Оперативна інформація

2022 рік

План заходів з виконання рішень Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 12 вересня 2022 року (протокол №10)

Протокол №1 від 27.01.2022

 

План роботи районної комісії з питань ТЕБ та НС на 2022 рік

________________________________________________________________________________________________

Пам'ятка основних вимог правил пожежної безпеки в культових спорудах

  1. Наявність необхідної кількості шляхів евакуації з будівлі та приміщень храмів.
  2. Стільці,  лави  в  молитовних  залах  та  на балконах,
    місткістю понад 12 місць, повинні бути прикріплені до підлоги.
  3. Приставні  лави та стільці не повинні встановлюватися
    на шляхах евакуації.
  4. Електромережа повинна відповідати вимогам Правил улаштування електромережі (заміри, тимчасові ділянки електромережі, прокладання по горючій основі без коробів тощо).
  5. Обладнання релігійних установ системами протипожежного захисту, зокрема, системами оповіщення та автоматичними пожежними сигналізаціями.  Слід врахувати, що згідно з ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту»,  церкви, у яких загальна площа складає більше 300 квадратних метрів, і площа молитовного простору – більше 100 квадратних метрів, необхідно обов’язково обладнувати такими системами. Крім того, ці системи мають постійно технічно обслуговуватися та виводитися  на пульт центрального пожежного спостереження.
  6. Оброблення дерев'яних конструкцій будівель та дерев'яних оздоблювальних елементів в середині храму вогнетривкими розчинами, окрім будівель п'ятого ступеня вогнестійкості.
  7. Влаштування систем блискавко захисту, та перевірка існуючих систем.
  8. Забезпечення первинними засобами пожежогасіння – вогнегасниками, їх  технічне обслуговування, та доукомплектація. Важливо зазначити, що в релігійних установах, які не входять в радіус обслуговування існуючих пожежно-рятувальних підрозділів, та не забезпечені нормованим  зовнішнім  протипожежним  водопостачанням, необхідно додатково обладнати: один пересувний порошковий вогнегасник типу ВП-50 для споруд з молитовними залами, площа яких становить до 300 квадратних метрів; не менше двох ВП-50 для молитовних залів з площею більше 300 квадратних метрів.
  9. Забезпечення релігійних установ зовнішнім протипожежним водопостачанням.
  10. Наявність інструкцій, планів евакуації, проведення навчань щодо порядку дій при виникненні пожежі чи іншої надзвичайної ситуації, тощо.

 

2021 рік

Протокол ТЕБ та НС №5

Протокол ТЕБ та НС №6 

Протокол ТЕБ та НС №7

Протокол ТЕБ та НС №8

Протокол ТЕБ та НС №9

Протокол ТЕБ та НС № 10

Протокол ТЕБ та НС № 11

Протокол ТЕБ та НС № 12

Протокол ТЕБ та НС № 13

Протокол ТЕБ та НС № 14


 

2mages


Прохання до усіх свідомих краян, якщо ви, ваші близькі чи родичі, сусіди чи знайомі повернулися з-за кордону - залишайтеся на самоізоляції мінімум 14 днів.

Якщо ви не повідомили про своє повернення, чи хтось повернувся і забув це зробити – повідомте про це свого сімейного лікаря, голову чи секретаря сільської ради, чи міську раду. 

Інформація узагальнюється для проведення у вас вдома швидких тестів на коронавірусну інфекцію, локалізацію вогнищ та запобігання поширенню інфекцій, а основне для вашого здоров’я і здоров’я ваших близьких.

Якщо ви бачите, що людина яка повернулася з-за кордону, вільно пересувається вулицями, відвідує магазини та порушує правила карантину і самоізоляції – повідомляйте про це поліцію за телефоном 102, або представників влади на місцях, чи сімейного лікаря.

Тільки спільне відповідальне ставлення до пандемії коронавірусу зможе уберегти нас від великої кількості жертв, яку ми спостерігаємо в світі.

Дякуємо за розуміння!

_______________________________________________________________________________________________

 

Встановлено весняно-літню заборону на вилов риби!

202003302

Стрийська райдержадміністрація інформує Вас про те, що розпорядженням голови Львівської облдержадміністрації від 26 березня 2020 року № 213/0/5-20 «Про встановлення весняно-літньої заборони на вилов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Львівської області у 2020 році» оголошено квітень, травень і червень поточного року місяцями охорони нерестуючої риби і заборонено будь-яке рибальство у період 1 квітня до 30 червня 2020 року у басейні річки Дністер та у всіх водосховищах і технічних водоймах.

Цим же розпорядженням голови облдержадміністрації всім громадянам дозволено, як виняток, любительське рибальство однією вудкою з одним гачком та спінінгом і тільки з берега на деяких визначених ділянках водних об’єктів, в т. ч. на лівому березі річки Стрий. Із розпорядчим документом можна ознайомитися за посиланням: https://drive.google.com/open?id=1XfqzFNAaE2IaZ4Kl6p0fJxiAaYgq2yg5.

Інформуємо, що порушення правил рибальства тягне за собою притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Окрім цього, природоохоронним законодавством передбачено нарахування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування риби.

