На Львівщині стартував Український Жіночий Конгрес

28 вересня

42787986 1824926780937184 8237115484038758400 n 1538120105 613x459.75 3 0

Сьогодні, 28 вересня, розпочався Український Жіночий Конгрес, на який з'їхалися представники ООН, Народні депутати, науковці, громадські активісти із різних областей України.

Конгрес передбачає дискусійні платформи, публічні лекції та живу бібліотеку.

У дискусійній панелі "Як впливає гендерна рівність на суспільний розвиток" взяв участь голова Львівської ОДА Олег Синютка.

"Троє із чотирьох моїх заступників та дві третини керівників департаментів - це жінки. Ми запрошували на роботу кращих. Ті, хто сьогодні веде вперед Львівщину, чотири п'ятих - це золоті медалісти та люди, які мають червоні дипломи. Успішність Львова зумовлена перебуванням на посадах жінок. Це був підбір не за статевої ознакою, а за розумом і вмінням. Жодна жінка за професійністю не поступається чоловікам. Це тренд завтрашнього дня. Стосовно традицій Галичини - це можна поєднувати із трендами сучасності",- наголосив Олег Синютка.

Мета конгресу -  створити дискусійні майданчики для обговорення ідей, принципів та переваг партнерства між жінками та чоловіками.

"Лише спільно, разом ми можемо щось змінити. Зокрема щодо тих уявлень, яке побуту в суспільстві. В більшості європейських країн розвиток технологій сприяє активності жінок. Вибір жінки на користь сім'ї гадають чоловікам розвиватися професійно. Треба приділити увагу тому, щоб дати жінкам можливість працювати вдома, а для цього потрібно міняти законодавство, зокрема Кодекс законів про працю. Окрім того, ми можемо переймати досвід розвинутих країн, які уже знайшли варіанти вирішення таких питань", - переконана заступник Міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль.

Зазначимо, що дискусії та лекції Конгресу присвячені подоланню гендерних розривів у соціально економічній сфері, гендерно орієнтованого бюджетування, нових можливостей для українок у підприємництві.