Стрийський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги

banerBPD 66x86

25 червня

Відчуження та  успадкування фермерського господарства

Як відбувається встановлення факту родинних відносин?

3 червня

Порядок використання земель сільськогосподарського призначення

28 травня

Зрізання зелених насаджень, які заважають

26 травня

Поновлюємо договір оренди землі

25 травня

Як оформити право власності на земельну ділянку 

21 травня

Право внутрішньо переміщених осіб на отримання щомісячної допомоги.

18 травня

Про цільове призначення земель

Примусове відчуження прав на земельну ділянку

14 травня

Виплата допомоги на дітей фізичним особам - підприємцям

 

12 травня

Інформація про робочий час та його види

 

Про зміни до постанов Кабінету Міністрів, що стосуються внутрішньо переселених осіб

 

Чи мають діти право на працю?

 

 

6 травня

Право на працю осіб з інвалідністю

 

30 квітня

Норми передачі безоплатно у власність земельних ділянок


Ми продовжуємо інформувати громадян у галузі земельних правовідносин. Про це сьогодні розповідає Ірина Данилко - заступник начальника відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Які установлені розміри передачі безоплатно у власність земельних ділянок?
Частиною першою ст. 121 Земельного Кодексу України установлені розміри земельних ділянок, які безоплатно передаються громадянам.
Так, для ведення фермерського господарства - в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство.
А який розмір земельної ділянки передбачений для ведення особистого селянського господарства?
Для ведення особистого селянського господарства може бути передано у власність земельна ділянка площею не більше 2,0 гектара.
А чи може бути збільшено розмір земельних ділянок, що передаються безоплатно громадянину для ведення особистого селянського господарства?
Так, розмір земельних ділянок, що передаються безоплатно громадянину для ведення особистого селянського господарства, може бути збільшено у разі отримання в натурі (на місцевості) земельної частки (паю).
А скільки установлено для будівництва й обслуговування житлового будинку ?
Для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара. Зазначу, що розмір земельної ділянки, що передається безоплатно громадянину у власність у зв'язку з набуттям ним права власності на жилий будинок, не може бути меншим, ніж максимальний розмір земельної ділянки відповідного цільового призначення, встановлений частиною першою цієї статті (крім випадків, якщо розмір земельної ділянки, на якій розташований будинок, є меншим).
Для яких ще потреб є передбачені норми земельних ділянок?
Законодавець передбачив і установив норми передачі безоплатно у власність земельні ще для:
- ведення садівництва - не більше 0,12 гектара;
- індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 гектара;
- будівництва індивідуальних гаражів - не більше 0,01 гектара.
Крім цього розмір земельної ділянки, що передається безоплатно громадянину у власність у зв'язку з набуттям ним права власності на жилий будинок, не може бути меншим, ніж максимальний розмір земельної ділянки відповідного цільового призначення, встановлений частиною першою цієї статті (крім випадків, якщо розмір земельної ділянки, на якій розташований будинок, є меншим).
Звертаю увагу, що відповідно до частини четвертої ст. 116 Земельного Кодексу України передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах вищевказаних норм, провадиться один раз по кожному виду використання.
Ми і надалі продовжимо наші консультації у сфері земельного законодавства. А наразі нагадуємо, що консультація надана у рамках Програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство України». Детальніше для отримання консультації

Ви можете звернутися до бюро правової допомоги. Разом з тим, інформуємо, що у період карантину для отримання: правової інформації; консультацій і роз'яснень з правових питань; послуги зі складення заяви, скарги та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру); звертайтесь у зручний для Вас спосіб:

*зателефонувавши: 067 16 77 144 (Стрийський місцевий центр), на гарячу лінію 0800 21 31 03
*надіславши запит в месенджер нашої фейсбук сторінки:
https://www.facebook.com/Stryi.Legalaid.UA/
*надіславши листа на одну з адрес електронної пошти:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. (Стрийський місцевий центр),
*залишити своє звернення у скриньці для звернень громадян
*довідково-інформаційною платформою правових консультацій «wikilegalaid»
https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php

29 квітня

Права та обов’язки власників земельних ділянок


Про це розповідає директор Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Марія Николаїшин.

