riknezlamnosti

Не зривайте первоцвіти: порушникам загрожує штраф від 1700 гривень

17 березня

 1 638

У зв’язку із весняними теплими днями створюються сприятливі умови для цвітіння ранньоквітучих видів рослин. Підсніжники, проліски, цибуля ведмежа, конвалія, вовчі ягоди – це неповний перелік первоцвітів, що можна зустріти у наших лісах. Саме ці квіти стають об’єктами недбалого ставлення людини.

У секторі екології та земельних відносин Стрийської РВА наголошують, що зривати первоцвіти не можна.
«Перші весняні квіти напоюють нектаром комах, годують пилком і насінням птахів та інших мешканців лісу. Квіти лікують птахів і тварин. Збирання первоцвітів не дає можливості рослинам утворити насіння. А це приводить до знищення рослин»,- інформує головний спеціаліст сектору Катерина Лита.

З року в рік у весняний період триває масова торгівля ранньоквітучими видами рослин, у тому числі, занесеними до Червоної книги України, які є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення. Чинне законодавство України передбачає адміністративну відповідальність за збирання, знищення чи пошкодження червонокнижних рослин.
Розмір штрафу - від сто до двохсот п’ятнадцяти неоподаткованих мінімумів, тобто від 1700 до 3655 гривень.

Зазначимо, що з кожним роком кількість першоцвітів в Україні зменшується. За даними екологів, щорічно у період березня та квітня в Україні знищується до 20 мільйонів цих квіток, занесених до Червоної книги.