Яким був бюджет Стрийського району у 2019 році

17 січня

36 mainЯк інформує управління фінансів Стрийської райдержадміністрації, за 2019 рік поступлення податків і зборів до загального фонду зведеного бюджету Стрийського району без врахування міжбюджетних трансфертів складають в сумі 297 млн.гривень, що становить 101,4 відсотка до уточнених річних призначень, або до бюджету Стрийського району у звітному періоді поступило доходів на 4,0 млн.грн, більше від уточненого плану на рік. Що стосується районного бюджету, то виконання дохідної частини за звітний період до річних бюджетних призначень становить тільки 95,9 відсотка, або до районного бюджету недопоступило 8,8 млн.грн податків та платежів.

Загалом, до загального фонду бюджету Стрийського району за 2019 рік поступило податків і зборів на 15,8 млн.грн, або на 5,6 відсотка більше, ніж за 2018 рік. Однак, слід зазначити, що динаміка надходжень за звітний період є нижчою у порівнянні із середньообласними темпами на 13,5 відсотка (середньообласний ріст становив 119,1 відсотка).

Основною причиною низьких темпів поступлень є зменшення доходів основного виду платежу - податку на доходи фізичних осіб, що справляється до районного бюджету за рахунок основного платника податку – ТзОВ «Леоні». Так, за за 2019 рік ріст поступлень податку на доходи фізичних осіб до 2018 року склав тільки 1,8 млн.грн, або 0,9 відсотка.

Завдяки додатковим заходам в частині збільшення надходжень, а також секвестру окремих бюджетів, всі сільські та селищний бюджети району забезпечили виконання річного плану в частині поступлень податків і платежів до загального фонду бюджету.

Видаткова частина зведеного бюджету Стрийського району за січень-грудень 2019 року разом із трансфертами з Державного бюджету по загальному фонду виконана в сумі 547,9 млн. гривень, що становить 96,4 відсотків до уточненого плану на січень-грудень 2019 року (уточнений план на рік становить -568,2 млн.гривень).

Заробітна плата з нарахуваннями працівникам бюджетних установ проведена достроково за другу половину грудня 2019 року в повному обсязі. Станом на 01.01.2020 року заборгованості за захищеними статтями витрат по бюджету району, не має.