Спочатку хочу звернути увагу читачів на двох важливих поняттях: земельна ділянка та право власності на землю. Земельна ділянка – це частина земної поверхні з визначеними щодо неї правами. Вона обов’язково має установлені межі, певне місце розташування.Право власності на землю передбачає право володіти, користуватися та розпоряджатися земельною ділянкою. Право власності на земельну ділянку поширюється на простір, який знаходиться над та під поверхнею ділянки на висоту і на глибину, необхідні для зведення житлових, виробничих та інших будівель і споруд.

А чи належать на праві власності особі ті об’єкти, які знаходяться на земельній ділянці, яку вона приватизувала?
Водні об'єкти, ліси і багаторічні насадження, які знаходяться на приватній земельній ділянці особи, також належать їй за умови, якщо інше не встановлено законом та не порушує прав інших осіб.

Які ж права мають власники земельних ділянок?
У статті 90 Земельного кодексу України подано такий перелік праввласників земельних ділянок:
- продавати або іншим шляхом відчужувати земельну ділянку, передавати її в оренду, заставу, спадщину, довірчу власність;
- самостійно господарювати на землі;
- власності на посіви і насадження сільськогосподарських та інших культур, на вироблену продукцію;
- використовувати у встановленому порядку для власних потреб наявні на земельній ділянці загальнопоширені корисні копалини, торф, лісові насадження, водні об'єкти, а також інші корисні властивості землі;
- на відшкодування збитків у випадках, передбачених законом;
- споруджувати жилі будинки, виробничі та інші будівлі і споруди.

А чи є обов'язки у власників земельних ділянок?
Стаття 91 Земельного кодексу Українивстановлює такі обов'язки власників земельних ділянок:
* забезпечувати використання їх за цільовим призначенням;
*додержуватися вимог законодавства про охорону довкілля;
* своєчасно сплачувати земельний податок;
*не порушувати прав власників суміжних земельних ділянок та землекористувачів;
*підвищувати родючість ґрунтів та зберігати інші корисні властивості землі;
*своєчасно надавати відповідним органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування дані про стан і використання земель та інших природних ресурсів у порядку, встановленому законом;
*дотримуватися правил добросусідства та обмежень, пов'язаних з встановленням земельних сервітутів та охоронних зон;
*зберігати геодезичні знаки, протиерозійні споруди, мережі зрошувальних і осушувальних систем;
*за свій рахунок привести земельну ділянку у попередній стан у разі незаконної зміни її рельєфу, за винятком здійснення такої зміни не власником земельної ділянки, коли приведення у попередній стан здійснюється за рахунок особи, яка незаконно змінила рельєф.
Зазначу, що Законом також можуть бути встановлені інші обов'язки власників земельних ділянок.

Ми і надалі продовжимо наші консультації у сфері земельного законодавства. А наразі нагадуємо, що консультація надана у рамках Програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство України».

Детальніше для отримання консультації Ви можете звернутися до бюро правової допомоги. Разом з тим, інформуємо, що у період карантину для отримання: правової інформації; консультацій і роз'яснень з правових питань; послуги зі складення заяви, скарги та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру); звертайтесь у зручний для Вас спосіб:

*зателефонувавши: 067 16 77 144 (Стрийський місцевий центр), на гарячу лінію 0800 21 31 03
*надіславши запит в месенджер нашої фейсбук сторінки:
https://www.facebook.com/Stryi.Legalaid.UA/
*надіславши листа на одну з адрес електронної пошти:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. (Стрийський місцевий центр),
*залишити своє звернення у скриньці для звернень громадян
*довідково-інформаційною платформою правових консультацій «wikilegalaid»
https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php

 

27 квітня

Права та обов’язки мають батьків – вихователів


Марія Николаїшин - директор Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги - розповідає про те, хто такі батьки – вихователі, які їхні права та обов’язки.

Хто такі батьки –вихователі?

Батьки-вихователі це особи, які заміняють батьків. Вони є законні представники своїх вихованців і захищають їхні права та інтереси в різних органах державної влади, у тому числі, й судових, як опікуни або піклувальники без спеціальних на те повноважень. Таке визначення сформульовано у статті 31 Закону України Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.


