riknezlamnosti

Славська громада працюватиме над упорядкуванням пам’яткоохоронної документації

17 березня

1072

Про це домовились під час зустрічі з представниками місцевого органу містобудування та архітектури і священнослужителями.

Вчора, 16 березня, департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОВА провів зустріч з представниками Славської селищної громади. Розглядали питання охорони та збереження пам’яток культури національного та місцевого значення, зокрема – унікальних дерев’яних церков.

«На території Славської громади розташовано більше 20 об’єктів культурної спадщини. Серед них є вісім дерев’яних храмів, що належать до пам’яток архітектури національного значення. Тому під час зустрічі ключовим було налагодження співпраці із парохами та обговорення питання впорядкування пам’яткоохоронних і правовстановлюючих документів», – наголосила директорка департаменту архітектури Олена Василько.

Також представники департаменту разом із фахівцями побували у двох церквах громади, що потребують першочергових аварійно-ремонтних робіт через постійні замокання. Йдеться про церкву Воздвиження Чесного Хреста у с. Опорець і церкву Св. Василя Великого у с. Грабовець. Обидві збудовані в 19 столітті та є пам’ятками архітектури національного значення.