На Стрийщині відбулися командно-штабні навчання з цивільного захисту населення

3 липня

Відповідно до Плану основних заходів цивільного захисту Львівської області на 2018 рік, затвердженого розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 30 січня 2018 р.186, сьогодні, 3 липня, проведено командно-штабне навчання з Стрийською районною ланкою територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Львівської області на тему: «Дії органів управління та сил цивільного захисту Стрийської районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Львівської області при виконанні заходів цивільного захисту із запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в екстремальних умовах мирного часу і особливого періоду та ліквідації їх наслідків».

Основною метою навчань було поглиблення знань, набуття практичних умінь і навичок та відпрацювання взаємодії між спеціалізованими службами. Зокрема,дієвість системи оповіщення населення органів управління і сил, які входять до складу служб, при переведенні у вищі ступені готовності; розрахунок сил і засобів, які необхідні для ліквідації наслідків НС; своєчасне доведення до підлеглих завдань щодо використання (застосування) сил і засобів районної ланки в умовах обстановки, яка склалася; своєчасність і правильність оцінки обстановки та обґрунтованість прийнятих рішень; відпрацювання розпорядчих, плануючих та інформаційних документів на виконання завдань.

Командно-штабні навчання відбулися за участю заступника керівника навчанням, директора департаменту з питань ЦЗ Львівської ОДА Ігора Туза, заступника директора департаменту з питань ЦЗ Львівської ОДА Олександра Харчука, начальника управління оперативно - чергової служби, оповіщення та зв’язку Миколи Сеня та головного спеціаліста відділу захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій управління захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій Романа Павліва. До проведення командно-штабних навчань залучався керівний склад органів управління цивільного захисту Стрийського району, районна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, районна комісія з питань евакуації, спеціалізовані служби цивільного захисту району, сили і засоби районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту.

Учасників командно-штабних навчань привітав голова Стрийської райдержадміністрації Василь Зубрицький. Він зазначив, що сьогодні на Стрийщині є актуальними такі навчання, оскільки цими днями район відчув наслідки дощового паводка. Голова райдержадміністрації висловив впевненість та сподівання, що всі учасники навчань покажуть свої знання і злагодженість при відпрацюванні ввідних команд за навчанням.

Заступник керівника командно-штабних навчань, директор департаменту з питань ЦЗ Львівської ОДА Ігор Туз звернувся до учасників навчань в своїх доповідях надавати достовірну інформацію, яка буде проаналізована і зроблені певні висновки щодо відпрацювання спільних дій задля попередження надзвичайних ситуацій.

В ході проведення навчань керівники спеціалізованих служб району доповіли про готовність до виконання своїх завдань за призначенням та взяли участь у відпрацюванні організації і проведення рятувальних та інших невідкладних робіт у ході ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Зокрема, з навчальною метою проводилася ліквідація наслідків вибуху кисневих балонів в Стрийській центральній районній лікарні.

До ліквідації НС залучили Стрийський РВ ГУ ДСНС України у Львівській області, 8-ДПРЧ Стрийського РВ ГУ ДСНС України у Львівській області, Стрийський відділ поліції ГУ Національної поліції у Львівській області, спеціалізовану медичну службу району, аварійну газову службу та Стрийський РЕМ Львівського ПАТ «Львівобленерго». На місці умовної надзвичайної ситуації органи управління і сили цивільного захисту району відпрацювали практичні дії, відповідні інформаційні, організаційні та розпорядчі документи з ліквідації наслідків НС. По закінченню командно – штабних навчань пройшло розширене підбиття підсумків. Учасники командно-штабних навчань заслухали позитиви у роботі служб, обговорили шляхи вирішення проблемних питань та терміни їх виконання. Окремо, позитивно була оцінена робота районної евакуаційної комісії Стрийської райдержадміністрації під головуванням заступника голови РДА Оксани Мелень.DSCN8252