу відповідно до віку та сезону, наявність засобів гігієни тощо. У більшості сімей батьки належним чином піклуються та створюють умови для проживання та виховання дітей.

В ході здійснення обстеження спеціалісти Центру надають соціальні послуги та консультації, проводять бесіди з батьками.

Відповідно до плану роботи Центру зазначені перевірки будуть проводитися і надалі.