Хто може бути батьками- вихователями?
Батьками-вихователями можуть бути повнолітні та працездатні особи.
Хто не може бути батьками-вихователями?
Наголошую, що законодавець наклав обмеження, визначивши коло осіб, які не можуть бути батьками –вихователями.
- особи, визнані у встановленому порядку недієздатними або
обмежено дієздатними;
-особи, позбавлені батьківських прав;
особи, які були усиновлювачами, опікунами,
піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями іншої дитини, але усиновлення було скасовано або визнано недійсним, опіку, піклування чи діяльність прийомної сім'ї або дитячого будинку сімейного типу було припинено з їх вини;
особи, які за станом здоров'я не можуть виконувати
обов'язки щодо виховання дітей (особи з інвалідністю I і II групи, які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують стороннього догляду, особи, в яких офіційно зареєстровані асоціальні прояви, нахили до насильства);
- особи, які перебувають на обліку або на лікуванні у психоневрологічному чи наркологічному диспансері;
- особи, які зловживають спиртними напоями або наркотичними
- особи, які страждають на хвороби, перелік яких затверджений МОЗ щодо осіб, які не можуть бути усиновлювачами;
- особи, які були засуджені за злочини проти життя і здоров'я, волі, честі та гідності, статевої свободи та статевої недоторканості особи, проти громадської безпеки, громадського порядку та моральності, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, а також за злочини, передбачені статтями 148, 150, 150-1, 164, 166, 167, 169, 181, 187, 324 і 442 Кримінального кодексу України, або мають непогашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість за вчинення інших злочинів;
- особи, які не мають постійного місця проживання та постійного заробітку (доходу).


Не можуть бути також батьками-вихователями особи, з якими проживають члени сім'ї (у тому числі малолітні та неповнолітні
діти), які мають глибокі органічні ураження нервової системи, алкогольну та наркотичну залежність, хворі на СНІД, відкриту форму туберкульозу, психотичні розлади, в яких офіційно зареєстровані асоціальні прояви, нахили до насильства.


Куди треба звертатися особам для того, аби стати батьками –вихователями?
Особи, які бажають стати батьками-вихователями звертаються до органу, який приймає рішення про створення дитячого будинку сімейного типу.

Вони подають такі документи:
- заяву кандидатів у батьки-вихователі про створення дитячого
будинку сімейного типу із зазначенням інформації про наявність або
відсутність кредитних зобов’язань;
- довідку про наявність/відсутність виконавчого провадження  стосовно боргових зобов’язань;
- довідку про склад сім'ї;
- копію свідоцтва про шлюб (для подружжя);
- довідку про проходження курсу підготовки і рекомендацію  центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді щодо включення
їх у банк даних про сім'ї потенційних усиновителів, опікунів,  піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів;
-копії паспортів;
- довідку про доходи за останні шість місяців або довідку про  подану декларацію про майновий стан і доходи (про  сплату податку на доходи фізичних осіб та про відсутність податкових зобов’язань з такого податку);
- довідку про стан свого здоров'я та осіб, які проживають разом з ними;
- письмову згоду всіх повнолітніх членів сім'ї, які проживають разом з кандидатами у батьки-вихователі, якщо останні вирішили створити дитячий будинок сімейного типу на власній житловій площі, засвідчену нотаріально.


Після прийняття рішення про створення дитячого будинку сімейного типу між батьками-вихователями та органом, який прийняв це рішення, укладається договір за установленою формою.

Які права мають ці особи?
Батьки-вихователі мають право:
- захищати дитину, її права та інтереси як опікуни або піклувальники без спеціальних на те повноважень;
- на звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав батьків дітей-вихованців;
- на звернення до суду з позовом про скасування усиновлення чи визнання його недійсним щодо дітей, які проживали разом з ними та передані на усиновлення;
- на усиновлення дітей, які перебувають на вихованні та утриманні в їхніх сім'ях;
- брати участь у вирішенні органом опіки та піклування питання про управління майном дитини;
- вимагати повернення дитини від будь-якої особи, яка тримає її у себе не на підставі закону або рішення суду;
- вимагати надання їм органами опіки та піклування повної інформації про дитину та її батьків, стан її здоров'я, рівень та особливості розвитку дитини;
- самостійно визначати способи виховання дитини з урахуванням думки дитини та рекомендацій органу опіки та піклування.

Цікаво, що набуття статусу батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу жодним чином не обмежує громадянських прав цих осіб.
Зауважу, що батьки –вихователі не можуть використовувати надані їм права всупереч інтересам дитини.

