Паспорт району

Паспорт району

Утворений  5.08.1944 року.

У районі проживають 61,9 тисячі осіб.

Загальна площа становить 807 кв.км.

Електронна адреса:stryirda@ua.fm

До складу Стрийського району входить 71 населених пунктів, які об'єднані у 36 сільських,1 селищну раду та 1 ОТГ.

Район має зручне географічне розташування. Через територію району проходять магістральні газопроводи, нафтопроводи і лінії електропередач, автомагістраль Київ - Чоп, залізничні колії з вантажно-пасажирським вузлом в м. Стрий. Відстань від районного до обласного центру залізницею - 75 км, шосейною дорогою - 72 км. Усі населені пункти району охоплені пасажирським транспортомЧерез територію району проходить міжнародна траса М-06 Київ-Чоп 132,5 км. та дві регіональні дороги протяжністю: Р- 04 Стрий- Івано-Франківськ 15,8 км. та. Р-05 Стрий- Тернопіль  44,2 км. Мережа доріг місцевого значення у Стрийському районі становить 315,5 кілометрів.

На території району діють 9 родовищ мінерально-сировинних ресурсів: Стрийський гравійний кар’єр, Піщано-Ходовицьке родовище, родовища піщано-гравійної суміші в селах Стриганці та Ходовичі, родовища глини в селах Голобутів, Довголука, Гірне, Верхня Лукавиця, суглинок — Дашавський кар’єр, джерела лікувальної мінеральної води в селах Лисовичі,  Баня Лисовицька, Розгірче.

Родовища нафти розташовані між селами Н.Стинава - Любинці- Розгірче та в районі Довголука - Семигинів. В районі функціонують структурні підрозділи НАК “Нафтогаз України”.

На землях Жулинської, Гірненської та Семигинівської сільських рад розміщені водозабори для водопостачання міст Львова, Дрогобича, Моршина (зони санітарної охорони Стрийського родовища підземних вод).

Промисловість Стрищини представлена 26 промисловими підприємствами.

Серед найпотужніших: ТзОВ "Leoni Wiring Systems UA GmbH", яке щороку випускає  промислової продукції на суму 1,2 млрд. грн. що становить 74% усієї випущеної промислової продукції району. На підприємстві працює 7 тис. осіб.

„Leoni” є міжнародним виробником і постачальником дроту, кабелю і кабельних мереж для автомобільної промисловості, а також авіації, морської, медичної і побутової техніки. Протягом 9 місяців 2016 року до бюджету Стрийського району сплачено 58,201 млн.грн. ПДФО. Це найпотужніший інвестиційний проект між Україною та Німеччиною. У проект вкладено 65 млн. євро іноземних інвестицій.

Протягом 10 місяців 2016 року промислові підприємства району реалізували продукції на суму 1313,446 млн.грн., що на 12,5 % більше ніж за аналогічний період минулого року.

Продукція промисловості користується попитом не лише в Україні. Зовнішньоторгівельні операції з партнерами з інших країн здійсюють основні підприємтва району: ТзОВ «Леоні», ТзОВ ДП „Галичина-Захід”, ДП «Стрийлісопродукт» та інші. Обсяг прямих іноземних інвестицій, залучених у підприємства та організації району станом на 1 жовтня 2016 року становив 67,64 млн. дол.США. За період з січня по вересень 2014 залучено 2,5 млн.дол. США прямих іноземних інвестицій в економіку району. За цим показником Стрийський район займає 3 місце в області. Найбільші обсяги прямих іноземних інвестицій залучено в переробну промисловість -72,9%, сільське, лісове та рибне господарство -26,9%.

За надходженням прямих іноземних інвестицій переважали такі країни, як: Німеччина (66,4%, ТзОВ "Леоні" та ДП "Стрийлісопродукт"), Данія (25,1%, ТзОВ ДП "Галичина Захід").

Крім того країнами - інвесторами в районі є:

- Чехія - ТзОВ "Карпати-Еко", ТзОВ „Карпатська енергетична група”,

- США - ТзОВ "Укрдревконтакт", ТзОВ "Галаквалайн",

- Польща - ТзОВ "Гама Віста",

- Угорщина – ТзОВ „Грін МП Інвест”.

Для ведення бізнесу наявні вільні земельні ділянки:

с.Нежухів (за межами населеного пункту) площею 14,69 га під розміщення промислової зони (технопарку підприємств).

с.Добрівляни, 0,7 га - будівництво магазину, 0,10 га - будівництво магазину будматеріалів та 1 га - будівництво автосервісу

с.Довголука, 0,4 га для комерційного використання.

с.Гірне, 0,3 га для будівництва магазину.

с.Станків,  0,4 га - будівництво станції техобслуговування, 0,36 га - під будівництво побутового об'єкту та 2 га  для виробничих потреб (об'єкт деревообробної промисловості).

