Відбулася зустріч керівників Стрийщини з головою Світового Конгресу Українців

28 вересня

Сьогодні, 28 вересня, відбулася зустріч голови Стрийської райдержадміністрації Василя Зубрицького та голови Стрийської районної ради Романа Козака з головою Міжнародної громадської організації «Світовий Конгрес Бойків», заслуженим працівником культури України Петром Косавичем.

Учасники зустрічі обговорили питання про розвиток нашого бойківського краю, його етнографії. «Мальовничі краєвиди та історичні пам’ятки приваблюють сюди туристів. Та найбільшим багатством і гордістю краю є його люди, які творять історію»,- зазначив Петро Косавич . «Звичайно, зараз на сході України відбуваються військові дії і віримо, що наші Збройні Сили звільнять Українські землі від ворога. Але ми з Вами повинні також працювати у напрямку активного відродження звичаїв та обрядів як етнограгічної спільноти українців-бойків, так і всієї Української держави»,- наголосив голова Світового Конгресу Бойків.

Учасники зустрічі обговорили питання щодо створення на Стрийщині філії Міжнародної громадської організації «Світовий Конгрес Бойків», оскільки до Стрийщини належить чимала територія етнографічної Бойківщини

Також йшла мова про сприяння у підготовці до Четвертого Світового Конгресу Бойків, який відбудеться 2020 року під гаслом «Світовий Конгрес Бойків – у розбудові Української держави!». У планах організації є будівництво бойківського культурологічного центру – музею архітектури та побуту на Співочому полі біля села Явора на Турківщині, де проходять Бойківські фестини. З цим питанням Петро Косавич уже звертався до голови Львівської ОДА Олега Синютки та Президента України Петра Порошенка. Запрошено приєднатися до цієї ідеї і українську діаспору, сусідні з Львівщиною області.

На завершення голова Стрийської райдержадміністрації Василь Зубрицький подякував Петру Косавичу за велику працю у розвитку етнографії Бойківського краю, відродженні бойківських звичаїв та традицій, а також подарував йому видання «Стрийщина» та науково-популярний альманах «Наша спадщина» про історію та культурну спадщину району, що був виданий з нагоди відзначення 27-ої річниці Незалежності України, буклети і збірники з нагоди історичних та пам’ятних дат, пов’язаних з нашим краєм.DSCN9836