Розкажіть про обов`язки батьків – вихователів?
Батьки-вихователі зобов'язані:
- захищати права та інтереси дітей, бути їхніми представниками в установах і організаціях;
- створити належні умови для всебічного гармонійного розвитку дітей;
- піклуватися про здоров'я, фізичний, психічний та моральний розвиток, навчання дітей, готувати їх до праці;
- забезпечувати проведення двічі на рік медичного обстеження дітей лікарями-спеціалістами та виконувати їх рекомендації;
- забезпечити здобуття дітьми освіти, стежити за навчанням і розвитком дітей у навчально-виховних закладах, підтримувати зв'язки з учителями та вихователями;
- займатися розвитком здібностей дітей, у тому числі залучати їх до занять у позашкільних навчальних закладах;
- не перешкоджати спілкуванню дитини з її рідними батьками та поверненню дитини в разі поновлення їх у батьківських правах, звільнення з місць позбавлення волі та в інших випадках, якщо це не суперечить інтересам дитини і не заборонено рішенням суду;
- співпрацювати з місцевими державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування та соціальними працівниками, залучати спеціалістів до вирішення проблемних питань;
- повідомляти відповідні служби опіки та піклування в разі виникнення в дитячому будинку сімейного типу несприятливих умов для утримання, виховання та навчання дітей.
Батьки-вихователі один раз на два роки проходять курс підготовки в обласному центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за відповідною програмою.

Доки виконують свої обов`язки батьки – вихователі?
Батьки-вихователі виконують свої обов'язки стосовно дітей до досягнення ними вісімнадцяти років або до закінчення ними навчання у відповідних закладах навіть у разі їх окремого проживання.
Чи отримують батьки –вихователі дитячого будинку сімейного типу якісь кошти за виконання своїх обов’язків?
Батькам-вихователям дитячого будинку сімейного типу виплачується грошове забезпечення у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Ми продовжимо співпрацю із Стрийським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги. У період карантину для отримання: правової інформації; консультацій і роз'яснень з правових питань; послуги зі складення заяви, скарги та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру); звертайтесь у зручний для Вас спосіб:

*зателефонувавши: 067 16 77 144 (Стрийський місцевий центр), на гарячу лінію 0800 21 31 03
*надіславши запит в месенджер нашої фейсбук сторінки:
https://www.facebook.com/Stryi.Legalaid.UA/
*надіславши листа на одну з адрес електронної пошти:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. (Стрийський місцевий центр),
*залишити своє звернення у скриньці для звернень громадян
*довідково-інформаційною платформою правових консультацій «wikilegalaid»
https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php

 

23 квітня

 Як виплачуватимуться державні соціальні допомоги під час карантину?

На це питання відповідає директор Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Марія Николаїшин.

Нещодавно своєю постановою Уряд прийняв кілька важливих рішень, які стосуються виплати державних соціальних допомог громадянам. Строк різного виду виплат соціальної допомоги, яка булапризначенараніше, продовжується на період карантину та на один місяцьпіслядатийоговідміни.Причому, цядопомогавиплачується за повниймісяць без звернення особи до відповіднихструктурнихпідрозділів, які займаються питаннями соціальногозахисту населення, та діють при виконкомах місцевих рад чи районних державних адміністраціях.

Які ж види державних соціальних виплат будуть продовжені?
Будуть продовженівідповідно до цієїпоставновивиплатидержавноїсоцільноїдопомогина дітей:
- одиноким матерям;
- над якимивстановленоопікучипіклування,
-хворих на тяжкіперинатальніураженнянервовоїсистеми, тяжківроджені вади розвитку, рідкісніорфаннізахворювання, онкологічні, онкогематологічнізахворювання, дитячий церебральнийпараліч, тяжкіпсихічнірозлади, цукровийдіабет I типу (інсулінозалежний), гостріабохронічнізахворюваннянирок IV ступеня,
- якіотрималитяжку травму;
- якіпотребуютьтрансплантації органа;
- якіпотребуютьпаліативноїдопомоги, яким не встановленоінвалідність,
- батьки якихухиляютьсявідсплатиаліментів, не маютьможливостіутримуватидитинуабомісцепроживанняїхневідоме. Зазначу, вид виплати, яку отримуютьцідіти, носить назвутимчасовадержавнадопомога.