с. Довге, 5 га. під житлову забудову.

с.Заплатин, 3 га під будівництво супермаркету та 2 га під будівництво гаражів.

Запрошуємо інвесторів для:

створення на території села Розгірче природного комплексу для  збереження історико-культурної спадщини.

створення парково-відпочинкової зони на території Жулинської сільської ради.

розвитку тваринництва на території сіл Лукавиця, Долішнє, Горішнє.

розвитку зеленого туризму в селах Розгірче, Любинці, Верхня та Нижня Стинави.

розвитку нових виробництв на Дашавському заводі композиційних матеріалів, а саме: мінізаводу по виробництву технічного вуглецюзаводу по виготовленню теплоізоляційних матеріалів на основі мінеральної сировини та заводу по виробництву покрівельних матеріалів (типу руберойду).

Діяльність в сфері виробництва сільськогосподарської продукції у 2016 р. в районі здійснювали  17,5 тис. господарств населення та 50 сільськогосподарських підприємств, в тому числі 39 фермерських господарств.

У 2016 році  обсяг виробництва валової продукції сільського господарства (у постійних цінах 2010р.) по всіх категоріях господарств району очікувано  становитиме 578,6 млн. грн. і збільшиться(очікувано) в порівнянні з 2015 роком на   4,6  %.

У сільськогосподарських підприємствах відбувається зростання виробництва валової продукції на 7,2 %, у господарствах населення – на 0,7%. Частка сільськогосподарських підприємств у виробництві валової продукції є вагомою і склала 61,5 % . За останні роки спостерігається постійна тенденція збільшення виробництва продукції сільськогосподарськими підприємствами та зменшення господарствами населення.

У 2016 році частка продукції рослинництва у загальному обсязі сільськогосподарського виробництва склала 33,8%.

Посівні площі по всіх категоріях господарств у 2016 році становили 25,0 тис. га , що на 996 га більше, ніж в минулому році, в т. ч .у  сільськогосподарських підприємствах – 14,6 тис .га (на 1183 га більше, ніж в минулому році ).

В структурі посівних площ найбільш питому вагу впродовж останніх років займають посіви зернових, технічних, картоплі та кормових культур. Площі зернових і зернобобових культур  2016 року  становили 9378  га і зменшились на  491га проти 2015р за рахунок збільшення площ технічних культур.

В сільськогосподарських підприємствах району виробляється  88% валового виробництва зерна та 100% олійних культур. Найбільшими виробниками зерна є ТзОВ „Галичина – Захід ” 46% при урожайності 78,8 ц/га , ТзОВ „Транс Інвест Агро ” - 22,6 % при урожайності 53,7 ц/га та ФГ „Сяйво – Стрий ” - 10% при урожайності 53,9 ц/га. Таких високих показників у виробництві зернових та технічних культур підприємства досягли  шляхом дотримання технології виробництва, сортооновлення , енергетичної ощадливості, підвищення та збереження родючості грунтів, залучення до обробітку земель, які не використовувались. Протягом останніх років в районі значно зменшилися кількість  незасіяні площі. Це відбулося за рахунок діяльності інвестиційних сільськогосподарських підприємств.

У 2016р. у галузі тваринництва спостерігалося зростання обсягів виробництва на 1,8%, у тому числі у сільськогосподарських підприємствах – на 1,1%, у господарствах населення зменшення – 1,7%. У структурі загального виробництва продукції тваринництва частка вирощування худоби та птиці у 2016р. очікувано складатиме 79,2%, молока – 18,6%, яєць – 2,2%.

За 2016р (станом на 1.11.2016) по сільськогосподарських господарствах району вироблено (реалізовано худоби та птиці на забій) 19328 т м’яса у живій вазі (+2006 т. до м.р), 20,4 тис.т молока, 15,2 млн.шт. яєць. 

Найбільш потужним підприємством у виробництві продукції тваринництва є ТзОВ „Галичина–Захід”, частка якого у виробництві свинини району становить 99,7 % та ФГ „УЛАР” - частка якого у виробництві птиці бройлера району становить 93,0%. Частка мяса птиці в структурі реалізації становить 26,7%, свинина - 72,2%

У розвиток ТзОВ „Галичина – Захід” вкладено інвестиційних коштів в сумі 132049 тис. грн. майже 35 млн. Євро. За рахунок вкладених коштів було проведено ремонтно-будівельні роботи по реконструкції виробничих потужностей  підприємства. Введено і реконструйовано будівлі та збудовано  споруди кормо заводу, збудовано систему гноєвидалення та танки  гноєсховища, реконструйовано та збудовано інженерні комунікації.

Станом на 01.11.2016 року на підприємстві утримувалось 83649 голів свиней (+12534 голів до мин.року). Вироблено 14134 тонн мяса (+1729 тонн до м.р) .

