«Прагнення Волі. Спогади військового капелана 2014-2015» - переможець «Book Forum Best Book Award» за версією Олега Синютки

21 вересня

42195222 346255052779960 7765630651641888768 n 1537462387 613x459.75 3 0

20 вересня у Львівській національній філармонії  відбулась церемонія вручення Премії “Book Forum Best Book Award” 25 Book Forum.

"Book Forum демонструє, що саме тоді, коли звідусіль звучить: "Та немає сенсу" або "Все пропало", є тверда віра в те, що ми робимо, бо це ознака освіченої, інтелектуальної нації, народу, який вміє мислити, а отже - читати. Цей Форум уже в 25 раз є не лише головною українською культурною подією, але й у книжковому світі  Європи. ", - зазначив під час відкриття церемонії Міністр культури України Євген Нищук.

Учасників найбільшої літературної події привітав голова Львівської ОДА Олег Синютка.

"Майбутнє нашої держави - в українській мові, книжці та культурі. Львів та Book Forum - це уже слова-синоніми. Я хочу, щоб ми усі подякували тим людям, які доклались до організації цього чудового дійства. Також я хочу, щоб ми усі пам'ятали, що маємо сьогодні таку чудову можливість проводити дні і популяризувати українську книжку завдяки тому, що за тисячу кілометрів від Львова стоїть український воїн. Стоїть твердо та впевнено для того, щоб ми мали можливість укріплювати нашу державу, виплекати нашу українську дійсність, яка би була прикладом для всього світу та тих людей, які живуть в Україні", - зазначив Олег Синютка.

Очільник області відзначив книгу військового капелана отця Ореста-Романа Сала «Прагнення Волі» про військові події на Сході України 2014-2015 років. Книга вийшла у львівському видавництві «Артос» Фундації «Андрей».

Окрім того Олег Синютка додав: "У мене не було сумніву, яка книга. Отець 2014-2015 роки провів за тисячі кілометрів від Львівщини, разом із третім батальйоном, який гордо носить ймення "Львів". І ті речі, які записував отець Орест-Роман Сало і ті речі, які за допомогою Михайла Перуна були видані - отримали свою витонченість у книзі "Прагнення волі". Я дуже хочу, щоб ця книга стала не просто родзинкою Форуму, але словами вдячності і тим, хто повернулися з війни Героями, повернулися Героями навічно. А також тим, хто пройшов пекло війни і сьогодні є тут, разом з нами та тим, хто сьогодні береже наш спокій на Сході країни".

В книзі «Прагнення Волі» автор описує свої спогади з метою збереження пам’яті про ці події і щоб пам’ять про тих воїнів, що загинули, не стерлась з історії цієї війни, та акцентує на трьох аспектах – спільній боротьбі церкви і держави за волю України, спільній історії та особистому свідченні про тих українців, які робили подвиги на цій війні.

«Церква і держава - це дві інституції, внутрішні справи яких зазвичай не перетинаються. Але коли прийшла війна, всі разом стали в один стрій і мали одну спільну боротьбу. У своїй книзі я наголошую на тому, що в умовах воєнної дійсності потрібно бути разом. Друге – це період в історії, який відбувався у найважчий час формування, створення нашої сучасної країни. Маю сміливість припустити, що книга буде корисна для дослідження та кращого розуміння хто і як творив цю історію. Третє – це мої свідчення про подвиги добровольців, які першими стали на захист  своєї батьківщини і змогли стримати ворожу навалу. Вони були звичайними юнаками в себе вдома, але там, вони показали усі найкращі свої чесноти. Це – хоробрість, самопожертва, патріотизм і що дуже важливо – людяність. Ця книга – це моє свідчення про них живих, і пам'ять про тих, хто не повернувся», - розповів отець Орест-Роман Сало.

Окрім спогадів автора, книга також містить свідчення військових та світлини описаних подій.

Львівська облдержадміністрація та Львівська облрада прийняли одностайне рішення  щодо закупівлі примірників цієї книги у кожну бібліотеку області.