Кому ще будуть продовжені виплати?
Продовжуватиметьсявиплатащомісячноїгрошовоїдопомоги:
- внутрішньопереміщеним особам. (цявиплатапризначається для покриттявитрат на проживання, в тому числі, на оплату житлово-комунальнихпослуг);
-на догляд за особою з інвалідністю I чи II групивнаслідокпсихічногорозладу, яка за висновкомлікарськоїкомісіїмедичного закладу потребуєпостійногостороннього догляду.Звертаюувагу, щоцюгрошовудопомогуотримує особа, котрапостійнопроживаєіз такою особою з інвалідіністю, доглядаючи за нею.
Окрім того, буде продовженавиплатадержавноїсоціальноїдопомогималозабезпеченимсім’ям та тимчасовоїдержавноїсоціальноїдопомогинепрацюючійособі, яка досяглазагальногопенсійноговіку, але не набула права на пенсійнувиплату.

Чи продовжиться строк звернення за призначенням допомоги?
Так, строк звернення за призначеннямдержавноїдопомогипродовжується на період карантину та на один місяцьпіслядатийоговідміни. Мовайде про виплатидержавноїдопомогисім’ям з дітьми, державноїсоціальноїдопомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, а такожвиплатитимчасовоїдержавноїсоціальноїдопомогинепрацюючійособі, яка досяглазагальногопенсійноговіку, але не набула права на пенсійнувиплату.

Як бути особам, які у період карантину пропустили строк переогляду МСЕК або ЛКК?
У випадках, коли строк переогляду органом МСЕК (медико-соціальної експертизи) або ЛКК (лікарсько-консультативної комісії) пропущений, виплата не зупиняється до закінчення строку дії карантину таким отримувачамдержавноїсоціальноїдопомоги:
- особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;
особам, які не мають права на пенсію;
особам з інвалідністю.

Чи буде зроблений перерахунок саме таких виплат для вищезазначених категорій осіб?
Звичайно, що орган соціальногозахистунаселеннязробитьперерахунокрозмірутаких виплат. Цевідбудетьсяпротягом одного міясцяпіслязакінченнякаратнину на підставірезультатівпереогляду та поданоїзаяви отримувачівабоїхбатьківчиіншихзаконнихпредставників, а такожнеобхіднихдокументів.Зауважую, щотакийперерахунок проводиться з першого числа місяця, в якомузакінчився строк виплатидопомоги, але не раніше,ніж з місяцявстановлення карантину.

Яким чином здійснюватиметься стягнення виплати, якщо буде установлено, що її розмір повинен бути меншим, аніж виплачено особі?
У випадку, якщо за результатами проведеногоперерахунку буде установлено, щорозміртакоїдопомогиповинен бути меншим, ніжвиплаченапід час карантину допомога, тоді орган соціальногозахистунаселеннястягуєнадмірувиплаченісумидопомогизгідноіз законом. Стягненнявідбувається у розмірі не більше як 20 відсотківсумивиплаченоїдопомоги. І здійснюєтьсяцепротягом одного місяця з дативідміни карантину. Аналогічний алгоритм дій буде застосовано і до осіб, право яких на отриманнядопомоги не буде підтверджено.

Чи отримають доплату ці громадяни, розмір отриманої допомоги яких був меншим, аніж повинен бути фактично?
У разі, якщорозміротриманоїдопомогибувменшим, тодіорган соціальногозахистунаселення проводить доплату у розмірірізниціміжперерахованимта виплаченимрозміромдопомоги

А яким чином звертатися громадянам до органу соціального захисту?
Важливенововведення: відтеперзаява та документи, необхідні для призначеннядержавноїсоціальноїдопомоги, державноїсоціальноїдопомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністюможуть бути надісланіпоштою.Окрімцього, вищезазначеніотримувачідержавноїсоціальноїдопомогиповинніінформувати орган соціальногозахистунаселення про змінувсіхобставин, яківпливають на визначення права та розмірудопомоги. Цеможездійснюватися за допомогоютелефонногозв’язку, шляхом надсиланняписьмовогозверненняпоштою, а такожзвернення на електроннупошту органу соціальногозахистунаселення.

23 квітня

 Хочете дізнатися, що таке фермерське господарство?

Тоді ця інформація саме для Вас від головного спеціаліста Миколаївського бюро правової допомоги Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Лілії Корінець.

