Розпочався весняний призов

3 квітня

IMG 0071457848

З метою якісного та організованого проведення весняного призову громадян Стрийського району на строкову військову службу, 3 квітня за участю, голови районної призовної комісії Оксани Мелень відбулось перше засідання районної призовної комісії. Під час засідання обговорено питання щодо роботи медичної комісії, покращення організації оповіщення та забезпечення явки призовників, які ухиляються від призову на строкову військову службу у Збройні сили України.

Довідково

Відповідно до Указу Президента України від 15 лютого 2018 року № 33/2018 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2018 році», та розпорядження голови Стрийської райдержадміністрації від 7.03.2018 № 204 "Про чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2018 році" 2 квітня розпочався весняний призов на строкову військову службу придатних за станом здоров’я до військової служби в мирний час громадян України чоловічої статі, яким до дня відправки у військові частини виповнилося 20 років, та старших осіб, які не досягли 27- річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

 

Ті, кому виповнилося 18-19 років, також можуть піти служити в армію, але на добровільній основі. Термін служби складає 18 місяців. Призовники з вищим ступенем освіти спеціаліст або магістр служать менше – до 12 місяців.

За розпорядженням Президента України відправляти «строковиків» у зону бойових дій не будуть.

Призовникам, яким надійшла повістка про прибуття на призовну дільницю, зобов'язані прибути до військового комісаріату в строки, зазначені в повістці. У разі, якщо повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов'язані з'явитися до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Пезидента України. (Стрийський ОМВК адреса : м. Стрий, вул. Нижанківського, 6)

За ухилення від призову на строкову службу (ст. 335 ККУ) загрожує обмеження волі на строк до трьох років.

Якщо ж військовозобов’язаний не з’явився за повісткою до військкомату, не повідомив в комісаріат про зміну місця проживання, він несе адміністративну відповідальність.