11 релокованих підприємств відновили свою діяльність на Стрийщині

4 серпня

DSCN413811 релокованих підприємств відновили свою діяльність на Стрийщині.
За 5 місяців воєнного стану на Стрийщину переїхали 23 підприємства - 11 вже відновили свою діяльність на новому місці, на стадії запуску (вирішують організаційні питання ) – 6, також є 6 підприємств, які орендують склади для зберігання продукції та виробничих потужностей.
З метою виконання Програми евакуації підприємств із зони бойових дій у безпечні регіони України Стрийська районна військова адміністрація здійснює супровід релокованих підприємств, а саме сприяє у підборі місця розташування для потужностей виробництва, допомогає з перевезенням на нову локацію та з розселенням працівників, пошуку нових співробітників, здійснює підтримку у відновленні логістики, закупівлі сировини та пошуку ринків збуту.

Стрийська РВА комунікує з кожним підприємством щодо проведення діяльності та поточних проблем. Докладаються максимальні зусилля не тільки щодо допомоги підприємствам розміщувати свої виробництва у Стрийському районі, але й щодо пошуку нових бізнес партнерів.

Також проводиться інформаційно – роз’яснювальна робота щодо фінансової підтримки згідно Програми підтримки бізнесу у Львівській області на період воєнного стану та підтримки фінансування мікро, малого та середнього підприємництва України за державною програмою "Доступні кредити 5-7-9". Нещодавно 4 релоковані підприємства Cтрийщини отримали фінансову допомогу за цією програмою для ведення бізнесу. Ці кошти виділила Львівська ОВА.

Головна умова участі у Програмі перереєстрація на територію Львівщини, в подальшому сплачувати податки та збори, зокрема ПДФО, у місцеві бюджети, що принесе додаткові надходження в економіку України, сприятиме її зміцненню і стійкості. А це в свою чергу стимулюватиме соціально-економічний розвиток громад нашого району.

Зауважимо, що найбільше компаній, які перевезли свою діяльність на Стрийщину, працюють у галузі легкої промисловості, металообробки, торгівлі, а також харчової і хімічної промисловості.