Що таке фермерське господарство?
Фермерське господарство - це форма підприємницької діяльності громадян, які виявили бажання виробляти товарну сільськогосподарську продукцію, здійснювати її переробку та реалізацію з метою отримання прибутку на земельних ділянках, наданих їм у власність та/або користування, у тому числі в оренду, для ведення фермерського господарства, товарного сільськогосподарського виробництва, особистого селянського господарства. Таке визначення подано у частині першій статті 1 Закону України "Про фермерське господарство".

Ким може бути створено фермерське господарство?
Право на створення фермерського господарства має кожний дієздатний повнолітній громадянин України, який виявив бажання створити фермерське господарство. Воно може бути створене одним громадянином України або кількома громадянами України, які є родичами або членами сім’ї.
Хто може належати до членів фермерського господарства?
Членами фермерського господарства можуть бути подружжя, їх батьки, інші члени сім’ї, родичі, які об’єдналися для спільного ведення фермерського господарства. Цікаво, що також Законом України «Про фермерське господарство» діти, які досягли 14-річного віку, наділені правом бути членами фермерського господарства. Звертаю увагу, що не можуть бути членами фермерського господарства особи, які працюють у ньому за трудовим договором (контрактом).

Чи можете деталізувати, хто ж відноситься до членів сім’ї та родичів голови фермерського господарства?
У Законі України «Про фермерське господарство» чітко окреслено перелік осіб, які відносяться до членів сім’ї та родичів голови фермерського господарства: дружина (чоловік), батьки, діти, баба, дід, прабаба, прадід, внуки, правнуки, мачуха, вітчим, падчерка, пасинок, рідні та двоюрідні брати та сестри, дядько, тітка, племінники як голови фермерського господарства, так і його дружини (її чоловіка), а також особи, які перебувають у родинних стосунках першого ступеня споріднення з усіма вищезазначеними членами сім’ї та родичами (батьки такої особи та батьки чоловіка або дружини, її чоловік або дружина, діти як такої особи, так і її чоловіка або дружини, у тому числі усиновлені ними діти).

Яким чином реєструється фермерське господарство?
Фермерське господарство як суб’єкт господарювання підлягає державній реєстрації. І реєструється як юридична особа або фізична особа - підприємець.

Яким установчим документом керується фермерське господарство?
Основоположним документом для фермерського господарства, яке функціонує як юридична особа, є статут. А для господарства без статусу юридичної особи передбачено договір (декларацію) про створення фермерського господарства). Звертаю увагу, що в такому установчому документі обов’язково зазначаються найменування господарства, його місцезнаходження, адреса, предмет і мета діяльності, порядок формування майна (складеного капіталу), органи управління, порядок прийняття ними рішень, порядок вступу до господарства та виходу з нього, а також та інші положення, що не суперечать законодавству України.
Ми і надалі продовжимо наші консультації у сфері земельного законодавства.

А наразі нагадуємо, що консультація надана у рамках Програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство України». Детальніше для отримання консультації Ви можете звернутися до бюро правової допомоги.

Анонсовані Урядом можливі заходи безпеки уже знайшли своє відображення у постанові Кабінету Міністрів України.

Саме про деякі з них розповідає сьогодні наша гостя - директор Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Марія Николаїшин.

Чи можна знаходитися у громадських місцях без маски?
Установлена пряма заборона на перебування в громадських місцях без одягнутої маски чи респіратора. Ця норма набула чинності 6 квітня.
А чи можна переміщатися групі осіб?
Не можна ходити по вулиці групою більше двох осіб. Винятком у цій ситуації є супроводження дітей, які не досягли 14 років, а також службова необхідність.
Чи можуть малолітні діти бути у громадських місцях без дорослих?
Наголошую, що перебування малолітніх дітей, які не досягли 14 років, можливе лише за умови супроводу одного з батьків, усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, інших осіб відповідно до закону або повнолітніх родичів дитини.