Специфіка тваринницької галузі Стрийського району зумовлена тим, що 5542 голів (95,0%) великої рогатої худоби і 4007 корів (95,8%) зосереджені в господарствах населення, в яких виробляється 99% яловичини та 98% молока. На базі подвірних господарств, завдяки підтримці українсько–канадського проекту «Підвищення конкурентноздатності молочного сектору України», спеціалістів ЛАДС, управління агропромислового розвитку адміністрації проведено  реконструкцію приміщень та створено сучасні мініферми з використанням доїльних апаратів та холодильного обладнання  в с Кути, Завадів та Воля Задеревацька. 

 Будівельна діяльність. У січні-жовтні 2016 року підприємствами нашого району  освоєно капітальних інвестицій на суму 398,0 млн.грн., що у розрахунку на одиницю населення склало 6407,0 грн.  За цими показниками наш район вийшов на 3 місце  в області.

У Стрийському районі протягом 9-ти місяців 2016 року прийнято в експлуатацію 13,9 тис. м2 загальної площі житла, що на 13,9 % менше, ніж за 9 місяців 2015 року .

Підприємства району у січні-жовтні 2016 р. виконали будівельних робіт на суму 354,0 млн.грн.

За звітній період здано в експлуатацію соціально-культурний центр в с.Кути.

У 2016 році за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку на території району реалізовано 2 проекти:

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 26.10.2016 року №755 з державного бюджету на соціально-економічний розвиток територій виділено 5,0 млн.грн.

У 2016 році переможцями обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку стали 22 мікропроекти Роботи завершено на всіх об”єктах.

Утримання та обслуговування автомобільних доріг у нашому районі здійснюють дорожні організації: Філія «Стрийська ДЕД» та Стрийська дільниця філії «Сколівський райавтодор», обслуговування автодороги  Київ-Чоп на ділянці км 434+230 – км 621+ 500 передано Представництву «Онур».

Цього року виконувались роботи по ліквідації ямковості на дорогах загального користування: Стрий-Журавно, Слобідка – Журавно, Стрий-Мединичі, Стрілків-Дідушичі (в межах с.Бережниця), Баня Лисовицька-Лани Соколівські, Олексичі-Лотатники, Голобутів-Завадів-Нежухів, Кив Чоп-Луг Лисятицький, Угерсько-Кути, Орів-Нижня Стинава, Підгірці-Загірне.

Для  фінансування ремонту доріг загального користування по Стрийському районі  виділено 9850 тис.грн з обласного бюджету,  500 тис.грн. з районного бюджету та 480 тис.грн з сільських бюджетів.

Щодо ремонту доріг комунальної власності то цього року органами місцевого самоврядування освоєно 9,2 млн.грн. та з обласного бюджету  150 тис.грн. на ремонт комунальної дороги в с.Розгірче . 

 Поступлення доходів до загального фонду зведеного бюджету Стрийського району без врахування субвенцій із Державного бюджету за січень-листопад 2016 року складають 148019,8 тис.грн., що становить 102,7 відсотка до уточнених річних (при належних 91,7 відсотка) та 112,3 відсотка до місячних бюджетних призначень. 

 Поступлення доходів загального фонду районного бюджету складають в сумі 102621,4 тис.грн, що становить 96,8 відсотка до уточнених річних бюджетних призначень та 107,5 відсотка до місячних бюджетних призначень, або понад план поступило 7183,3 тис.грн.  

Загалом, до бюджету Стрийського району у звітному періоді поступило доходів на 49595,2 тис.грн більше, або на 50,4 відсотка, ніж за аналогічний період минулого року.

 Порівняно з відповідним періодом минулого року обсяг доходів загального фондурайонного бюджету за січень-листопад 2016 року збільшився на 31964,9 тис.грн, або на 45,2 відсотка.

 За звітний період перевиконання доходів загального фонду до уточнених річнихпризначень (понад 91,7 відсотка) та до уточнених місячних призначень досягли всі бюджети району.

Всі органи місцевого самоврядування Стрийського району до завершення 2016 року забезпечать виконання дохідної частини сільських та селищного бюджетів.

Видаткова частина зведеного бюджету Стрийського району за січень-листопад 2016 року по загальному фонду виконана  в сумі 330733,1 тис. гривень, що становить 85,0 відсотків до річних призначень та 94,3 відсотки  до призначень на 11 місяців. Видатки на заробітну плату з нарахуваннями склали 145874,9 тис.гривень, що складає 67,8 відсотків у загальній сумі витрат  без субвенції із Державного бюджету. Виплата заробітної плати проводиться своєчасно та в повному обсязі. Станом на 01.12.2016 року заборгованості з виплати заробітної плати, оплати за спожиті енергоносії та інші захищенні статті витратнемає.

