У райдержадміністрації обговорили запровадження Концепції «Нова українська школа»

14 травня

DSCN7377

Сьогодні, 14 травня, голова Стрийської райдержадміністрації Василь Зубрицький провів нараду з начальником відділу освіти Миколою Пищиком за участю першого заступника голови РДА Любомира Кащука, профільного заступника голови РДА Оксани Мелень, начальника фінансового управління РДА Наталії Меленик та головного спеціаліста управління економічного розвитку, інвестицій, торгівлі та промисловості РДА Мар’яна Думи. В ході наради присутні обговорили актуальні завдання реформування освітньої системи району, зокрема у загальній середній освіті, в площині запровадження Концепції «Нова українська школа», схваленої урядом України.

У своїйдоповіді керівник освітянської галузі району Микола Пищик проаналізував хід виконання першочергових заходів щодо запровадження нового Закону України «Проосвіту». Велика увага приділялася створенню оновленого освітнього середовища, де Міністерством освіти і науки України затверджено перелік необхідного обладнання, зокрема це нові навчальні парти, компю’терна та оргттехніка, дидактичні матеріали та ін. Все це має бути у 1-х класах з наступного, 2018/19 навчального року, які першими розпочнуть навчання за новими державними стандартами освіти. Кошти на реалізацію даної реформи виділені з державного бюджету з урахуванням місцевого співфінансування.

Ще одним важливим питанням, яке розглянули в ході наради, було реалізація мікропроектів, які в 2018 році стали переможцями. Як зазначив голова РДА Василь Зубрицький, досвід реалізації мікропроектів минулого року дає можливість довго не зволікати із організаційними питаннями. Переможці конкурсу можуть вже приступати до реалізації проектів, а самеякісно готувати проектно-кошторисні документації та отримувати експертні звіти, оголошувати конкурси на проведення закупівель та робіт через систему PROZORRO, підписувати відповідні угоди на залучення фахових підрядників з належним досвідом робіт. За підсумками наради було визначено конкретні дати завершення робіт по всіх об’єктах в галузі освіти у 2018 році.

Загалом цьогоріч на Стрийщині реалізовуватимуть 17 мікропроектів місцевого розвитку, в галузі освіти, які стали переможцями обласного конкурсу у 2018 році.