Чи можна відпочивати у парку або у сквері?
Відтепер на період карантину заборонено відвідування спортивних та дитячих майданчиків,парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон, крім вигулу домашніх тварин однією особою та у випадку службової необхідності.
Які ще установленіобмеження?
Заборонено також відвідувати навчальні заклади учнями й студентами, проводити масові заходи, здійснювати роботу закладам громадського харчування, розважальної інфраструктури і побутового обслуговування населення, відвідувати установи і заклади, які надають паліативну допомогу; установи соціального захисту, в яких тимчасово або постійно проживають/ перебувають діти, громадяни похилого віку, ветерани війни і праці, особи з інвалідністю, особи із стійкими інтелектуальними або психічними порушеннями, установ і закладів, що надають соціальні послуги сім’ям/особам у складних життєвих обставинах. До таких установ, зокрема, належать: геріатричні центри, притулки для дітей, будинки дитини, дитячі будинки сімейного типу, соціальні центрі матері й дитини, кризові центри, де можуть перебувати особи, які постраждали від домашнього насильства, соціальні гуртожитки.

Якщо особа мала контакт із хворою особою, як їй себе поводити?
Така особа повинна самоізолюватися від інших осіб. Їй заборонено залишати місця ізоляції. До речі, до переліку осіб, які потребують самоізоляції, належать не лише ті особи, які мали контакт із хворою особою, але й особи, щодо яких є підозра на інфікування, або особи, які хворіють на COVID-19 та не потребують госпіталізації, а також особи, які досягли 60-річного віку, крім осіб, які здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення COVID-19, забезпечують діяльність об’єктів критичної інфраструктури. Усі ці вище зазначені особи, які потребують самоізоляції, зобов’язані постійно перебувати у визначеному ними місці самоізоляції, утримуватися від контакту з іншими особами, крім тих, з якими спільно проживають.
За яких умов людям, які мають 60 і більше років, можна тепер виходити на вулицю?
Якщо ці особи заявили про те, що їм не може бути забезпечено піклування в період самоізоляції іншими особами, у такому випадку за умови використання засобів індивідуального захисту їм дозволяється відвідування місць торгівлі продуктами харчування, засобами гігієни, лікарськими засобами, медичними виробами. Звертаємо увагу, що ці місця торгівлі повинні знаходитися на відстані не більшій ніж 2 км від місця самоізоляції. Їм також дозволяється двічі на день вигул домашніх тварин.
Окрім того, звертаю увагу важливому нововведенні:знаходитися на вулиці без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи спеціальний статус особи, у період карантину заборонено.
Чи можуть оштрафувати за недотримання встановлених правил?
Рекомендуємо не ігнорувати правилами карантину. Оскільки за їх порушення можуть притягнути до адміністративної відповідальності, наклавши штраф. Звертаю увагу, що такі правила та норми можуть бути встановлені також рішеннями органів місцевого самоврядування. Штраф може бути накладений у розмірі від 17 тис. грн. до 34 тис. грн. Про це йдеться у Кодексі України Про адміністративні правопорушення. Окрім того,у Кримінальному кодексі Українитеж передбачено кілька видів покарань,зокрема, штраф від 17 000 до 51 000 грн.; арешт до 6 місяців; обмеження волі до 3 років, позбавлення волі до 3 років, а якщо такі дії особи спричинили загибель людей – позбавленням волі на 5-8 років.
Ми продовжимо співпрацю із Стрийським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Для отримання: правової інформації; консультацій і роз'яснень з правових питань; послуги зі складення заяви, скарги та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру) під час карантинузвертайтесь у зручний для Вас спосіб:
Для отримання: правової інформації; консультацій і роз'яснень з правових питань; послуги зі складення заяви, скарги та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру); звертайтесь у зручний для Вас спосіб:
*зателефонувавши: 067 16 77 144
*надіславши запит в месенджер нашої фейсбук сторінки: https://www.facebook.com/Stryi.Legalaid.UA/
*надіславши листа на адресу електронної пошти:
е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
*skype: Стрийський місцевий центр з надання БВПД
* залишити своє звернення у скриньці для звернень громадян
* зателефонувати на гарячу лінію: 0800 21 31 03

Ви можете також скористатися:
- правничою вікіпедією https://uk.wikipedia.org/wiki/
- довідково-інформаційною платформою правових консультацій «wikilegalaid»
https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php

Про нові доплати та інші гарантії, встановлені Урядом для пенсіонерів


1 квітня цього року Кабінет Міністрів України затвердив постанову№ 251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році», у якій описаний алгоритм проведення перерахунку пенсій, встановлення щомісячної компенсаційної виплати для окремих громадян, а також виплати одноразової грошової допомоги у сумі 1000 грн.

Яка сума щомісячної компенсаційної виплати та хто ж матиме можливість її отримувати?
Щомісячна компенсаційна виплата нараховуватиметься у розмірі до 500 гривень. Її зможуть отримувати пенсіонери, яким виповнилося 80 років і більше. Необхідною умовою отримання ними такої виплати є те, що сукупний розмір їхніхщомісячних пенсійних виплат не досягає розміру середньої заробітної плати (доходу) в Україні, яка на даний час становить 9205 гривень. Наголошуємо, що при формуванні цієї доплати обов’язково будуть ураховуватися у сукупності:надбавки, підвищення, додаткові пенсії, цільові грошові допомоги, суми індексації, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інші доплати до пенсії, встановлені законодавством.Звертаємо увагу на важливий аспект: для вище зазначених осібпенсійна виплата не може бути менша, ніж 2600 грн. Причому, обов’язковою вимогою є наявність у них страхового стажу: 20 років для осіб жіночої статі та 25 років для осіб чоловічої статі. У разі, якщо сукупний розмір пенсійних виплат у них не досягає 2 600 гривень, таким особам надається доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків пенсії.


А чи зможуть отримувати щомісячну компенсаційну таку доплату пенсіонери, яким 80 років виповниться, скажімо, у травні?
Звичайно, вони зможуть отримувати цю доплату. Особам, які отримують пенсію та досягли 80-річного віку після 1 квітня 2020 року, щомісячна компенсаційна виплата установлюється і виплачується з дати досягнення зазначеного віку.
А коли буде проведений перерахунок пенсій?
Пунктом другим Постанови, про яку ми вели мову, установлено, що перерахунок пенсій проводиться з 1 травня 2020 року. А також передбачено:
- індексацію пенсій на 11%;
-доплату до пенсії за умови, коли розмір підвищення в результаті такого перерахунку пенсії, не досягає 100 гривень;
- доплату до пенсії у разі, якщо сукупний щомісячний розмір пенсійних виплат не досягає 2100 гривень. Зазначимо, що при формуванні цієї доплати обов’язково будуть ураховуватися у сукупностіусі надбавки, підвищення, додаткові пенсії, цільові грошові допомоги, суми індексації, щомісячні компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інші доплат до пенсій, встановлені законодавством (крім пенсій за особливі заслуги перед Україною). Разом з тим, обов’язковою умовою є наявність у них страхового стажу: 30 років для осіб жіночої статі та 35 років для осіб чоловічої статі.


Хто зможе скористатися одноразовою грошовою допомогоюу сумі 1000 грн.?
У пункті 5 постанови Кабінету Міністрів України від 01.04..2020 № 251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році» окреслено перелік окремих категорій громадян, які матимуть правоотримання одноразової грошової допомоги у зв’язку з негативними наслідками поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, у сумі 1 000 гривень. Серед них:
- громадяни, розмір пенсійних виплат у сукупності яких не перевищує 5 000 гривень станом на 1 квітня 2020 року. Причому, ураховуються усі надбавки, підвищення, додаткові пенсії, тощо;
- одержувачі державної соціальної допомоги особи з інвалідністю з дитинства та діти з інвалідністю (крім осіб з їх числа, які одночасно з такою допомогою отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника або державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника, передбачену Законом України “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”);
- одержувачі державної соціальної допомоги особи, які не мають права на пенсію, та особи з інвалідністю;
- одержувачі тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючі особи, які досягли загального пенсійного віку, але не набули права на пенсійну виплату.


Для отримання: правової інформації; консультацій і роз'яснень з правових питань; послуги зі складення заяви, скарги та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру); звертайтесь у зручний для Вас спосіб:
*зателефонувавши: 067 16 77 144
*надіславши запит в месенджер нашої фейсбук сторінки: https://www.facebook.com/Stryi.Legalaid.UA/
*надіславши листа на адресу електронної пошти:
е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
*skype: Стрийський місцевий центр з надання БВПД
* залишити своє звернення у скриньці для звернень громадян
* зателефонувати на гарячу лінію: 0800 21 31 03

Ви можете також скористатися:
- правничою вікіпедією https://uk.wikipedia.org/wiki/
- довідково-інформаційною платформою правових консультацій «wikilegalaid»
https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php