На сьогоднішній день у сфері малого підприємництва у районі працює 1 велике, 9 середніх та 222 малих підприємств.

Серед всіх видів економічної діяльності району переважає оптова і роздрібна торгівля -26%, промисловість -23%, операції з нерухомістю - 20%, сільське господарство - 13%, ресторанне господарство та транспортні  перевезення - 3,5 % і сфера послуг - до 2%.

Частка надходжень від малого підприємництва до бюджетів всіх рівнів за 9 місяців склала 17,2%.

Суб’єктами малого бізнесу на 01.12.2016р. сплачено єдиного податку в сумі 10698,131 тис.грн. Створено 115 нових  робочих місць.

При Стрийській райдержадміністрації утворено Центр надання адміністративних послуг, який надає адмінпослуги за принципом «єдиного вікна».

Середня заробітна плата у районі є найвищою в області і станом на 01.10.2016 року складає 5674,0 грн., що у 3,9 раза перевищила рівень встановленої мінімальної заробітної плати та розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Найвищі розміри середньомісячної запрлати є на ТзОВ ДП "Галичина Захід" - 12185 грн., ТзОВ "Леоні" - 6021 грн., ДП "Стрийлісопродукт" - 4229 грн.

Нежухівська ЗОШ І-ІІІ ст.

У Стрийському районі створено необхідні умови для стабільного функціонувння та розвитку освіти. У районі функціонують 50 ЗОШ та 16 дошкільних закладів.

Стрийська ЦРЛ

Заклади охорони здоровя представлені 2 лікарнями, 11 амбулаторіями, 47 ФАПами.

 

Суспільно-політична ситуація у Стрийському районі за 2016 рік

 У 2016 році суспільно-політична ситуація у Стрийському районі була стабільною, характеризувалася взаємодією та конструктивною співпрацею між райдержадміністрацією, районною радою та громадськістю.

На даний час у районі зареєстровано 85 політичних партій. За списками місцевих партійних організацій, на останніх виборах до районної ради увійшли 37 депутатів. Склад: ВО „Батьківщина” - 8; Громадянська позиція - 8; БПП «Солідарність» - 7; Об’єднання «Самопоміч» - 5; УКРОП - 4; НРУ - 3; ВО „Свобода” - 2. Конфлікти між представниками різних політичних партій відсутні.

Стрийський район входить до складу ОВО № 126, перемогу в якому на виборах народних депутатів України 2014 року здобув Кіт Андрій Богданович (фракція БПП "Солідарність").

В районі діють 90 громадських організацій. Пріоритетними формами їх діяльності є розвиток національної культури, здорового способу життя, вирішення соціально-побутових питань, підвищення рівня національної свідомості молоді. Серед громадських організацій активно працюють ГО «Стрийська Народна Дружина Третьої Сотні Самооборони Майдану»; ГО «Спілка учасників АТО Стрищини», ГО «Спілка солдатських матерів та дружин Стрийщини»; ГО «Майдан Стрийщини» ,Стрийська Станиця Братства ОУН-УПА, Асоціація інвалідів, Агенція регіонального розвитку «Перспектива Стрийщини», Спортивне товариство «Колос».

Для забезпечення політичного діалогу між органами виконавчої влади та об»єднаннями громадян при Стрийській райдержадміністрації створено громадську раду.

Щодо ситуації на релігійному грунті, то вона є стабільною. На території району зареєстровано 82 релігійні громади 4 конфесій: УГКЦ – 64, УАПЦ - 9, УПЦ КП – 6, УПЦ – 3. В 73 храмах забезпечують богослужіння 56 священиків. Діалог між владою та церквою у Стрийському районі налагоджено. Протягом 2016 року фактів міжконфесійної ворожнечі в районі не виявлено.

Проблемними питаннями району є:

 1.Завершення робіт по берегоукріпленню річок Стрий, Свіча, Сукіль.

2.Ремонт доріг загального користування: Стрий-Журавно (на ділянці 14+057-17+057), Стрий-Меденичі (на ділянці 7+000-11+400), Стрілків –Дідушичі( на ділянці 1+000-11+800), Слобідка-Журавне( на ділянці 2+400-21+700), Баня –Лисовицька-ЛаниСоколівські (на ділянці 6+200-14+300), Ходовичі-Лани Соколівські (на ділянці 1+800-5+200), Під’їзд до м.Моршин (на ділянці 2+800), Стрий-Конюхів (2+200-6+000), Довголука–Конюхів (на ділянці 0+000-7+700).

3.Освітлення населених пунктів району, які знаходяться на основних міжнародних трасах (Київ-Чоп та Стрий–Івано-Франківськ). Часті дорожньо-транспортні пригоди в с.Гірне, Довге, Станків.

4.Проведення оптимізації бюджетних установ.