________________________________________________________________________________________________

Через запровадження карантину в Україні важливо знати, що таке самоізоляція та кому і як її слід організувати

19099

Що означає самоізоляція

Самоізоляція – це, в першу чергу, утримання від контакту з іншими для того, щоб зменшити ризик інфікування. Самоізоляція виключає будь-які ситуації, коли ви тісно контактуєте з іншими людьми (наприклад, близький контакт віч-на-віч на відстані менше, ніж 2 метри, або тривалістю понад 15 хвилин).

Виняток – звернення за медичною допомогою (тільки після консультації телефоном).

Якщо ви не впевнені, чи потребуєте ви самоізоляції, або не знаєте до кого звернутися, будь ласка, зателефонуйте на Урядову гарячу лінію: 1545.

Кому потрібна

Самоізоляція потрібна передовсім якщо:

– Ви очікуєте результатів тесту на новий коронавірус COVID-19.

– Якщо ви близько контактували з особами, що захворіли на COVID-19.

– Якщо ви нещодавно повернулись із країн, де реєструються випадки коронавірусної інфекції (повідомлення на сайті Міністерства охорони здоров’я України) – навіть якщо у вас відсутні симптоми.

– Якщо ви нещодавно повернулись із країн, де реєструються випадки коронавірусної інфекції та відчуваєте кашель, ускладнення дихання та/або підвищення температури.

Скільки триває

Якщо вам було рекомендовано або ви прийняли рішення про самоізоляцію, вона повинна тривати не менше, ніж 14 днів з дати настання випадку, який став причиною самоізоляції (подорож, контакт з хворим тощо).

Як підготуватись

Спробуйте спланувати час самоізоляції так, щоб у вас не виникало необхідності виходити з дому чи приймати відвідувачів та гостей. Поясність це друзям та родичам, а також обговоріть можливість дистанційної роботи із роботодавцем.

Збережіть контакти вашого лікаря, та попередньо повідомте його про причини рішення про самоізоляцію, а також оберіть контактну особу з кола ваших друзів або родичів, до кого ви будете звертатись в першу чергу за допомогою.

Що робити, якщо ви живете не самі

Якщо ви проживаєте з сім’єю чи сусідами, потрібно ізолюватись в окремій кімнаті, яка добре провітрюється. Якщо є можливість користуватись окремою ванною кімнатою та/або туалетом, а також готувати їжу та харчуватись окремо – зробіть це.

Не забувайте про загальну гігієну, регулярне миття рук із милом, прибирання, в тому числі вологе прибирання поверхонь, гігієну кашлю, використовуйте одноразові серветки та хустинки. Під час необхідних контактів із людьми завжди одягайте медичну маску та викидайте її після використання або забруднення.

Якщо у вас є домашні улюбленці, ізолюйте себе від них також, або хоча б максимально мінімізуйте контакт із ними.

Як організувати доставку харчових продуктів

Спробуйте мінімізувати походи в магазини. Якщо є можливість, попросіть друзів або родичів доставляти Вам продукти харчування та необхідні покупки до вхідних дверей або користуйтесь послугами доставки з дистанційною оплатою.

Що робити, якщо вам необхідно покинути житло

Якщо у Вас виникла гостра необхідність покинути місце самоізоляції – одягайте маску та мінімізуйте контакти із людьми. Користуйтесь антисептиком для рук та дотримуйтесь гігієни кашлю.

Що робити, якщо у вас з’явились симптоми

Якщо під час самоізоляції у Вас з’явились симптоми (кашель, ускладнене дихання, підвищена температура, діарея) – негайно зверніться за медичною допомогою та повідомте про свою історію подорожей та можливі контакти з особами, хворими на гострі вірусні захворювання.

________________________________________________________________________________________________

Шановні мешканці Стрийщини! Оберігаймо наше довкілля разом!

4сьбю0976

Спалювання сухої рослинності чи її залишків, соломи, стерні та опалого листя це: втрата найбільш родючого поверхневого шару ґрунту, адже згоряє не лише рослинна органіка, а й гумус.

Також щорічні випалювання призводять до зміни видового складу рослинності, зокрема, сіножаті перетворюються на плантації грубого бур’яну; при згорянні однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється приблизно 9 кг мікрочастинок диму, які викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет людини, посилюють негативний перебіг хронічних захворювань.

Разом із сухою рослинністю може згоряти і сміття (пластикові пляшки, пакети), що призводить до онкологічних захворювань; виникнення небезпеки лісових і торф'яних пожеж, що може привести до займання будинків, машин, лінії електропередач, газопроводів із фатальними наслідками; при спалюванні сухої рослинності чи її залишків знищуються безхребетні тварини, гинуть гнізда із кладками птахів.

Знищується насіння, пошкоджуються кора та гілки рослин, які ростуть поруч з місцем спалювання.

Слід пам’ятати, що кожен акт підпалу - це злочин проти природи.

ПОПЕРЕДЖАЄМО!!! Законом України “Про охорону атмосферного повітря” зобороняється спалювання сухої рослинності, соломи, стерні або опалого листя. За вчинення даного порушення передбачено адміністративну відповідальність відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення і тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1- до 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Ті ж дії вчинені у межах території та об’єктів природно заповідного фонду тягнуть за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 20 до 40 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

________________________________________________________________________________________________

Обережно – чадний газ. Як вберегтись від отруєння

5ed8db9d3e5a88cd6acdf20c68cd3790