Голова Стрийської РДА Богдан Янко провів засідання комісії з питань захисту прав дитини

29 квітня

DSCN0877Основними завданнями даної комісії є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на сімейне виховання, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист та всебічний розвиток. Комісія, відповідно до покладених на неї повноважень, розглядає питання, у тому числі спірні, які потребують колегіального вирішення.

Цього разу на порядок денний було винесено 20 питань: про надання висновку органу опіки та піклування про доцільність/недоцільність позбавлення батька батьківських прав; про визначення способу участі батьків у вихованні дітей; про визначення способу участі бабусі у вихованні внучки; про захист житлових та майнових прав, користування яким мають діти, позбавлені батьківського піклування, призначення опікуна над житлом дітей; про надання дозволу на вчинення правочинів щодо нерухомого майна, право власності або право користування яким мають діти; про зняття дитини з реєстрації місця проживання, визнання її такою, що втратила право користування житловим приміщенням.

Члени комісії заслухали громадян, які з даних питань звернулися до органу опіки та піклування. В процесі розгляду питань, заявників ознайомлено із нормами законодавства та прийнято конкретні рішення щодо розв’язання порушених проблем, спрямовані на захист прав та законних інтересів дітей.

Підводячи підсумки, голова РДА Богдан Янко зазначив, що на кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Батьки або особи, які їх замінюють, зобов'язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров'я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці.