Питання екології одне із найважливіших питань в роботі райдержадміністрації

Голова Стрийської райдержадміністрації Василь Зубрицький за участю директора департаменту економічної політики Львівської облдержадміністрації Романа Филипіва провів робочу зустріч з генеральним директором ТзОВ «Галичина – Захід» Йохансеном Морганом та першим заступником генерального директора ТзОВ «Галичина-Захід» Андрієм Таламою. Під час зустрічі було обговорено питання надання дозволу на розроблення детального плану території для будівництва 2-х свинарників і 2-х гноєзбірників.

При розгляді даного питання було порушено і питання екології Стрийського району, а саме, що відходи від виробництва (гноївка) вивозиться на поля, які межують з населеними пунктами району, а це в свою чергу викликає справедливі скарги жителів навколишніх сіл на неприємний запах від виділення аміаку. Крім того, що ці відходи (гноївка) вивозиться на одні і ті ж поля, які обробляє ТзОВ «Галичина-Захід», що ускладнює фільтрацію родючого шару грунту і може викликати забруднення поверхневих вод у цьому регіоні. Не тільки населення, але і влада ставить вимоги щодо утилізації відходів (гноївки). Очільник району, Василь Зубрицький зазначив, що теперішній час вимагає нових методів вирішення цього питання. Зокрема, один із шляхів вирішення є використання на підприємстві обладнання по виробництву біогазу.

Інше питання, яке було підняте під час зустрічі, це питання мікроклімату в трудовому колективі, зокрема рівня заробітньої плати та співпраця керівництва ТзОВ «Галичина-Захід» з профспілковим комітетом. Зі сторони влади прозвучали запевнення, що на державному, обласному та районному рівні здійснювались, здійснюються та здійснюватимуться всі заходи, щоб підприємство працювало ритмічно, нарощувало обсяги виробництва, та не було негативного впливу на дане підприємство будь-яких контролюючих структур, в тому числі по введенню об’єктів в експлуатацію. Одночасно влада хоче і адекватного ставлення до вирішення тих проблемних питань, які піднімає населення краю, що проживає на прилеглій території до даного підприємства та до працівників, які працюють у ТзОВ «Галичина-Захід». Керівництво району вимагає терміново укласти Колективний договір з трудовим колективом.

Підводячи підсумки зустрічі було вирішено, щокерівництву ТзОВ «Галичина-Захід» необхідно звернутися в раду директорів – засновників цього підприємства по питанню будівництва заводу з виробництва біогазу, пришвидшити будівництво гноєтраспортних трубопроводів, укласти Колективний договір дирекції підприємства з трудовим колективом ТзОВ «Галичина-Захід» та надати спонсорську допомогу на реконструкцію дитячої дошкільної установи в с.Кавсько в розмірі 10 млн. гривень.

На завершення зустрічі, яка відбулася в порозумінні та співпраці була прийнята домовленість, що після засідання ради данських директорів - засновників підприємства та прийнятих рішень на цьому засіданні, відбудеться повторна зустріч на якій повернуться до розгляду цього питання.